Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 3 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

pon.-pt. 800 - 1900, sob. 900 - 1500 71 736 75 55

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Czym kierować się wybierając indywidualne ubezpieczenie na życie?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Wielu osób może zastanawiać się nad zabezpieczeniem swojej przyszłości. Bez względu na sytuację życiową, polisa na życie powinna być dla każdego wyjątkowo ważna.

Nikt nie lubi myśleć o przykrych sprawach takich jak wypadki, choroby, pobyt w szpitalu czy śmierć. Nie ma w tym nic dziwnego, każdy wolałby uniknąć tego, co złe. Jednak wypieranie takich sytuacji życiowych jest poważnym błędem, ponieważ wówczas człowiek unika myślenia o konsekwencjach takich momentów i zdarzeń.

Co stanie się z dziećmi? Jak poradzi sobie finansowo? Czy stać go będzie na drogie leczenie? Jak poradzi sobie finansowo współmałżonek? Takie pytania należy zadawać sobie stosunkowo wcześnie, by mieć szansę zapobiegać trudnościom życiowym. Dzięki temu ludzie decydują się na zakup ubezpieczenia na życie, które ma na celu chronić zdrowie i życie ich oraz ich najbliższych.
 

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Indywidualnie czy grupowo?


W dzisiejszych czasach coraz większa liczba pracodawców oferuje ubezpieczenie grupowe w konkretnym towarzystwie ubezpieczeniowym. To niejako nakierowuje na podjęcie decyzji o ubezpieczeniu się. Jednak oferta, którą przedstawia ta firma, nie zawsze musi być atrakcyjna. Nie należy kupować polisy, jeśli nie spełnia ona konkretnych oczekiwań. Warto rozejrzeć się za bardziej korzystną polisą.

Dobrze jest na początku zastanowić się czego oczekuje się względem ubezpieczenia. Czy ma ono chronić jedynie na wypadek zgonu, czy również na wypadek ciężkiej choroby, pobytu w szpitalu, trwałego uszczerbku na zdrowiu, wypadku komunikacyjnego, utraty bliskiego członka rodziny. Większość ofert przy ubezpieczeniu indywidualnym można dowolnie rozszerzyć. Przy ubezpieczeniu grupowym cena składkowa może wydawać się niższa, jednak warto zapoznać się z dokładnym zakresem ochrony. Może okazać się, że koszt ubezpieczenia indywidualnego jest wbrew pozorom niższy – ponieważ oferuje więcej. W tym celu warto skorzystać z poradników dotyczących zakupu ubezpieczeń – można znaleźć tam wiele cennych wskazówek.

 

Polisy na życie - rozsądny wybór


Nie zawsze dobrze jest kierować się opinią bliskich. Jeśli ktoś z otoczenia zachwala konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe – należy pamiętać, że jego sytuacja zawodowa i rodzinna może diametralnie się różnić. Pod uwagę trzeba wziąć wiele kwestii: wiek, liczba dzieci, stan zdrowia, zarobki.

Oferty ubezpieczenia indywidualnego różnią się od siebie, więc dobrze jest dokładnie zastanowić się nad tym, czego się oczekuje. Wiele stron internetowych będzie pomocna w wyborze – informują o najnowszych tendencjach, opisują na co zwracać uwagę a w jaką polisę nie warto inwestować. Dobrze jest poświęcić krótką chwilę na przeczytanie cennych wskazówek, rozeznanie się w dostępnych ofertach. Pomóc może również porównywarka ubezpieczeniowa, która wskaże nam podobne oferty, dopasowane do konkretnych potrzeb i możliwości finansowych.

 

Zapoznanie z umową polisy


Przy wyborze konkretnej polisy na życie, nie należy zapominać o czytaniu Ogólnych Warunków Umowy (OWU). Tam znajdują się wszystkie informacje dotyczące m.in. dokumentów, jakie należy złożyć aby otrzymać wypłatę świadczenia. Jest to szczególnie ważne chociażby w trakcie pobytu w szpitalu.

Dobrze jest znać również sytuacje, które wykluczają wypłacenie świadczenia jak na przykład spowodowanie wypadku komunikacyjnego pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Znając dokładnie szczegóły umowy, uniknie się kłopotliwych sytuacji podczas składania dokumentów, będzie również wiadomo jakiej kwoty świadczenia w danym momencie można się spodziewać.

Podczas czytania umowy może również okazać się, że jej warunki są niekorzystne, czego nie można było wywnioskować po samej ofercie. Dlatego właśnie dokładne czytanie umowy jest niezwykle istotne. Podjęcie dobrej decyzji w przypadku ubezpieczenia na życie jest wyjątkowo ważne – ma być przecież inwestycją w przyszłość i ochronę tego, co najważniejsze czyli zdrowia i życia. Warto jest podjąć rozsądną i przemyślaną decyzję.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
604939
6
6
1
0
0
6

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy