Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 12 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Allianz ubezpieczenie grupowe - wady i zalety

Firm, które oferują swoim pracownikom ubezpieczenie grupowe jest coraz więcej. To rozwiązanie korzystne dla zatrudnionego i zatrudniającego, ale czy opłacalne? Sprawdzamy na przykładzie polisy na życie Allianz.

Polisy grupowe mają jednak swoje wady i zalety, w związku z czym dla wielu osób mogą być one korzystne – pracownik w przystępnej cenie może nabyć produkt ochronny, natomiast pracodawca zyska stałego, solidnego pracownika, który doceni profity, jakie firma mu oferuje.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 


Dla innych z kolei takie profity są niewystarczające. Do głównych „grzechów” polisy grupowej należą przecież wąski zakres ochrony i niskie sumy ubezpieczenia. Ale jest sposób, by pogodzić niską składkę z wysoką jakością ochrony na życie.


Polisa na życie Allianz - jaki wybór ma zatrudniony?


Przy ubezpieczeniu grupowym oferowanym przez pracodawcę, pracownik nie ma zbyt dużego wyboru. Zazwyczaj firma podpisuje umowę z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym, które przedstawia swoją ofertę w kilku wariantach cenowych.

Wadą ubezpieczeń grupowych jest brak możliwości wyboru poszczególnych rozszerzeń.To być może będzie najtańsza polisa grupowa, bo opłacana przez firmę, ale ograniczona do 2-3 wariantów różniących się między sobą sumami ubezpieczenia. W jednym wariancie za złamanie ręki można dostać 1000 zł, a w drugim 2000 zł.

Wady polisy grupowej Allianz czy z innego towarzystwa mogą nie mieć dużego znaczenia, jeśli takie ubezpieczenie jest finansowane przez pracodawcę w ramach pakietu socjalnego. Ale w większości przypadków pracownik płaci za „grupówkę” z firmy. Często to mniej niż 50 zł miesięcznie, jednak czy jest to powód do posiadania niewystarczającej polisy na życie?
 

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
 

Za co świadczenie w polisie grupowej, a za co nie?


To, czym najbardziej różni ubezpieczenie grupowe od ubezpieczenia indywidualnego, jest zakres ochrony. Polisa indywidualna w wariancie podstawowym posiada ochronę wyłącznie od śmierci ubezpieczonego, a każda forma rozszerzenia ochrony wymaga zakupu dodatkowej umowy.
Ubezpieczenie grupowe chroni kompleksowo:
 • na wypadek śmierci ubezpieczonego i bliskich mu osób,
 • na wypadek pobytu w szpitalu,
 • urazu.
Aby polisa grupowa mogła konkurować ceną z wersją indywidualną, zdarzeń w tej pierwszej nie jest zbyt wiele. W polisie, którą kupimy poza miejscem zatrudnienia wybór jest już praktycznie nieograniczony – od operacji chirurgicznej i zdiagnozowania nowotworu, przez rehabilitację po dowóz leków do domu.

Ponieważ firma ubezpieczeniowa ofertę grupową kieruje do szerokiej grupy pracowników, zatem może pozwolić sobie nie tylko na obniżenie ceny polisy, ale minimalną karencję lub nawet jej brak. Karencja oznacza okres przejściowy po podpisaniu umowy, w którym za dane zdarzenie towarzystwo nie ponosi odpowiedzialności finansowej.

Za co nie brak odszkodowania w polisie grupowej?
Przykładowe wyłączenia w Allianz

Zdarzenie Szczegóły
Zgon
w wyniku wypadku samochodowego
 • jeśli ubezpieczony prowadził samochód pod wpływem alkoholu
 • lub innych substancji odurzających
Zgon
w wyniku rozlicznych obrażeń ciała
 • jeśli ubezpieczony brał udział w bójkach,
 • rozruchach
 • lub protestach
Zgon
w wyniku ataku terrorystycznego
 • jeśli ubezpieczony brał czynny lub bierny udział w ataku terrorystycznym
 • lub przebywał na terenie kraju objętego działaniami wojennymi
Uraz ciała 
Pobyt w szpitalu
Operacja chirurgiczna
 • jeśli ubezpieczony dokonał samookaleczenia
 • lub próby samobójczej

Oprac. ubezpieczeniaonline.pl

 

Suma ubezpieczenia - ile dostaniemy odszkodowania?


Ta część ubezpieczenia jest niestety sporą wadą „grupówek”. Polisa indywidualna, z uwagi na wyższą składkę miesięczną oraz czas trwania umowy, zapewnia ubezpieczonemu wysokie sumy ubezpieczeń. Kwoty te są wybierane dobrowolnie, z możliwością dopasowania do swoich potrzeb, zatem mogą wynosić one zarówno 100 000 zł, jak i 500 000 zł.

Ubezpieczenia grupowe z kolei posiadają dość niskie sumy ubezpieczeń, często sięgające kwot w granicach 30 000 lub 50 000 zł. Wpływ na jej wysokość ma wybór odpowiedniego wariantu – im wyższy wariant, tym wyższa składka miesięczna oraz suma ubezpieczenia.
 

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
 

Czas trwania umowy - na 12 miesięcy albo dłużej


Umowa również dla wielu osób może być wadą, jak i zaletą w ubezpieczeniu grupowym. Dla tych osób, które nie chcą wiązać się z ubezpieczycielem na czas 10, 20 czy 30 lat, ubezpieczenie grupowe z umową roczną – jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ po roku można nie przedłużać umowy i temat ubezpieczenia zostaje zamknięty.

Dla pozostałych osób umowa na rok czasu może być niewystarczająca – krótki czas trwania umowy powoduje konieczność jej odnawiania i nie zapewnia zniżek w kolejnym roku, np. z tytułu braku szkodowości.

Ubezpieczenie grupowe Allianz podobnie jak inne towarzystwa kierujące swoją ofertę do firm zapewniają ochronę tylko do czasu trwania umowy z pracownika i pracodawcy. Kontynuacja takiej polisy na indywidualnych warunkach (po odejściu z pracy czy zwolnieniu) nie jest już tak atrakcyjna – choćby pod kątem wysokości składki.


Płacenie składek - z jaką częstotliwością?


Opłacanie regularnych składek, pilnowanie ich terminu oraz sprawdzanie czy to aby na pewno była taka kwota są dość uciążliwe. Dużym plusem w ubezpieczeniach grupowych jest fakt, że składki odprowadza pracodawca – ten kłopot nie spada na nasza głowę i nie musimy tego pilnować.

W indywidualnych polisach na życie składkę można opłacać w wybranej częstotliwości – co miesiąc, kwartał, pół roku lub 12 miesięcy. W polisach skierowanych do osób po 50. roku życia towarzystwa proponują przejście na tryb bezskładkowy.
 

Polisa grupowa Allianz - porównujemy 3 produkty


ALLIANZ RODZINA

To polisa grupowa, która posiada możliwość objęcia ochroną również członka rodziny osoby ubezpieczonej. Ochrona zapewniona jest przez całą dobę, ponadto ubezpieczony ma szeroki wybór umów dodatkowych, którymi może zwiększyć posiadany zakres ochrony w wybranym kierunku.

Osoba ubezpieczona posiada również możliwość po odejściu z firmy na kontynuowanie ubezpieczenia w formie indywidualnej na zbliżonych warunkach. 

ALLIANZ NNW

To ubezpieczenie, które daje osobie ubezpieczonej wsparcie finansowe w razie wypadków. Ubezpieczony może liczyć na świadczenie opiekuńcze, zasiłek szpitalny czy odszkodowanie.

Zasiłek szpitalny wypłacany jest za pobyt do 365 dni, co oznacza, że ubezpieczyciel bierze pod uwagę również długi okres leczenia czy rehabilitacji. W przypadku ubezpieczenia dla dzieci i młodzieży firma ubezpieczeniowa Allianz przewiduje łatwy sposób obliczenia procentu uszczerbku na zdrowiu, bez konieczności wizyty na komisji lekarskiej – to spore ułatwienie.

W ramach świadczeń opiekuńczych ubezpieczony może liczyć na:
 • transport medyczny z bliską osobą;
 • w przypadku hospitalizacji dziecka ubezpieczyciel pomaga zorganizować pobyt dla opiekuna prawnego;
 • pomoc medyczna za granicą kraju;
 • całodobowa infolinia medyczna;
 • dostarczenie leków;
 • wizyta lekarza lub pielęgniarki w domu.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


ALLIANZ OPIEKA ZDROWOTNA

Ten program ochronny skierowany jest do osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie. W ramach polisy można uzyskać dostęp do aż 2000 placówek medycznych na terenie całego kraju. Usługi w ramach ubezpieczenia odbywają się bezgotówkowo (z uwzględnieniem przewidzianych limitów).

Ubezpieczony ma również szeroki zakres wyboru umów dodatkowych, dzięki którym może zwiększyć swoją ochronę.

Polisa gwarantuje dostęp do lekarzy aż 48 specjalizacji, ponad 60 zabiegów ambulatoryjnych, ponad 260 badań specjalistycznych oraz dostęp do profilaktycznych szczepień. Ponadto pakiet oferuje usługę prowadzenia ciąży, a także zwrot kosztów za wydatki poniesione z tytułu uczęszczania do szkoły rodzenia.
 


2 ubezpieczenia na życie, czyli 2 odszkodowania


Jak widać – ubezpieczenie grupowe ma swoje plusy, jak i minusy. O tym, co wybrać – najlepiej zadecydować samemu, dokładnie analizując swoje możliwości oraz oczekiwania. Nie zmienia to jednak faktu, że można zdecydować się na podwójne ubezpieczenie i pomimo posiadanej „grupówki” – wykupić dodatkową ofertę indywidualną.

Po co dodatkowe ubezpieczenie na życie? Polisa indywidualna zapewni nam dodatkową ochronę w postaci wyższej sumy ubezpieczenia. Jeśli zależy nam na zabezpieczeniu naszej rodziny na określoną kwotę, która pomoże uporać się z trudnościami i zobowiązaniami finansowymi po utracie bliskiej osoby, to ubezpieczenie indywidualne z całą pewnością to zagwarantuje.

Podwójne ubezpieczenie to również zwiększenie otrzymanego odszkodowania – jeśli wybierzemy ofertę indywidualną o rozszerzonej ochronie lub mamy ten sam zakres ochrony w polisie pracowniczej oraz indywidualnej, możemy oczekiwać dwóch wypłat świadczeń od ubezpieczyciela.

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć
1. Ubezpieczenie grupowe zapewnia zakres ochrony porównywalny do wariantu indywidualnego

2. Suma ubezpieczenia w polisie grupowej Allianz jest ograniczona

3. Jedna osoba może posiadać dwa ubezpieczenia – grupowe oraz indywidualne

4. Po wygaśnięciu umowy z pracodawcą, polisę Allianz można kontynuować indywidualnie
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
0
7
7
6
3

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy