Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 38 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ergo Hestia ubezpieczenie na życie - indywidualnie czy grupowo?

Ponieważ nie możemy przewidzieć przyszłości, warto pomyśleć o ubezpieczeniu, które będzie chronić nas i naszych najbliższych na wypadek trudnych losowych sytuacji. Taką możliwość oferuje polisa na życie Ergo Hestia, której przyglądamy się z bliska.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Nikt z nas nie jest w stanie racjonalnie ocenić czy za kilka lat będzie cieszył się takim samym zdrowiem, pracą, zarobkami oraz jakością życia – jak dane jest nam to dzisiaj. Wypadki, choroby, śmierć zdarzyć się mogą nagle każdemu.


Polisa indywidualna Ergo Hestia – odszkodowanie nawet 4 mln zł


Klient ma możliwość w przypadku polisy indywidualnej Ergo Hestii samodzielnie zdecydować jak szeroki zakres ochrony wybierze, jak długi czas trwania umowy oraz jak wysoką sumę ubezpieczenia.

Ergo Hestia ma do zaoferowania naprawdę wiele, ponieważ maksymalna kwota, na jaką możemy się ubezpieczyć to aż 4 miliony złotych. Oczywiście należy pamiętać, że im wyższą kwotę wybierzemy, tym wyższe składki przyjdzie nam później płacić.

Jednak wysoka suma ubezpieczenia gwarantuje na przyszłość wysokie odszkodowania. Jeśli z określonego zdarzenia, jakim jest np. pobyt w szpitalu – polisa przewiduje 1% za każdy dzień spędzony w szpitalu, to bardziej korzystny będzie procent naliczony z sumy ubezpieczenia 1 mln zł niż np. 50 tys. zł.

Ergo Hestia oferuje możliwość ubezpieczenia się na wypadek utraty zdolności do pracy. W sytuacji choroby lub wypadku ubezpieczony otrzyma świadczenie pieniężne, natomiast jeśli niezdolność będzie trwała – ubezpieczyciel zobowiązuje się do płacenia świadczenia w formie stałej, miesięcznej renty.


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 


 

Polisa grupowa Ergo Hestia – wygoda dla pracownika


Polisa grupowa firmy Ergo Hestia Rodzina może okazać się dobrym rozwiązaniem dla wielu osób. Jest to z pewnością prosty sposób zawarcia umowy z ubezpieczycielem, ponieważ formalnościami zajmuje się pracodawca, jak również on pobiera składkę należną na ubezpieczenie z naszej pensji. Dzięki temu nie musimy się martwić terminami płacenia składek.

To, co różni ofertę ubezpieczenia grupowego w Ergo Hestia od innych to fakt, że przystąpić może do niej każdy, bez względu na stan zatrudnienia. Ta oferta będzie zatem dobrym rozwiązaniem dla osób uprawiającym wolne zawody, rolników, studentów, osób tworzących mikroprzedsiębiorstwa czy nawet osób poszukujących pracy.

Polisa gwarantuje wsparcie finansowe w trudnych i szczególnych momentach życia, zatem świadczenie można otrzymać zarówno z tytułu poważnej choroby, wypadku czy pobytu w szpitalu, jak również z tytułu narodzin dziecka. Oferta posiada kilkanaście wariantów ochronnych, z czego wybrać można rozwiązanie najbardziej dopasowane do własnej sytuacji:
 • zgon,
 • zgon w następstwie nieszczęśliwego wypadku, wypadku przy pracy, wypadku w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym oraz wypadku przy pracy,
 • trwałe inwalidztwo wskutek nieszczęśliwego,
 • całkowita trwała niezdolność do pracy wskutek choroby lub nieszczęśliwego wypadku,
 • koszty rehabilitacji wskutek nieszczęśliwego wypadku
 • zgon w następstwie zawału mięśnia sercowego lub udaru mózgu,
 • trwały uszczerbek na zdrowiu w następstwie zawału mięśnia sercowego lub krwotoku śródmózgowego,
 • poważne zachorowanie,
 • leczenie szpitalne,
 • leczenie specjalistyczne,
 • operacja chirurgiczna,
 • czasowa niezdolność do pracy,
 • urodzenie się dziecka,
 • urodzenie się dzieci wskutek ciąży mnogiej.
Ubezpieczenie nie posiada karencji, w związku z czym odszkodowanie otrzymać można nawet następnego dnia po podpisaniu umowy.

Oferta przewidziana jest dla osób pomiędzy 18. a 63. rokiem życia. 


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


 

Ubezpieczenie na życie w Ergo Hestia - dla jednej czy wielu osób?


Oferta towarzystwa ubezpieczeniowego Ergo Hestia skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i grupowych. W zależności od tego, czego najbardziej oczekujemy względem polisy na życie – na taką formę ubezpieczenia warto postawić.

PAMIĘTAJ!
Jeszcze przed zakupem ubezpieczenia, warto zastanowić się na czym najbardziej nam zależy w ubezpieczeniu na życie – wysokiej sumie ubezpieczenia, ochronie zdrowia czy zabezpieczeniu finansowemu w razie wypadku komunikacyjnego.
 
Osoby, które preferują wieloletnią ochronę, powinny zdecydować się na indywidualne ubezpieczenie. Dzięki niemu będą mogły cieszyć się wysoką sumą ubezpieczenia, jak również ochroną dopasowaną indywidualnie bez zbędnych rozszerzeń.

Z kolei osoby, które obawiają się zobowiązań dłuższych niż rok lub dwa – powinny zdecydować się na ubezpieczenie grupowe, które zakupić można w miejscu pracy. Jeżeli pracodawca nie oferuje takiej możliwości – można porozmawiać z przełożonym o ofercie konkretnej firmy, być może oprócz nas jeszcze kilka osób byłoby zainteresowanych zakupem „grupówki”.

Obie polisy Ergo Hestia – indywidualna  grupowa - znacznie się od siebie różnią. Inny jest czas trwania umowy: w polisie indywidualnej sami decydujemy na jak długo podpisujemy umowę, więc może to być zarówno 5, 10, jak i 20 lat. Daje to poczucie bezpieczeństwa w dłuższej perspektywie czasu. Natomiast „grupówka” to umowa podpisywana na 1 rok z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Z jednej strony ochronę można kontynuować, ale wygasa ona gdy zmieniamy miejsce pracy.
Polisy różnią się również sumami ubezpieczenia – ubezpieczenie indywidualne zawsze będzie oferować wyższą kwotę odszkodowania niż ubezpieczenie grupowe. Wynika to z różnic w wysokości składek oraz czasie trwania umowy – im krótszy okres składkowy oraz niższe składki – tym niższa suma ubezpieczenia.

Różnica widoczna jest również w wysokości składki. W przypadku ubezpieczenia indywidualnego – cena zależy wyłącznie od nas, od tego jaką wybierzemy sumę ubezpieczenia, jak również zakres ochrony. W wersji grupowej cena jest sztywna i dla każdego ubezpieczonego w tej samej firmie ta sama.

Zauważalną różnicą jest również wspomniany zakres ochrony. Grupowa wersje ubezpieczenia oferują z góry ustaloną ochronę, bez możliwości dokupienia innych rozszerzeń. Za to ubezpieczenie indywidualne w swojej podstawowej opcji oferuje ochronę na wypadek śmierci ubezpieczonego – a każda dodatkowa ochrona wymaga zakupienia odpowiedniego rozszerzenia, np. ochrona na raka.

 

Przed zakupem warto porównać oferty


Warto pamiętać, że jeśli oferta konkretnego ubezpieczyciela nie do końca spełnia nasze oczekiwania – możemy poszukać innych ofert, chociażby w celu porównania ich ze sobą.

Może wówczas okazać się, że znaleziona oferta jest najbardziej korzystnym rozwiązaniem, jak również, że konkurencyjne firmy posiadają niższe ceny oraz większy wachlarz możliwości w zakresie ochrony.

Porównania najlepiej dokonywać z pomocą stron poświęconych tematyce ubezpieczeniowej – pozwala to zaoszczędzić wiele cennego czasu. Ponadto właśnie w takich miejscach znaleźć możemy poradniki, rankingi, jak i inne narzędzia (kalkulator, porównywarka ubezpieczeniowa), które ułatwiają szybkie i sprawne znalezienie najlepszej oferty. 
 
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć
1. Ergo Hestia posiada w swojej ofercie rozwiązania dla osób indywidualnych i grupowych

2. W wersji indywidulanej możemy ubezpieczyć się nawet na 4 mln zł

3. W wersji grupowej do wyboru jest kilkanaście rozszerzeń dla pracownika i jego rodziny

4. Polisy na życie, w tym Ergo Hestia, możemy wcześniej porównać bezpłatnie online
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (1)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Magda.

2020-06-13 18:42:18

Czy mogę zmienić wysokość składki na mniejszą?

Powrót do listy
3
9
8
2
7
3

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy