Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 25 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

pon.-pt. 800 - 1900, sob. 900 - 1500 71 736 75 55

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Kto może przystąpić do polisy rodzinnej?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Życie rodzinne dla wielu z nas jest szczególnie ważne, dlatego staramy się zadbać o jak najwyższy poziom życia nas i naszych najbliższych. Również zapewnienie finansowej ochrony jest dowodzi jak bezcenną wartość stanowi dla nas rodzina.

Aby zapewnić najbliższym to, co najlepsze – poświęcamy czas, energię oraz swoje oszczędności. Zależy nam na jakości usług, dobrych produktach i zdrowym stylu życia. Jest to absolutnie zrozumiałe – dobro naszego współmałżonka oraz dzieci jest w życiu czymś ważnym, stąd staramy się wybierać jak najlepiej. Podobnie sprawa tyczy się ubezpieczeń na życie – warto poświęcić chwilę, by wybrana polisa była jakościowa dobra, a więc spełniała swoją funkcję w razie przykrego zdarzenia.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 
Polisa dla rodziny - produkt indywidaulany czy grupowy?


Wiele osób zainteresowanych kupnem polisy nie wie, że jeden produkt może chronić kilka spokrewnionych ze sobą osób. Ubezpieczyciele mają świadomość, że w praktyce istnieją różne modele rodzin, dlategoubezpieczenie rodzinne na życie jest przeznaczone dla tych, którzy wspólnie zajmują gospodarstwo domowe.

W pierwszej kolejności do polisy rodzinnej będą mogli należeć współmałżonkowie czy współpartnerzy, dzieci, rodzice czy teściowie. Jeśli jednak w jednym gospodarstwie domowym są zameldowane inne, niespokrewnione osoby, nie ma przeszkód, aby i je włączyć do ochrony polisowej.

Z reguły towarzystwa ubezpieczeń umożliwiają rozszerzenie osób dla jednej polisy na życie do nawet 10 osób. Czy to oznacza, że taki produkt ma charakter grupowy? Niekoniecznie, na co wskazuje możliwość dobierania liczby umów dodatkowych czy modyfikowania wysokości sum ubezpieczenia.

Ile kosztuje polisa rodzinna?


W przypadku, gdy decydujemy się na ubezpieczenie rodzinne na życie koszt może być różny, ale z pewnością takie rozwiązanie jest tańsze niż wykupienie polisy indywidualnej dla każdego członka rodziny z osobna.
Ostateczna cena polisy rodzinnej zależy od kilku czynników:
  • liczby współubezpieczonych,
  • wieku ubezpieczonych,
  • stanu zdrowia ubezpieczonych,
  • liczby umów dodatkowych,
  • wysokości sum ubezpieczenia.
Gdy postawimy na maksymalną ochronę, wpłynie to oczywiście na wysokość płaconej składki, ale nie zawsze warto wybierać maksymalną ochronę, tylko taką , która będzie przydatna. Należy też pamiętać, że obecność w jednej polisie rodzinnej osób w różnym wieku spowoduje podniesie składki, a obecni jako współubezpieczeni np. dziadkowie nie bdą mogli skorzystać z niektórych rozszerzeń ze względu na wiek czy stan zdrowia.

Kupując ubezpieczenie rodzinne na życie cena powinna odgrywać rolę. Najważniejsza zasada to nie przepłacać – rodzina rządzi się swoimi wydatkami a dobre ubezpieczenie nie powinno pochłaniać zbyt dużej części naszego codziennego budżetu.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Gdzie szukać ubezpieczenia dla rodziny?


Ubezpieczenia rodzinne oferują również wiele nowych zastosowań – jak na przykład szybka i sprawna pomoc psychologa, opieka nad dziećmi podczas pobytu w szpitalu, dofinansowanie do leków, które nie są objęte refundacją, wizyty u specjalistów oraz wiele innych.

Na pozór zakup polisy na życie wydaje się prostą czynnością. I jest taka, póki nie zasięgniemy zbyt dużej ilości wiedzy z różnych źródeł – wówczas możemy czuć się nieco zagubieni w temacie. Otóż okazuje się, że ubezpieczenie na życie wymaga dokładnych analiz finansowych i  zestawienia kilku ofert.

Gdy ustalimy jaką kwotę jesteśmy w stanie miesięcznie przeznaczyć na polisę na życie, możemy skorzystać z pomocy porównywarki ubezpieczeniowej. Jest to narzędzie, opracowane bardzo dokładnie przez specjalistów branży ubezpieczeniowej, które pomoże szybko i bezproblemowo znaleźć kilka najciekawszych ofert na podstawie naszych oczekiwań.

W ten oto sposób bardzo często można dowiedzieć się, że istnieje kilka towarzystw ubezpieczeniowych, które oferują podobne warunki umowy, jednak w zupełnie różnych cenach. I w takich sytuacjach nie warto przepłacać a kierować się wysoką jakością produktu – w końcu ubezpieczenie na życie będzie nam towarzyszyć przez długie lata.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
626036
6
8
2
1
0
3

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy