Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 26 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Kalkulator ubezpieczeń na życie bez podawania danych - jak działa?

Kalkulator ubezpieczeniowy nie jest na rynku narzędziem nowym, ale nie każdy jest zadowolony z jego sposobu funkcjonowania. Dotychczas należało podawać wiele ważnych danych osobowych, przez co wiele osób rezygnowały z pomocy kalkulatora.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Teraz kalkulator będzie działał w nieco ulepszony sposób. Zmniejszyła się część danych, które powinniśmy podać, jak również dane dotyczące oferty ubezpieczeniowej – będą bardziej doprecyzowane. Sprawdźmy zatem, jak skorzystać z kalkulatora ubezpieczeniowego, by wybrać jak najlepszą ofertę polisy na życie dla siebie.


Kalkulator ubezpieczeń na życie online - jakie informacje należy podać?


Korzystanie z kalkulatora ubezpieczeniowego ułatwia znalezienie najbardziej korzystnych ofert. Każdy z nas ma zupełnie inne potrzeby oraz oczekiwania względem ubezpieczyciela, zatem dla każdego zupełnie inny produkt może być tym najlepszym. Samodzielne porównywanie ofert jest czasochłonne i wymaga sporej znajomości tematu ubezpieczeń na życie, co często zniechęca do poszukiwań.

Obecnie zmniejsza się liczbę potrzebnych danych do niezbędnego minimum, na podstawie których dobierana jest oferta.

Te informacje są potrzebne, by skorzystać z kalkulatora:

 • jaką wybieramy polisę (ochrona życia, ochrona pod kredyt),
 • kto ma być ubezpieczony (ja, ja i partner),
 • wiek, w jakim jesteśmy,
 • co chcemy zabezpieczyć (śmierć, poważne zachorowanie, niezdolność do pracy, pobyt w szpitalu, uszczerbek na zdrowiu, zdarzenia życiowe np. śmierć bliskich, urodzenie dziecka),
 • jaki zawód wykonujemy,
 • zarobki (podane w widełkach),
 • dane kontaktowe (miasto, e-mail, telefon).

formularz ubezpieczeń na życie

 

Na które pytania kalkulatorze ubezpieczeń na życie nie trzeba odpowiadać?


W kalkulatorze ubezpieczeń na życie nie trzeba podawać imienia i nazwiska ani adresu czy numeru PESEL. Dła łatwiejszego dotarcia do wyszukiwanych polis warto podać adres e-mail. 

Obecnie nie jest już wymagane podawanie miejsca pracy, jak i konkretnej kwoty zarobków. Ma to wartość orientacyjną – dzięki podaniu wykonywanego stanowiska ubezpieczyciel może zarówno ustalić ryzyko, jakie nas dotyczy, by dopasować ofertę, jak i potwierdzić nasz dochód. Kwotę dochodu podajemy w przybliżeniu.

Podanie numeru telefonu jest podyktowane potrzebą przekazania informacji o ofercie i rozmowy z konsultantem nie musimy się obawiać – jest niezobowiązująca. Możemy jednak dzięki temu umówić spotkanie z agentem, z którym sfinalizujemy zakup polisy na życie.

Adres e-mail służy do przesłania szczegółowej oferty. Dzięki e-mailowi możemy otrzymać więcej informacji o proponowanych ubezpieczeniach.

Co zyskasz podając w kalkulatorze dane kontaktowe?

Numer telefonu Adres e-mail
 • nasz konsultant oddzwoni do Ciebie i zweryfikuje podane informacje w formularzu
 • skontaktują się z Tobą doradcy ubezpieczeniowi w celu przedstawienia szczegółów polisy na życie
 • masz okazję na zakup ubezpieczenia bez wychodzenia z domu
 • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu umowy 
 • otrzymasz na swoją skrzynkę link, który umożliwi Ci powrót do wyliczenia, bez potrzeby ponownego wypełniania formularza    
 • zgodę na otrzymywanie komunikacji mailowej możesz cofnąć w każdej chwili     
 •  Kalkulator ubezpieczeń na życie online bez podawania danych osobowych – krok po kroku


Zasada działania porównywarki ubezpieczeń na życie jest prosta i sprowadza się do kilku kroków.

1. Wypełnienie formularza – uzupełnienie wszystkich pól w formularzu online zajmuje kilka minut, a większość odpowiedzi wpisujemy intuicyjnie, tj. wybieramy z gotowego zakresu lub podajemy pierwsze litery, np. przy podawaniu zawodu

2. Wyświetlenie proponowanych ubezpieczeń – po uzupełnieniu formularza zobaczy, co proponują konkretne towarzystwa ubezpieczeniowe i ile trzeba zapłacić za składkę. Porównywarka generuje nawet 18 wyników różnych firm ubezpieczeniowych. Nie wszędzie jednak ceny są od razu widoczneze względu na osobną politykę towarzystw.

3. Potwierdzenie danych i chęci porównania – po odesłaniu formularza zadzwoni do nas konsultant, aby potwierdzić prawdziwość danych i zweryfikować nasze zainteresowanie ubezpieczeniem. Konsultant uprzedzi, że nasz numer telefonu zostanie przekazany d towarzystw współpracujących z porównywarką Rankomat.

4. Telefon od agenta ubezpieczeniowego – zadzwoni do nas nawet 5 agentów z różnych towarzystw ubezpieczeniowych z ofertą najbardziej dopasowaną do wytycznych, które umieściliśmy w formularzu. W każdej chwili możemy też zmienić wariant ochrony, której potrzebujemy i zapytać o cenę polisy z innymi rozszerzeniami. Rozmowa telefoniczna z agentem nie jest zobowiązująca do zakupu polisy.
 
5. Spotkanie z agentem ubezpieczeniowym – takiego zobowiązania nie ma także na spotkaniu, ale jest możliwość zawarcia umowy. Ostatni etap to także doskonała okazja do wyjaśnienia wszystkich kwestii zawartych w polisie. Jeśli będziemy zainteresowani zakupem polisy na życie, agent przedstawi nam do uzupełnienia dokumenty, w tym ankietę medyczną, na podstawie której oceni ryzyko ubezpieczeniowe. Tak kupiona polisa będzie działać już na następny dzień od opłacenia pierwszej składki (o ile na dane zdarzenie nie obowiązuje karencja).
 

Kalkulator ubezpieczeń na życie - dlaczego warto z niego skorzystać?

Nowa wersja porównywarki ubezpieczeniowej, jaką oferuje nam Rankomat umożliwia dotarcie do ponad 30 wyników od różnych towarzystw. W przypadku ofert grupowych składka jest od razu widoczna, a w indywidualnych cenę poznajemy po kontakcie z ubezpieczycielem, który doprecyzuje nasze oczekiwania oraz możliwości.

kalkulacja polisy na życie

Obecnie porównywarka Rankomat zmienia się pod względem dopasowania konkretnych ofert. Zmianie uległ również sam formularz, który pozwala lepiej zbadać potrzeby klientów.

Ten etap nie wymaga od nas podawania danych osobowych. Do kontaktu wystarczy numer telefonu oraz kod pocztowy. Opcjonalnie możemy podać także e-mail, dzięki czemu otrzymamy wyniki na swoją skrzynkę bez konieczności ponownego uzupełniania formularza.

Dodatkowo oferta polisy na życie wyświetlona przez kalkulator zawiera szczegółowe informacje. W przykładowym profilu ubezpieczonego mogą to być:

 • nazwa TU (AXA),
 • rodzaj polisy (grupowa, otwarta),
 • nazwa polisy (Dla mnie i dziecka),
 • przeznaczenie polisy (ochrona lub zabezpieczenie kredytu),
 • liczba ubezpieczonych (dla siebie, partnera czy dzieci),
 • suma ubezpieczenia w razie zgonu (30 000 zł),
 • suma ubezpieczenia w razie zdiagnozowania poważnej choroby (10 000 zł),
 • suma ubezpieczenia w razie niezdolności do pracy przez wypadek (8 000 zł),
 • dzienne świadczenie za pobyt w szpitalu (50 zł),
 • dzienne świadczenie za pobyt w szpitalu przez wypadek (100 zł),
 • wartość 1% uszczerbku na zdrowiu (300 zł),
 • wysokość składki miesięcznej (50 zł),
 • minimalny czas trwania polisy (12 miesięcy),
 • odnowienie polisy (tak, automatyczne),
 • maksymalny wiek, do jakiego chroni polisa (70 lat),
 • minimalny wiek ubezpieczonego w chwili zawierania umowy (18 lat),
 • maksymalny wiek ubezpieczonego w chwili zawierania umowy (55 lat),
 • karencja dotycząca samobójstwa (2 lata),
 • karencja dotycząca zgonu w wyniku działań wojennych (bezterminowo),
 • karencja dotycząca nieszczęśliwego wypadku w wyniku działania alkoholu (bezterminowo).

Już na tym etapie TU wskazuje na konsekwencje podania nieprawdziwych danych. Wskazuje też na inne wyłączenia odpowiedzialności, choć najlepszym sposobem, by je sprawdzić jest pobranie dokumentu OWU – również w momencie obliczania składki przez kalkulator polisy na życie.

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Polisa na życie to ochrona finansowa w różnych sytuacjach, w których dochodzi do zagrożenia życia i zdrowia naszego oraz najbliższych nam osób. Przy wyborze ubezpieczenia kluczową rolę odgrywa cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

To warto wiedzieć
1. W wyborze ubezpieczenia na życie pomóc nam może kalkulator ubezpieczeniowy
 
2. Kalkulator ubezpieczeniowy wymaga od nas podania kluczowych informacji dotyczących szukanej przez nas oferty oraz danych w celu skontaktowania się 
 
3. Z pomocą kalkulatora możemy dotrzeć do korzystnych możliwości oraz zaoszczędzić czas oraz pieniądze
 
4. Bez porównania ofert łatwo o zbyt pochopną decyzję oraz przepłacenie za polisę
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (1)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

niezadowolony

2021-04-08 01:57:11

nieprzydatne kompletnie informacje, odstraszają klientów i sprawiają że się odechciewa brać cokolwiek

4
1
6
5
2
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia