Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj
Notice: Undefined offset: 0 in /data/www/ubezpieczeniaonline.pl/public_html/_nowe/_classes/helper.php on line 448

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /data/www/ubezpieczeniaonline.pl/public_html/_nowe/_classes/helper.php on line 448
użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Grupowe ubezpieczenie na życie PZU - korzystniej niż polisa indywidualna?

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny
Ubezpieczenie grupowe pojawia się w coraz większej liczbie zakładów pracy. Jest to forma polisy, która z uwagi na szeroką liczbę klientów w danej firmie, ma bardziej korzystne warunki niż oferta indywidualna. Czy oprócz ceny jest coś jeszcze?

Porównaj ceny
 

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Towarzystwo ubezpieczeniowe PZU jest jedną z największych instytucji ubezpieczeniowych w Polsce i z tego powodu przyjrzymy się ofercie grupowej, która może być wartościowym uzupełnieniem indywidualnej polisy na życie. Zwłaszcza wtedy, gdy pracodawca finansuje „grupówkę” pracownika – ten ostatni mając dwa ubezpieczenia może uzyskać podwójne odszkodowanie za to samo zdarzenie.

 

Na czym polega ubezpieczenie grupowe?

Polisa grupowa to produkt, który można nabyć wyłącznie za pośrednictwem konkretnego podmiotu – najczęściej jest nim pracodawca. Jest to ubezpieczenie skierowane do większej grupy osób, a co za tym idzie – oferująca ochronę dla bardzo zróżnicowanej grupy klientów. Tak zwana grupówka musi uwzględniać potrzeby zarówno 20-latków, jak i 60-latków. Ochrona dotyczy osób od 18 do 65 roku życia.

Umowa w grupowej polisie na życie zawierana jest na 12 miesięcy z możliwością przedłużenia. Grupówka oferuje szeroki zakres ochrony, jednak polisa posiada niewysoką sumę ubezpieczenia. Oznacza to, że za składkę zapłacimy niewiele, za to odszkodowanie może być analogicznie do kwoty SU – niewysokie. W tym ubezpieczeniu nie mamy możliwości modyfikowania umowy. Nie możemy ani rozbudować ochrony, ani zrezygnować z tej ochrony, której nie potrzebujemy.
 

Porównaj ceny
 

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Na czym polega ubezpieczenie indywidualne?

Indywidualna polisa na życie to produkt, który jest w pełni dopasowany do potrzeb klienta. Ma szeroki wybór w zakresie ochrony, sumy ubezpieczenia czy czasu trwania umowy. Ochrona w tym ubezpieczeniu może być podstawowa, ale może również obejmować:

 • następstwa nieszczęśliwego wypadku,
 • trwałą niezdolność do pracy,
 • poważne zachorowanie,
 • zdiagnozowanie choroby nowotworowej,
 • wypadek komunikacyjny,
 • pobyt w szpitalu,
 • operację chirurgiczną,
 • śmierć bliskiej osoby,
 • narodziny dziecka. 

Suma ubezpieczenia może wynosić zarówno 5 000 zł, jak i 1 000 000 zł. Wysokość kwoty tej jest zależna od naszych możliwości finansowych oraz preferencji. Umowa z kolei może trwać 12 miesięcy, jak i 10, 20 czy 30 lat. Niektóre polisy mogą również oferować nam dożywotnią ochronę. 
Warto wspomnieć również o tym, że indywidualna polisa na życie, oprócz funkcji ochronnej może również gromadzić dla nas oszczędności oraz być sposobem na inwestowanie pieniędzy. W takiej sytuacji część składki przeznaczana jest na ochronę, a część na wybrane przez nas cele. 

 

Co PZU oferuje w polisie grupowej?

W Polsce ubezpieczyciel, jakim jest PZU, cieszy się dużą popularnością i sporą liczbą klientów. Towarzystwo do zaoferowania ma 3 różne produkty z linii ubezpieczeń grupowych. Są to:

 • PZU Życie pod Ochroną,
 • PZU Ochrona i zdrowie,
 • PZU P Plus.

Co ciekawe, ubezpieczyciel umożliwia rozbudowanie ochrony o umowy dodatkowe. To dość rzadki zabieg w przypadku polis grupowych, gdzie najczęściej mamy do czynienia z gotowym produktem ochronnym. Przyjrzyjmy się temu, co zapewniają poszczególne produkty.

Życie pod Ochroną

Te ubezpieczenie zostało stworzone z myślą o mniejszych firmach, które zatrudniają min. 3 osoby. Oferta skierowana jest do osób między 18 a 69 rokiem życia. Umowa, tak jak w innych grupówkach, jest zawierana na 12 miesięcy. Dodatkowo, umowa może objąć swoją ochroną również partnera oraz dzieci. 
Ubezpieczenie dostępne jest w trzech różnych wariantach:

 • Moje Zdrowie – ta opcja zapewnia usługi medyczne związane z ciężkim zachorowaniem, świadczenie z tytułu hospitalizacji lub operacji, a także świadczenie z tytułu złamania kości oraz trwałego uszczerbku na zdrowiu,
 • Moja Rodzina – ten pakiet gwarantuje świadczenie z tytułu narodzin dziecka, ale pomoc finansową w sytuacji śmierci ubezpieczonego lub śmierci członka rodziny,
 • Mój Wybór – to wariant, który umożliwia wykupienie dodatkowych rozszerzeń, a dotyczą one: następstw nieszczęśliwych wypadków, pomoc finansową w sytuacji problemów zdrowotnych dziecka, oraz dofinansowanie do leków na receptę.

Ochrona i zdrowie

Ubezpieczenie PZU Ochrona i Zdrowie to produkt, który powstał z myślą o niedużych firmach, w których zatrudniono minimum 3 pracowników. Również w tym przypadku do polisy przystąpić mogą osoby między 18 a 69 rokiem życia. Umowa zawierana jest na okres 1 roku, którą można kontynuować z kolejnym rokiem. Polisa przewiduje możliwość ochrony partnera oraz dzieci ubezpieczonego. 

Ochrona i zdrowie to połączenie polisy grupowej oraz zdrowotnej, a jej zadaniem jest zapewnienie dostęp do szybkiej i skutecznej ochrony medycznej. Ubezpieczyciel współpracuje z siecią prywatnych placówek medycznych, których na terenie całej Polski jest obecnie w ponad 600 miejscach. 
Dzięki tej polisie ubezpieczony nie wymaga skierowania od lekarza pierwszego kontaktu, jeśli potrzebuje udać się do specjalisty. Oprócz tego, polisa gwarantuje wsparcie finansowe w sytuacji, gdy dojdzie do poważnego zachorowania.

PZU P Plus

Ubezpieczenie PZU P Plus to polisa, która powstała z myślą o firmach, które zatrudniają minimum 15 osób. Jest to rozwiązanie, które można dodatkowo rozszerzyć według własnych preferencji. Dzięki temu można zyskać ochronę na wypadek:

 • poważnego zachorowania, 
 • utraty sprawności w życiu codziennym,
 • operacji chirurgicznej,
 • nieszczęśliwego wypadku,
 • trwałego inwalidztwa,
 • leczeniu szpitalnym dziecka.

Porównaj ceny
 

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Jakie są plusy i minusy ubezpieczenia grupowego w PZU?

Zakup polisy grupowej ma swoje plusy i minusy. Jest to z całą pewnością rozwiązanie niedrogie, jednak nie jest korzystne dla każdego. 

Jakie są plusy ubezpieczenia grupowego:

 • niewysoka cena składki,
 • szeroki zakres ochrony,
 • umowa zawierana w miejscu pracy,
 • składkę odprowadza pracodawca,
 • krótki czas trwania umowy – 12 miesięcy.

Jakie są minusy ubezpieczenia grupowego:

 • niska suma ubezpieczenia,
 • brak możliwości modyfikowania umowy,
 • krótki czas trwania umowy – 12 miesięcy,
 • brak porównania ofert.

 

Dla kogo ubezpieczenie grupowe w PZU to dobre rozwiązanie?

Są osoby, dla których ubezpieczenie grupowe to kiepski pomysł, jak i takie, które docenią ten rodzaj ochrony. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji oraz zasobności portfela. 

Dla niektórych grupówka może być rozwiązaniem niewystraczającym. Głównie dlatego, że oferuje dość niskie sumy ubezpieczenia – maksymalnie 100 000 zł. W sytuacji, gdy spłacamy kredyt hipoteczny w wysokości 500 000 zł, taka kwota może nie być dla nas satysfakcjonująca. 

Dla kogo zatem może to być dobry pomysł? Osoby, które nie podjęły jeszcze decyzji o zakupie polisy na życie lub nie mają środków na takie ubezpieczenie, jakiego by potrzebowali za pomocą grupówki mogą zapewnić sobie ochronę na najbliższą przyszłość. Jeśli zwlekamy z decyzją o zakupie ochrony indywidualnej – wybierzmy polisę grupową, a zyskamy czas na to, by rozeznać się w dostępnych opcjach. 

 

Gdzie znaleźć dobre ubezpieczenie na życie?

Dla każdego z nas dobre ubezpieczenie na życie może oznaczać coś zupełnie innego. Część osób będzie kierować się szerokim i elastycznym zakresem ochrony, dla kogoś znaczenie będzie miała niebotycznie wysoka suma ubezpieczenia, a komuś innemu może zależeć na tym, by zapewnić ochronę najbliższym. 

Znalezienie odpowiedniej oferty nie jest zatem proste. Musimy ustalić swoje priorytety oraz miesięczny budżet, jakim dysponujemy w tym celu. Gdy określimy te parametry – możemy rozpocząć poszukiwania. Im więcej ofert porównamy, tym lepiej dla nas. Dzięki temu nie przepłacimy za ubezpieczenie i znajdziemy opcję, która będzie nam odpowiadać.

Pomocnym narzędziem może być porównywarka ubezpieczeniowa, która za nas dokona porównania wielu różnych ofert. Na podstawie informacji, jakie podamy w krótkim formularzu, dokona selekcji dostępnych ubezpieczeń i wybierze dla nas te oferty, które odpowiadają naszym wymaganiom.  
 

 
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
 
Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

 

To warto wiedzieć

1. Polisa grupowa PZU jest możliwa do kupienia za pośrednictwem zakładu pracy

2. Miesięczny koszt takiej polisy zależy od dodatków wybranych przez pracodawcę i liczby zatrudnionych, zwykle zaczyna się od 30 zł

3. Składka z polisy grupowej jest automatycznie ściągana z wypłaty pracownika lub finansowana w ramach pakietu socjalnego

4. Umowa na ubezpieczenie grupowe PZU wygasa z chwilą zakończenia pracy w firmie, ale polisę można kontynuować na zasadach indywidualnych

Najczęściej zadawane pytania o grupowe ubezpieczenia w PZU

 1. Jak długo trwa ochrona w polisie grupowej PZU?

  Umowa zawierana jest na czas 12 miesięcy. Po upływie tego okresu umowę można kontynuować o kolejny rok.

 2. Kto opłaca składkę w ubezpieczeniu grupowym w PZU?

  Składka odprowadzana jest przez pracodawcę, ale odciągana jest z wynagrodzenia ubezpieczonego. Dzięki temu opłacana jest z naszych środków, ale nie musimy pamiętać o dokonywaniu płatności.

 3. Czy można kupić ubezpieczenie grupowe w PZU, jeśli posiada się już polisę indwidualną?

  Tak, można posiadać więcej niż jedno ubezpieczenie na życie. Takie rozwiązanie może zwiększyć zakres ochrony lub pomnożyć odszkodowanie w sytuacji, gdy dojdzie do wypadku lub innego zdarzenia objętego ochroną.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (7)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Kapłon Marzena

2019-02-27 12:56:35

Zmarł Ojciec Mojego Partnera Życiowego ,którego zapisałam w polisie czy dostanę jakieś pieniądze za zmarłego "teścia".

Odpowiedź Redakcji

2019-02-27 13:14:20

Wszystko zależy od tego, kto widnieje w umowie polisy na życie jako osoba uposażona (do otrzymania świadczenia)

Anna

2019-10-02 17:10:29

Dlaczego tylko do 70 roku życia p łącząc składkę przez wiele lat PZU wymawia umowę to jest nie madre

Emil

2020-06-27 13:23:37

Jak mogę sprawdzić czy pracodawca zgłosił mnie do ubezpieczenia grupowego? Dodam, że nie mam umowy którą wypełniłem.

Beata Ożarowska

2020-08-14 07:38:47

Witam Mam pytanie w sprawie płacenia podwójnego ubezpieczenia na życie.Płacę sobie indywidualnie składkę na życie w PZU ( kontynuacja z zakładu pracy) około 25 lat a ponadto od jakiś 2 lat w nowym zakładzie pracy w innym towarzystwie ubezpieczeniowym jestem ubezpieczona i tez co miesiąc jest mi potrącana składka. Czy w takim razie jeżeli np. ja umrę to moje dzieci dostaną z dwóch ubezpieczalni odszkodowanie ? Nie bardzo wiem jakie korzyści będę miała z płacenia 2składek w dwóch towarzystwach. Proszę o odpowiedź bo zastanawiam się nad rezygnacją z jednej opcji.

Odpowiedź Redakcji

2020-08-14 09:14:54

Korzyści z posiadania kilku polis na życie są co najmniej dwie - za to samo zdarzenie uposażony lub ubezpieczony otrzyma świadczenie z każdej polisy, a ponadto zakres ochrony może się uzupełniać, co w efekcie zwiększa prawdopodobieństwo wypłaty odszkodowania. Pozostaje tylko kwestia dopasowania wysokości płaconych składek do własnych możliwości finansowych.

Dorota

2020-09-04 23:13:11

Mam wykupioną polisę grupową za pośrednictwem zakładu pracy. Czy mogę korzystać z aplikacji MojePZU aby sprawdzić szczegóły mojej polisy m. in wysokość ubezpieczenia czy uposażonych?

Odpowiedź Redakcji

2020-09-07 09:28:59

Z dostępem do aplikacji nie powinno być problemu. Wystarczy tylko zarejestrować się na stronie PZU czy ewentualnie uzyskać od ubezpieczyciela bądź zakładu pracy dane do logowania

Robert

2021-03-09 16:15:12

Posiadam ubezpieczenie grupowe w zakładzie pracy mojej żony. Teraz dodatkowo przystąpiłem do ubezpieczenia grupowego w moim zakładzie pracy. I w zakładzie mojej żony i w mojej firmie działa ten sam ubezpieczyciel. Czy w razie czego wypłata nastąpi z tych dwóch ubezpieczeń? Pozdrawiam

Odpowiedź Redakcji

2021-03-09 16:25:58

Tak, można otrzymać odszkodowanie z różnych polis na życie za to samo zdarzenie. W tym przypadku obowiązują dwa osobne zgłoszenia, mimo że ubezpieczyciel jest jeden.

Kasia

2021-09-08 14:44:14

Jestem nauczycielem.31sierpnia wygasła moja polisa innej firmy w poprzedniej placòwce, niestety przez pewne zaniedbania w nowej placòwce do ubezpieczenia grupowego PZU zostałam zgłoszona dopiero od 1 października. Zatem we wrześniu nie mam polisy. Cię tej sytuacji mogę zrobić?

Odpowiedź Redakcji

2021-09-14 09:15:34

Na przykład ubezpieczyć się w ramach otwartej polisy grupowej. Takie ubezpieczenie trwa rok i jest dostępne na https://kalkulator.ubezpieczeniaonline.pl/kalkulator/ubezpieczenia-na-zycie/. Od 1 października można zatem mieć ochronę z dwóch polis, a w razie zdarzenia zyskać dwa świadczenia, o ile to zdarzenie będzie w zakresie ochrony.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia