Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 41 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

pon.-pt. 800 - 1900, sob. 900 - 1500 71 736 75 55
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Każdy etap życia wyzwala inne potrzeby ubezpieczeniowe

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Terminowe ubezpieczenie na życie ma na celu finansowe zabezpieczenie Twoich najbliższych oraz pokrycie zobowiązań wynikających z zaciągniętych przez Ciebie kredytów.

W każdym momencie życia potrzeby ubezpieczeniowe się zmieniają i należy odpowiednio dobrać długość oraz sumę ubezpieczenia, na jaką ma być zawarta umowa.

I etap dorosłego życia – jeszcze nie zawarłeś związku małżeńskiego i nie masz dzieci

Jesteś młodą osobą, nie zawarłeś związku małżeńskiego, nie masz dzieci i nie posiadasz na własność domu. Pewnie myślisz, że nie potrzebujesz ubezpieczać jeszcze swojego życia. Zastanów się, kto spłaci Twoje zobowiązania, gdybyś odszedł z tego świata. Ten obowiązek spadnie na Twoich rodziców, którzy pewnie nie zaplanowali dodatkowych wydatków związanych z Twoją przedwczesną śmiercią. Dlatego też Twoja polisa życiowa powinna gwarantować wypłatę kwoty wartości zaciągniętych przez Ciebie kredytów.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

II etap dorosłego życia – założyłeś rodzinę

Potrzeby zabezpieczenia na wypadek śmierci młodego małżonka, nie posiadającego jeszcze dzieci, również nie są zbyt wysokie. Szczególnie, jeżeli zarówno mąż, jak i żona pracują i obydwoje osiągają dochody pozwalające na pokrycie wszystkich potrzeb finansowych związanych z utrzymaniem jednej osoby. W takim przypadku ubezpieczenie na życie powinno pokrywać przynajmniej zobowiązania kredytowe małżonków.

Inaczej przedstawia się sytuacja małżeństw, których utrzymanie jest całkowicie albo przynajmniej w dużej mierze uzależnione tylko od jednej osoby. Główny żywiciel rodziny powinien zabezpieczyć swoje życie na sumę od 6 do 10-krotności swoich rocznych zarobków.

W momencie powiększenia się rodziny powinniśmy odpowiednio zwiększyć sumę ubezpieczenia – jeszcze zanim maluch przyjdzie na świat. Warto również zastanowić się nad dodatkowym wykupieniem ubezpieczenia posagowego albo inwestycyjnego, które pozwoli zgromadzić kapitał, ułatwiający dziecku start w dorosłe życie.

III etap dorosłego życia – Twoje dzieci są już dorosłe i samodzielne

Kiedy już Twoje dzieci założą własne rodziny, dorobią się własnego kąta i nie będą potrzebowały finansowego wsparcia rodziców, twoje potrzeby ubezpieczeniowe nie będą już tak wysokie. Powinieneś jednak zadbać o rekompensatę ewentualnych kosztów leczenia, gdyby okazało się, że Twoja śmierć będzie skutkiem długotrwałej choroby. Wspomniane koszty spadną wtedy na współmałżonka i dzieci, dlatego też odszkodowanie wypłacone przez zakład ubezpieczeń powinno je pokryć. Pamiętaj także o kosztach pogrzebu, które nie należą do najniższych.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Redakcja portalu: ubezpieczeniaonline.pl
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
647573
7
0
3
6
4
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy