Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 12 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Grupowe ubezpieczenie na życie PZU - korzystniej niż polisa indywidualna?

Ubezpieczenie grupowe pojawia się w coraz większej liczbie zakładów pracy. Jest to forma polisy, która z uwagi na szeroką liczbę klientów w danej firmie, ma bardziej korzystne warunki niż oferta indywidualna. Czy oprócz ceny jest coś jeszcze?

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Towarzystwo ubezpieczeniowe PZU jest jedną z największych instytucji ubezpieczeniowych w Polsce i z tego powodu przyjrzymy się ofercie grupowej, która może być wartościowym uzupełnieniem indywidualnej polisy na życie. Zwłaszcza wtedy, gdy pracodawca finansuje „grupówkę” pracownika – ten ostatni mając dwa ubezpieczenia może uzyskać podwójne odszkodowanie za to samo zdarzenie.


Niski koszt w ubezpieczeniu grupowym PZU


W skrócie: polisa grupowa jest rozwiązaniem wygodnym dla tych, którzy wolą kupić gotowy pakiet niż samodzielnie dobierać poszczególne rozszerzenia. Ubezpieczenie grupowe z reguły posiada bogaty zakres ochrony, a wybór ubezpieczonego sprowadza się właściwie do wysokości sum ubezpieczenia i składki.

Niekwestionowanym atutem polisy grupowej, również w towarzystwie PZU, jest niska cena składki. W zależności od umowy z zakładem pracy – ceny składek najczęściej wahają się w granicach 30 zł-100 zł miesięcznie.

Poza sumami ubezpieczenia i wysokością składki, ubezpieczony rzadziej ma do wyboru także zakres ochrony w polisie grupowej. W PZU to kilka wariantów -  ostatni wariant przewiduje świadczenia z tytułu wszystkich wymienionych w umowie zdarzeń, natomiast pozostałe nie obejmują wybranych rozszerzeń, np.
 • świadczenie z tytułu urodzenia dziecka,
 • śmierć rodzica, współmałżonka lub dziecka - tym osobom, których rodzice już nie żyją lub nie posiadają współmałżonka albo nie planują więcej dzieci – ta opcja ochronna może być zbędna, w związku z czym lepiej wybrać wariant bez wymienionych zdarzeń, co może przełożyć się na niższą cenę składki.
   

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


PZU - polisa grupowa a zakres ochrony


Ubezpieczenie grupowe najczęściej obejmuje w swoim programie długą listę zdarzeń, objętych ochroną. Świadczenia można spodziewać się z tytułu:
 • zgonu ubezpieczonego (różne kwoty świadczenia z uwagi na różne rodzaje śmierci);
 • powstania trwałego uszczerbku na zdrowiu;
 • zgonu małżonka, rodzica, dziecka;
 • urodzenia dziecka;
 • ciężkiej choroby (lista chorób objętych ochroną);
 • pobytu w szpitalu;
 • operacji chirurgicznej;
 • leczenia specjalistycznego.
PZU rozróżnia rodzaje śmierci ubezpieczonego, inny procent sumy ubezpieczenia ustala na wypadek śmierci ubezpieczonego, inny z tytułu śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku, nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego, czy nieszczęśliwego wypadku w pracy.

Warto pamiętać, że trwały uszczerbek na zdrowiu liczony jest procentowo, ustalany na podstawie wybranej sumy ubezpieczenia. Im wyższy wariant wybierzemy, tym wyższa suma ubezpieczenia oraz procent, który otrzymamy z powodu uszczerbku na zdrowiu. Przed wyborem konkretnego wariantu ochronnego warto również sprawdzić listę chorób, które są objęte ochroną. 


Kto płaci za polisę grupową?


Sposoby na finansowanie polisy grupowej są 2: comiesięczne potrącanie z wypłaty pracownika lub opłacanie całej składki przez pracodawcę.

To, jaki sposób zostanie wybrany, jest ustalane miedzy firmą a ubezpieczycielem. Dużo zależy też od wielkości firmy i liczby pracowników. PZU lub inne towarzystwo oferujące polisę grupową dzieli ryzyko na wszystkich zatrudnionych – im kadra pracownicza jest szersza, tym łatwiej o niską składkę, a to z kolei argument dla pracodawcy, który jest w stanie ją pokryć.

Jeśli składka jest potrącana z pensji pracownika, to oznacza równie wygodne rozwiązanie. Kwota na składkę jest odciągana automatycznie, więc ubezpieczony nie musi pamiętać o regularnych płatnościach i terminach.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


PZU polisa grupowa - wiek nie ma znaczenia


Dużym plusem ubezpieczeń grupowych jest brak szczegółowej ankiety medycznej, co ma związek ze wspomnianym rozłożeniem ryzyka na wielu ubezpieczonych. Klientem docelowym jest większa grupa osób, przeważnie w różnym przedziale wiekowym, przez co towarzystwo ubezpieczeniowe godzi się na różnego rodzaju ryzyko zdrowotne pracowników.

Dla tych osób, które z uwagi na wiek nie kwalifikują się do ubezpieczenia indywidualnego lub dostają propozycję płacenia bardzo wysokiej składki, polisa grupowa będzie świetnym rozwiązaniem – zapewni ochronę m.in. z tytułu chorób, leczenia szpitalnego oraz innych zdarzeń.


Grupowe ubezpieczenie PZU a czas trwania umowy


Najczęściej stosowanym modelem ubezpieczenia grupowego jest roczna umowa, która może być automatycznie przedłużana z każdym kolejnym rokiem pracy w danym zakładzie. Dla jednych osób jest to zdecydowany plus – ponieważ nie muszą wiązać się z ubezpieczycielem na okres 10 czy 15 lat.

Minusem „grupówki” w miejscu pracy jest uzależnienie takiej polisy od zatrudnienia. Odchodząc z firmy, umowa ubezpieczeniowa wygasa. PZU jest w stanie zaproponować kontynuację ochrony indywidualnej. Można też samemu sprawdzić konkurencyjne oferty na rynku korzystając z porównywarki ubezpieczeń.

 
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
 
Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć
1. Polisa grupowa PZU jest możliwa do kupienia za pośrednictwem zakładu pracy

2. Miesięczny koszt takiej polisy zależy od dodatków wybranych przez pracodawcę i liczby zatrudnionych, zwykle zaczyna się od 30 zł

3. Składka z polisy grupowej jest automatycznie ściągana z wypłaty pracownika lub finansowana w ramach pakietu socjalnego

4. Umowa na ubezpieczenie grupowe PZU wygasa z chwilą zakończenia pracy w firmie, ale polisę można kontynuować na zasadach indywidualnych
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (5)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Kapłon Marzena

2019-02-27 12:56:35

Zmarł Ojciec Mojego Partnera Życiowego ,którego zapisałam w polisie czy dostanę jakieś pieniądze za zmarłego "teścia".

Odpowiedź Redakcji

2019-02-27 13:14:20

Wszystko zależy od tego, kto widnieje w umowie polisy na życie jako osoba uposażona (do otrzymania świadczenia)

Anna

2019-10-02 17:10:29

Dlaczego tylko do 70 roku życia p łącząc składkę przez wiele lat PZU wymawia umowę to jest nie madre

Emil

2020-06-27 13:23:37

Jak mogę sprawdzić czy pracodawca zgłosił mnie do ubezpieczenia grupowego? Dodam, że nie mam umowy którą wypełniłem.

Beata Ożarowska

2020-08-14 07:38:47

Witam Mam pytanie w sprawie płacenia podwójnego ubezpieczenia na życie.Płacę sobie indywidualnie składkę na życie w PZU ( kontynuacja z zakładu pracy) około 25 lat a ponadto od jakiś 2 lat w nowym zakładzie pracy w innym towarzystwie ubezpieczeniowym jestem ubezpieczona i tez co miesiąc jest mi potrącana składka. Czy w takim razie jeżeli np. ja umrę to moje dzieci dostaną z dwóch ubezpieczalni odszkodowanie ? Nie bardzo wiem jakie korzyści będę miała z płacenia 2składek w dwóch towarzystwach. Proszę o odpowiedź bo zastanawiam się nad rezygnacją z jednej opcji.

Odpowiedź Redakcji

2020-08-14 09:14:54

Korzyści z posiadania kilku polis na życie są co najmniej dwie - za to samo zdarzenie uposażony lub ubezpieczony otrzyma świadczenie z każdej polisy, a ponadto zakres ochrony może się uzupełniać, co w efekcie zwiększa prawdopodobieństwo wypłaty odszkodowania. Pozostaje tylko kwestia dopasowania wysokości płaconych składek do własnych możliwości finansowych.

Dorota

2020-09-04 23:13:11

Mam wykupioną polisę grupową za pośrednictwem zakładu pracy. Czy mogę korzystać z aplikacji MojePZU aby sprawdzić szczegóły mojej polisy m. in wysokość ubezpieczenia czy uposażonych?

Odpowiedź Redakcji

2020-09-07 09:28:59

Z dostępem do aplikacji nie powinno być problemu. Wystarczy tylko zarejestrować się na stronie PZU czy ewentualnie uzyskać od ubezpieczyciela bądź zakładu pracy dane do logowania

Powrót do listy
786893
8
4
2
9
6
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy