Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 12 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Kto może skorzystać z polisy grupowej na życie?

Część przyszłych ubezpieczonych uważa, że najlepszym rozwiązaniem jest oferta indywidualna, bo mają do wyboru te rozszerzenia, które faktycznie mogą być przydatne. Z kolei pozostali cenią sobie możliwość zakupu produktu gotowego. Kto ma rację?

Zwolennicy drugiej z powyższych możliwości mają swoje racje. Najbardziej przekonującym argumentem wydają się być finanse – w popularnej „grupówce” z reguły obowiązują niższe składki, ale to nie jedyny motyw skłaniający do wyboru ubezpieczenia dla większej liczby osób.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Dlaczego grupowa polisa na życie - na przykładzie PZU


Tym polisa grupowa dla pracownika odznacza się na tle indywidualnego ubezpieczenia:
 • szeroki zakres ochrony;
 • niska składka miesięczna,
 • brak składki – niektórzy pracodawcy sami odprowadzają z wypłaty koszty polisy,
 • krótka karencja – w ubezpieczeniu grupowym odpowiedzialność ubezpieczyciela liczy się od dnia podpisania umowy lub w niektórych przypadkach w terminie najpóźniej od 1-3 miesięcy.
 
Za przykład weźmy ofertę grupy ubezpieczeniowej PZU – produkt PZU P Plus, który skierowany jest do pracowników oraz ich rodzin.
 
Jest to oferta skierowana do pracowników pomiędzy 18, a 69 rokiem życia. Osoba, która chce przystąpić do zakupu polisy nie może przebywać na zwolnieniu lekarskim, w szpitalu bądź innej placówce dla osób przewlekle chorych, musi być również zdolny do pracy i nie pobierać świadczeń rehabilitacyjnych.
 
Oferta PZU pozwala samodzielnie skonstruować swoją ochronę, co w przypadku polisy grupowej jest dość nowatorskim rozwiązaniem. 

PZU P Plus - ochrona do wyboru


zakres
 
szczegóły
choroba

w przypadku poważnego zachorowania 

 • nowotwór,
 • udar mózgu,
 • zawał serca

operacja

wsparcie po operacji chirurgicznej

wypadek
 
trwałe inwalidztwo wskutek nieszczęśliwego wypadku

opieka medyczna

 w razie wypadku na drodze lub w pracy
śmierć bliskich
dotyczy małżonka lub dziecka
 

śmierć ubezpieczonego
 

wskutek wypadku przy pracy 
lub
wskutek wypadku komunikacyjnego
 

Oprac. własne.


Jak widać – zakres możemy dopasować według własnych potrzeb. To zdecydowanie innowacyjna formuła wśród ubezpieczeń grupowych, w przeciwieństwie do produktów, które kompleksowo zabezpieczają życie, jak i zdrowie ubezpieczonego. Zakres polisy grupowej najczęściej wspiera finansowo w sytuacjach:
 • zdiagnozowania poważnej choroby,
 • pobytu w szpitalu,
 • urodzenia dziecka,
 • śmierci bliskich osób,
 • kontuzji oraz urazów,
 • wypadku samochodowego,
 • wypadku w czasie pracy.
 
Grupówki uwzględniają również wiele innych zdarzeń, jednak wszystko zależy od oferty towarzystwa ubezpieczeniowego. W przypadku PZU możemy uzyskać właściwie podstawową ochronę, którą rozszerzamy dobrowolnie w wybranym przez siebie zakresie. W związku z tym możemy np. rozszerzyć ochronę w zakresie zdrowotnym – na wypadek ciężkiej choroby. Zyskujemy wówczas ochronę na wypadek maksymalnie 36 chorób – w przypadku pakietu rozszerzonego.


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Polisa grupowa to także ograniczenia


Możemy zatem się zastanawiać jakie najlepsze ubezpieczenie grupowe wybrać, ale nie jest tu ważna konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe, co sam zakres polisy grupowej i sumy ubezpieczenia. Jak łatwo się domyślić – niska składka będzie oznaczać niższą sumę ubezpieczenia, czyli maksymalna kwota do wypłaty w razie zdarzenia objętego polisą.
 
Ograniczeniem jest również krótki czas trwania umowy – grupówki oferują roczne umowy z możliwością kontynuowania ochrony. Również po zakończeniu pracy w danym miejscu – możemy kontynuować polisę w sposób indywidualny, na warunkach podobnych do produktu grupowego. Czy taka opcja się opłaca – zależy od zakupionego produktu. W podobnej cenie możemy uzyskać ofertę indywidualną, a zdecydowanie większych możliwościach. Osobom, które potrzebne jest jednak nawet stosunkowo nieduże wsparcie finansowe w trudnych chwilach – będzie odpowiadać ten model ochrony.

Kolejnym ograniczeniem jest zakres ochrony w ubezpieczeniu – jest to z góry narzucony model i nie podlega negocjacjom, ale to właśnie takie rozwiązanie pozwala firmie ubezpieczeniowej obniżyć cenę składki. Atutem jest niski czas karencji, jednak bierze się on z uwagi na niższą w stosunku do ubezpieczeń indywidualnych – sumy ubezpieczenia oraz krótkiego czasu trwania umowy – roku czasu.
 
Ważnym ograniczeniem jest również liczba osób ubezpieczonych – firma musi posiadać minimum 3 pracowników, jednak jeśli nie w przypadku tak małej grupy, pracownicy nie są zainteresowani zakupem polisy – ubezpieczyciel może podnieść warunki umowy.

Dobrze skonstruowana polisa grupowa to korzystna oferta dla pracodawcy oraz pracownika. Obie strony są zabezpieczone, a pracodawca zyskuje w ten sposób pewność, że jego zespół będzie bardziej przywiązany do miejsca zatrudnienia. Nie od dziś wiadomo, że zbyt duża rotacja pracowników to spore wydatki i czas potrzebny na wdrożenie nowo zatrudnionych.

Polisa grupowa uwzględnia również wiek osoby zainteresowanej ubezpieczeniem – zazwyczaj widełki wiekowe dotyczą wieku, w którym powinniśmy pracować – czyli między 18, a 69 rokiem życia, jak to jest w przypadku oferty PZU P Plus. Bywa jednak, że górną granicą wiekową może być 65 lub nawet – 60 rok życia. To warto sprawdzać przed zakupem.


Czy polisa grupowa jest ofertą dla wybranych?


Jeśli osoba zainteresowana zakupem ofertą polisy na życie, spotyka się z ofertą grupową, pierwszym skojarzeniem jest konieczność bycia zatrudnionym w firmie, która oferuje tego typu rozwiązania.
 
Tymczasem tylko część przyszłych ubezpieczonych pracuje w dużych zakładach, a reszta nierzadko tworzy jednoosobową działalność gospodarczą. Co wtedy? Propozycją wartą uwagi może być indywidualna polisa grupowa zawierana na warunkach ubezpieczenia grupowego.
 
Taka opcja jest dostępna w porównywarce ubezpieczeń, gdzie wystarczy zaznaczyć właściwy rodzaj przyszłej polisy, której szczegóły zostaną ustalone na bezpośrednim spotkaniu z agentem ubezpieczeniowym.


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

To warto wiedzieć
1. Polisę grupową kupimy przede wszystkim za pośrednictwem pracodawcy

2. Oferta grupowa ma wiele ograniczeń, do jakich należy np. niska suma ubezpieczenia

3. Możemy znaleźć polisę grupową, którą rozbudujemy samodzielnie, jak np. PZU

4. Grupówkę możemy indywidualnie kontynuować po zakończeniu pracy w danym miejscu, na warunkach zbliżonych do oferty grupowej
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
786893
8
4
2
9
6
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy