Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 5 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ochronne, z gwarancją wypłaty, dla dziecka - jakie ubezpieczenie w PZU?

Grupa ubezpieczeniowa PZU – czyli największy polski ubezpieczyciel, w swojej ofercie posiada wiele różnych rozwiązań, które mogą w pełni odpowiadać na nasza aktualną sytuację życiową.

Towarzystwo o tak długiej tradycji na rynku ubezpieczeniowym posiada obecnie szeroki zakres usług ubezpieczeniowych. Warto przed zakupem ustalić – jakie mamy oczekiwania względem polisy na życie i wybrać ofertę, którą uznamy za najbardziej dopasowaną. 
 

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Ochrona, czyli PZU Więcej niż ochrona


Dla tych z nas, którzy chcą zabezpieczyć nie tylko siebie, ale również swoich bliskich – istnieje możliwość zakupienia polisy indywidualnej z wysoką sumą ubezpieczenia. To rozwiązanie szczególnie dobre dla tych, którzy posiadają wysokie zobowiązania finansowe np. w postaci kredytu hipotecznego. Nagła śmierć osoby ubezpieczonej może najbliższym znacznie pokrzyżować plany, jak i mocno skomplikować życie.

Jeśli zatem chcemy uniknąć podobnej sytuacji, możemy zabezpieczyć się i wykupić w PZU ubezpieczenie ochronne czyli polisę o nazwie PZU Więcej niż ochrona. W ten sposób zapewnimy osobie wskazanej w umowie jako uposażoną, wypłatę świadczenia na wypadek naszej śmierci. O wysokości sumy ubezpieczenia decydujemy samodzielnie, biorąc pod uwagę przewidywania, jak duże zobowiązania pozostawimy.

PZU posiada różne, atrakcyjne możliwości. Możemy czerpać wiele korzyści z dopasowanych do naszych możliwości składek. Przede wszystkim warto pamiętać, że takie ubezpieczenie jest wolne od podatku dotyczącego spadków i darowizn. PZU Więcej niż ochrona oferuje ubezpieczenie między 13 a 70 rokiem życia. Najkrótsza umowa zawierana jest na okres 5 lat, z kolei najdłużej cieszyć się ubezpieczeniem możemy przez 30 lat. Produkt posiada możliwość zawieszenia płacenia składek lub zmianę jej częstotliwości w sytuacji, gdy mamy problemy finansowe. Składka może wynosić nawet złotówkę dziennie, co daje nieduże miesięczne zobowiązanie. Taka polisa ochronna w PZU zapewnia całodobowe działanie na całym świecie, dzięki czemu zyskujemy maksymalną ochronę.

Każda polisa na życie posiada zapis o wyłączeniu odpowiedzialności. Oznacza to, że istnieją sytuacje, w których ubezpieczyciel odstępuje od warunków umowy i nie wypłaca świadczenia. W przypadku polisy Więcej niż ochrona, PZU nie wypłaci świadczenia, gdy:
  • ubezpieczony pomimo posiadanej wiedzy, zataił przed ubezpieczycielem fakty, wpływające na ryzyko związane ze zdrowiem lub życiem,
  • popełnił samobójstwo w przeciągu dwóch lat od zawarcia umowy,
  • zdarzenie objęte odpowiedzialnością zaistniało w momencie trzech lat po upływie podpisania umowy,
  • śmierć ubezpieczonego nastąpiła w wyniku popełnienia przez ubezpieczonego czynu uznanego prawnie za zabroniony.

Pewna wypłata, czyli PZU Spokój na każdy dzień


Ubezpieczenie oszczędnościowe jest produktem, który z całą pewnością spodoba się s grupie potencjalnych klientów. Jest to ubezpieczenie terminowe, którego okres trwania określony jest w umowie. To, co najważniejsze w takiej polisie to fakt, że wypłata świadczenia jest gwarantowana. Przede wszystkim określa ją ustalony termin.

Kolejnym produktem PZU, któremu warto się przyjrzeć jest – PZU Spokój na każdy dzień. Przede wszystkim on zapewnia wsparcie finansowe dla naszych najbliższych na wypadek naszej śmierci. Polisę Spokój na każdy dzień można zakupić ubezpieczenie między 18 a 65 rokiem życia. Umowa może trwać od 5 do 30 lat. Ubezpieczenie będzie zatem wsparciem finansowym, zabezpieczeniem kredytu lub biznesu, który dotychczas prowadziliśmy. Nasze odejście nie będzie obciążeniem finansowym dla naszej rodziny. Jeśli jednak doczekamy ustalonego w umowie wieku, otrzymamy od ubezpieczyciela sumę ubezpieczenia, którą wybraliśmy np. 100 000 zł.  Świadczenie zapewni nam godne dożycie późnego wieku. To forma wsparcia na czas, w którym niezwykle możemy tego potrzebować. Szczególnie, jeśli pracujemy na umowie śmieciowej i nie spodziewamy się wysokiej emerytury.

Polisa Spokój na każdy dzień to również oszczędzanie czyli forma inwestycji na przyszłość. Suma ubezpieczenia nie jest uzależniona od sytuacji na giełdzie, przez co nie stracimy naszych oszczędności a suma gwarantowana nie będzie różna od sumy wypłaconej na czas zakończenia umowy. Świadczenie z polisy jest wolne od podatku dotyczącego zysków kapitałowych oraz spadków i darowizn. 

W przypadku polisy Spokój na każdy dzień – wyłączenia odpowiedzialności są identycznie jak w przypadku poprzedniej polisy. Dotyczą one samobójstwa w przeciągu dwóch lat od zawarcia umowy, szkód powstałych w wyniku popełnienia czynów zabronionych prawnie oraz zatajenia istotnych informacji w momencie zawarcia umowy.
 

Kapitał dla dziecka, czyli PZU Start w dorosłość


Wśród młodych rodziców coraz chętniej kupowanym produktem jest polisa dla dziecka. Nie należy się dziwić, ponieważ nasza świadomość dotycząca ryzyka oraz liczby zachorowań rośnie, w związku z czym staramy się zabezpieczyć nasze dziecko na wypadek, gdyby nas zabrakło. To bardzo odpowiedzialne rozwiązanie.

Polisa PZU Start w dorosłość to ubezpieczenie dla dziecka w PZU, którą możemy nabyć tuż po narodzeniu naszego dziecka, ponieważ nie wymaga ukończenia progu wiekowego (wiele towarzystw ubezpieczeniowych pozwala na zakup polisy po ukończenia 1 roku przez dziecko). Co równie ważne – polisę nie musi kupować rodzic, może to być krewny, chrzestny lub przyjaciel rodziny. Ochrona z polisy obowiązuje przez całą dobę i to na całym świecie, zapewnia więc naszemu dziecku maksymalną ochronę. Polisa może trwać od 5 do 25 lat, możemy więc zdecydować się na nią w dowolnym momencie życia naszego dziecka. Samodzielnie możemy ustalić jak długo będziemy opłacać składkę miesięczną. Ustalić możemy również wysokość oraz częstotliwość opłat (co miesiąc, co kwartał, co pół roku, co rok).

Polisa dla dziecka PZU Start w dorosłość jest wolna od podatku od spadków i darowizn, dzięki czemu nie trzeba odejmować żadnej kwoty od sumy ubezpieczenia.

Ubezpieczenie dla dziecka to przede wszystkim zabezpieczenie jego pierwszych dorosłych, samodzielnych decyzji. Nikt z nas nie ma pewności, że dożyje momentu ukończenia pełnoletności naszego dziecka, nie mamy również gwarancji, że w takim momencie nie stracimy pracy lub poważnie zachorujemy. Dzięki takiej polisie możemy zapewnić sobie spokój na wsparcie finansowe dla naszego dziecka. Również na wypadek, gdyby przed zakończeniem trwania umowy, coś się nam stało – dziecko otrzyma pomoc finansową.

Kupno takiej polisy to niezwykle odpowiedzialny krok, którego dokonać powinien każdy troskliwy i kochający rodzic.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

To warto wiedzieć
1. Towarzystwo ubezpieczeniowe PZU pozwoli zarówno zabezpieczyć finansowo bliskich, zainwestować na przyszłość, jak i wykupić polisę dla dziecka

2. Śmierć w wyniku popełnienia czynu zabronionego – może wykluczyć wypłacenie odszkodowania przez ubezpieczyciela

3. Polisa terminową możemy zawrzeć maksymalnie do 70 roku życia

4. Polisa dla dziecka może trwać nie dłużej niż 25 lat
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
842596
8
9
8
6
6
3

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy