Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 24 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Dodatkowe indywidualne ubezpieczenie rentowe PZU Start w Dorosłość

Ubezpieczenie rentowe to nic innego jak polisa posagowa dla osób, które chcą zabezpieczyć finansowo przyszłość swoich dzieci. Część składki będzie odpowiadać za gromadzenie oszczędności, z której w umówionym terminie skorzysta młody ubezpieczony.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Tak długofalowa inwestycja powinna być jednak dobrze przemyślana – nasze środki powinny być zainwestowane w sprawdzoną i opłacalną ofertę. Sprawdzamy, czy oferta grupy PZU będzie takim rozwiązaniem.


Polisa posagowa – z gwarancją renty


Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują wiele produktów, wśród nich znajdziemy również ubezpieczenie posagowe. To ubezpieczenie, które możemy zakupić z myślą o przyszłości naszego dziecka lub dzieci. Umowa może trwać zarówno 3 lata, jak i 20 lat, a uzbierane środki zostaną wypłacone w momencie ukończenia ustalonego roku życia – np. 25 lat.

W przypadku, gdy jeden z rodziców nie dożyłby końca trwania umowy i zmarł przed ukończeniem nauki dziecka, może ono liczyć na wsparcie finansowe w postaci renty wypłacanej maksymalnie do 26. roku życia. Pod warunkiem, że dziecko kontynuuje naukę.

Dziecko w takiej sytuacji otrzyma świadczenie z ZUS-u w postaci renty rodzinnej, jednak renta z polisy posagowej zapewni dodatkowe środki. Pozwoli to utrzymać dotychczasowy poziom życia, jak również po maturze wybrać się na wymarzone studia bez obawy, że sytuacja finansowa uniemożliwi naukę np. w innym mieście lub na prywatnej uczelni. Rodzic ubezpieczonego dziecka może liczyć na zwrot kosztów poniesionych w związku z odbudową stomatologiczną zębów stałych u dziecka.


PZU Start w Dorosłość – co oferuje polisa?


PZU posiada w swojej ofercie ubezpieczenie rentowe Start w Dorosłość. W przypadku tej polisy nie musimy być rodzicem, by zawrzeć umowę z towarzystwem. Takiego zakupu mogą dokonać zarówno dziadkowie, wujkowie, przyjaciele rodziny, jak i rodzice chrzestni.

Umowa trwa minimum 5 lat. Maksymalny czas to 25 lat. Ubezpieczenie można zakupić nawet dla noworodka, natomiast dziecko otrzyma uzbieraną kwotę nie wcześniej, niż po ukończeniu pełnoletności.

Czas trwania umowy, wysokość składki, jak i sama ochrona – zależą od osoby, która zakupuje polisę posagową.
Na wypadek śmierci rodzica pieniądze z ubezpieczenia PZU Start w Dorosłość są wolne od podatku od spadków i darowizn
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 


PZU Start w Dorosłość – umowy dodatkowe


PZU oferuje możliwość rozszerzenia ochrony w oparciu o umowy dodatkowe. Możemy zatem wybrać ochronę spośród 3 umów:
  • renta dla dziecka po Twojej śmierci,
  • opieka medyczna w ciężkiej chorobie – PZU Z Miłości do Zdrowia,
  • opieka przy chorobie nowotworowej oraz innej ciężkiej chorobie – PZU Pomoc od Serca.
Pierwsze z rozszerzeń oznacza comiesięczną wypłatę renty – do końca umowy albo dożywotnio, jeśli w wyniku nieszczęśliwego wypadku dziecko będzie trwale niepełnosprawne.


WAŻNE!
Trwała niepełnosprawność to stan, w którym dziecko jest niezdolne do samodzielnej egzystencji i wymaga stałej opieki oraz w przyszłości nie będzie mogło pracować (opróczWyłączenia odpowiedzialności w polisie PZU Start w Dorosłość


Podobnie jak w każdym ubezpieczeniu na życie – PZU Start w Dorosłość również posiada ograniczenia ochrony w postaci wyłączeń odpowiedzialności. Oznacza to, że istnieją sytuacje, w których ubezpieczyciel nie wypłaci świadczenia. Należą do nich m.in.:
  • podanie w umowie nieprawdziwych informacji istotnych dla oceny ryzyka;
  • 3-letni okres karencji na zdarzenia objęte odpowiedzialnością;
  • wina umyślna ubezpieczonego;
  • samobójstwo ubezpieczone w okresie 2 lat od zawarcia umowy.

PZU nie wypłaci świadczenia, jeżeli śmierć ubezpieczonego nastąpiła w wyniku działań wojennych, czynnego udziału w aktach terroru lub masowych rozruchach społecznych.

Jeżeli natomiast uposażone dziecko zmarło przed ubezpieczonym, wówczas rodzicowi (czy innemu fundatorowi) przysługuje zwrot wpłaconych składek.

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć
1. Polisa posagowa może zapewnić naszemu dziecku finansowy komfort w dorosłym życiu

2. Oprócz gromadzenia środków polisa posagowa chroni dziecko na wypadek śmierci rodziców

3. W razie śmierci rodzica czy fundatora, dziecko może liczyć na comiesięczną rentę – do końca trwania umowy lub dożywotnio

4. W polisie PZU Start w Dorosłość obowiązuje 3-letnia karencja, czyli brak odpowiedzialności finansowej ze strony towarzystwa
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
786893
8
4
2
9
6
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy