Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 22 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Opinie o ubezpieczeniu na życie - prawda czy mit?

Jeśli interesuje nas ubezpieczenie na życie, opinie innych mogą wpływać na przyszłe wybory. Wśród opinii można znaleźć wiele mitów krążących o polisach, co często wynika z nieznajomości warunków umowy.

W Internecie możemy natknąć się na wiele zdań dotyczących polisy na życie. W przypadku produktu ubezpieczeniowego opinie będą najczęściej dotyczyć uzyskanego odszkodowania, Jednak należy tu zachować pewną powściągliwość – niektóre, nawet negatywne opinie, mogą wynikać z winy ubezpieczonego. To, że jedna osoba kategorycznie nie poleca danej polisy, nie oznacza, że pozostali klienci nie są zadowoleni, jak tu, na portalu money.pl:

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Nie polecam PZU. Mój mąż dostał 200 zł odszkodowania. Za wypadek w pracy. Miał przecięte ścięgno w lewej dłoni i uszkodzone nerwy. Odbyła się operacja, 4 miesiące rehabilitacji, rok na zwolnieniu. Ręka w 100% nie będzie sprawna. Napisaliśmy odwołanie od ich decyzji, na razie czekamy na odpowiedź.


 
Mity o ubezpieczeniach na życie


Głównym mitem o ubezpieczeniach jest przekonanie osób jeszcze nieubezpieczonych o wysokiej cenie polisy na życie. Ponadto, wiele osób uważa, że zakup takiego produktu jest zbędny, a nieszczęśliwe wypadki zdarzają się innym i można o nich usłyszeć tylko w telewizji.

Należy jednak pamiętać o tym, że nikt nie zagwarantuje nam wsparcia finansowego w razie choroby czy przerwy w wykonywaniu pracy zarobkowej. Pomoc medyczna w ramach NFZ to coś zupełnie innego, ale i tu, aby nie ponosić dodatkowych opłat, trzeba być chronionym umową z pracodawcą i odprowadzać składki zdrowotne.

Kolejnym, często powielanym mitem, jest twierdzenie, że najlepszym ubezpieczycielem będzie znana, duża firma ubezpieczeniowa. To raczej indywidulana kwestia, bo w przypadku polisy na życie decydującą rolę odgrywa wysokość składki, a tą może zaoferować małe towarzystwo.

Następnym mitem jest przekonanie, że ubezpieczenie na życie wypłaca jedynie sumę ubezpieczenia w wypadku śmierci ubezpieczonego. Jest to spore niedomówienie, ponieważ o tym decyduje wybrany przez ubezpieczonego zakres ochrony. Ponadto ilość towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku wpływa na korzystne ceny.


Fakty o polisach na życie


Oferty polis na życie są elastyczne i posiadają możliwość negocjacji warunków oraz zakresu ochrony. To klient decyduje:
  • w jakim zakresie ochrona jest mu potrzebna,
  • na jak wysokie składki może sobie pozwolić,
  • jakiego wsparcia będzie oczekiwał (pomoc psychologa, tymczasowa renta, pomoc domowa, dofinansowanie do leków nierefundowanych itp.).
 
Prawdą jest również to, że polisa na życie może być tania. W tym celu polecamy skorzystać z porównywarki ubezpieczeń która skróci czas naszych poszukiwań i na podstawie krótkiej ankiety stworzy listę produktów odpowiadających naszym konkretnym oczekiwaniom.

Prawdą jest, że nie wszystkie ubezpieczenia na życie wymagają badań lekarskich. Istnieją oferty, które nie narzucają nam obowiązku wykonania wstępnych badań, jednak w takiej sytuacji suma ubezpieczenia może być niższa, podobnie jak zakres ochrony.

Kolejną prawdą jest fakt, że ubezpieczyciel w określonych sytuacjach może odstąpić o wypłacenia odszkodowania. Tak się może przytrafić w sytuacji spowodowania wypadku pod wpływem alkoholu lub w wyniku samookolaczania się – jeśli ubezpieczony działa na własną szkodę, trudno oczekiwać ubezpieczenia.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
 

Mity i fakty o ubezpieczeniu na życie

przypadek PRAWDA FAŁSZ
polisa jest droga  
miesięczna składka to koszt 30 zł, tyle samo, ale w skali roku kosztuje szkolne ubezpieczenie dla dziecka NNW
 
brak odszkodowania za niektóre zdarzenia jeśli zdarzenie znajdowało się na liście wyłączeń odpowiedzialności, np. do wypadku doszło pod wpływem alkoholu  
umowa trwa minimum 5 lat   tak jest tylko w polisie oszczędnościowej i inwestycyjnej, w wersji ochronnej umowa jest zawierana na minimum 12 miesięcy
polisa wymaga szczegółowej ankiety medycznej
przedmiotem polisa jest życie i zdrowie człowieka, a ankieta ma za zadanie wykluczyć próby wymuszenia odszkodowania
 
 
polisa jest dla osób do 70. roku życia  
istnieją polisy dożywotnie dla osób w podeszłym wieku, umowę można zawrzeć nawet w wieku 85 lat
 
składka rośnie wraz z wiekiem ubezpieczonego
ubezpieczyciel może podnieść składkę na podstawie ankiety medycznej czy z uwagi na wyższe ryzyko wypłaty świadczenia
 
 
polisa grupowa dostępna jest tylko dla zatrudnionych w firmie  
można kupić polisę indywidualną i z 1 składki chronić nawet 10 osób, w tym dzieci, rodziców, teściów i współmałżonka
 

Oprac. ubezpieczenieniaonline.pl


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć
1. Forum internetowe jest tylko jednym ze źródeł wiedzy o ubezpieczeniach, jednak mało wiarygodnym

2. Informacji na temat polisy życiowej warto szukać w dokumentach OWU i u agenta

3. Aby nie spotkać się z odmową wypłaty odszkodowania, warto wybrać jak najwięcej umów dodatkowych

4. Znaczenie ma wysokość sumy ubezpieczenia – to od niej zależy maksymalna wysokość świadczenia 
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (4)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Luk

2019-08-28 15:26:05

wybrałem ubezpieczenia od Ergo Hestii i nie mam na co narzekać, bardzo dobra firma.

paweł

2020-03-23 14:08:23

merytoryczny artykuł i fajnie, że obalacie mity :D a w jakich firmach warto się ubezpiecyzć? słyszałem, że hestia wypada całkiem nieźle w rankingu ubezpieczycieli

Jan

2020-05-05 08:25:24

Luk gdy jeszcze oczy ci si się otworzą jak przyjdzie ci się targować z ubezpieczycielem. Wolę odkładać do swojej kieszeni.

Jacobb89

2020-05-24 17:59:43

Faktycznie istnieje dużo mitów nt ubezpieczenia na życie. Dopóki sam się nie zainteresowałem tematem to też w w część z nich wierzyłem. Nic bardziej mylnego, płacę ponad 30zł miesięcznie, a umowę mam roczną. Mogę zrezygnować z niej albo zmienić po roku. Obecnie jestem zadowolony z ubezpieczenia, więc tego nie planuję, a mam w Vienna Life

Powrót do listy
786893
8
4
2
9
6
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy