Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj
Notice: Undefined offset: 0 in /data/www/ubezpieczeniaonline.pl/public_html/_nowe/_classes/helper.php on line 448

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /data/www/ubezpieczeniaonline.pl/public_html/_nowe/_classes/helper.php on line 448
użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Otwarte ubezpieczenie grupowe - oferta dla muzyka, pisarza, dziennikarza

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny
Wolny zawód również to również ryzyko wypadku podczas trasy koncertowej, spotkania autorskiego czy zbierania materiału do reportażu. Z myślą o osobach bez etatu powstały polisy grupowe bez konieczności bycia zatrudnionym.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Firmy, zarówno te mniejsze, większe, jak i duże korporacje – oferują jako dodatkowy benefit – zakup ubezpieczenia na życie.To atrakcyjna oferta pod względem ceny, jak i zakresu ochrony – stąd właśnie pracownicy chętnie się na nią decydują. Co jednak w sytuacji, gdy wykonujemy wolny zawód lub nasz pracodawca nie oferuje nam możliwości zakupu grupówki? Możemy zdecydować się na otwarte ubezpieczenie grupowe. Sprawdźmy – o co w tym chodzi i czy takie rozwiązanie nam się opłaca.


Otwarte ubezpieczenie grupowe – na czym polega?


Tak zwane wolne zawody nie istnieją od dziś – aktorzy, malarze, artyści – wykonują prace zleceniowe, ich umowy są krótkotrwałe, dotyczą konkretnej usługi lub dzieła, co przez wiele lat wykluczało tę grupę zawodową z możliwości nabycia ubezpieczenia grupowego.

Obecnie grupa wolnych zawodów znacznie się rozszerzyła – mamy wielu freelancerów, a wśród nich grafików, programistów, copywriterów. Mogą wykonywać swoją pracę dla jednego, jak i dla wielu podmiotów.

Stąd właśnie pojawia się coraz częściej zainteresowanie otwartym ubezpieczeniem grupowym, które umożliwia zakup dla tych osób, które nie posiadają stałego zatrudnienia u jednego pracodawcy. Jest to zatem ubezpieczenie, które może nabyć pojedyncza osoba – na zasadach zawieranych grupowo.


Kto może przystąpić do ubezpieczenia?


Otwarte ubezpieczenie grupowe jest rozwiązaniem, które jest skierowane dla osób uprawiających nie tylko wolne zawody, ale również studentów, osób zatrudnionych w małych firmach oraz osób, które takie małe firmy prowadzą.

Takie ubezpieczenie jest atrakcyjne cenowo – ponieważ składka miesięczna zaczynać się może od około 30 zł miesięcznie, natomiast zapewnia szeroki zakres ochrony bez konieczności nabywania umów dodatkowych, jak w przypadku polisy indywidualnej.


Jakie TU oferuje taką polisę?


Jeśli dotychczas wydawało nam się, że takie rozwiązanie jest jakąś niszą na rynku ubezpieczeniowym, co może stwarzać problem w znalezieniu odpowiedniej oferty – to jesteśmy w błędzie. Coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych posiada w swojej ofercie również i otwarte ubezpieczenie grupowe Ofertę znajdziemy m.in. w firmie AXA, Generali, Warta czy Allianz.

Ubezpieczonymi mogą być przedstawiciele wolnych zawodów i ich rodziny. Zakres wiekowy jest dość szeroki i wynosi od 16 do 66 lat. Ochrona może trwać nawet do 80. roku życia.

Oferta otwartych ubezpieczeń grupowych

Towarzystwo ubezpieczeniowe
 

AXA Generali Warta Allianz

Wiek
 
15-55 lat 18-65 lat 18-66 lat 16-65 lat

Warianty

3

 • Dla mnie,
 • Dla mnie i dziecka,
 • Dla mnie i rodziny
1

6

 • Singiel,
 • We dwoje,
 • Rodzic z dzieckiem,
 • Rodzina,
 • 55 Plus,
 • VIP

5

 • Dla ciebie
 • Dla dwojga,
 • Dla rodzica,
 • Dla rodziny,
 • Dla seniora
Assistance tak tak tak tak
Czas ochrony
maksymalnie
do 69 roku życia
 
maksymalnie
do 80 roku życia
maksymalnie
do 80 roku życia
maksymalnie
do 69 roku życia
Oświadczenie kwalifikujące do ubezpieczenia
 • oświadczenie o stanie zdrowia,
 • oświadczenie o wykonywanym zawodzie
 • oświadczenie o stanie zdrowia
 • informacje o stanie zdrowia,
 • ankieta medyczna
 • oświadczenie o stanie zdrowia
Tabela 1. Na podstawie informacji zawartych na stronie www.otwartegrupy.pl.
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Zakres ochrony – podstawa i rozszerzenie


Oferty dotyczące otwartych ubezpieczeń grupowych również umożliwiają podstawowy i rozszerzony zakres ochrony, na co warto zwrócić uwagę przed zakupem. Podstawowa ochrona różni się jednak od podstawowego zakresu ochrony ubezpieczeń indywidualnych, gdzie ochrona ogranicza się do ubezpieczenia śmierci oraz niezdolności do pracy osoby ubezpieczonej.

W przypadku otwartej polisy grupowej – w ramach podstawowej ochrony możemy otrzymać również ochronę od chorób czy wypadków. Rozszerzenie ochrony z kolei bardziej precyzuje ochronę w konkretnym kierunku, jak np. leczenie operacyjne czy wystąpienie powikłań pooperacyjnych.

Wybrane zdarzenia w OUG – pakiet rozszerzony

zdarzenie
Wariant
SOLO
 
Wariant
SUPER 1+1
Wariant
MAX

śmierć
w wyniku NW komunikacyjnego
 
150 000 zł 120 000 zł 150 000 zł

śmierć
w wyniku zawału serca lub udaru mózgu
 
100 000 zł 80 000 zł 100 000 zł

za 1 % uszczerbku lub uszkodzenia ciała
w wyniku NW
 
500 zł 400 zł 500 zł

niezdolność Ubezpieczonego do pracy
w wyniku NW
 
- - 50 000 zł

pobyt w szpitalu
w wyniku NW przy pracy
(od 15. do 180. dnia)
 
100 zł 100 zł 100 zł

poważne zachorowanie
 
- 15 000 zł 15 000 zł

składka miesięczna
 
55 zł 76 zł 99 zł

Tabela 2. Na podstawie wybranych zdarzeń polisy AXA Optymalny Wybór.

 

Polisa dla artystów nie działa od razu


Przed nabyciem ubezpieczenia na życie, bez względu czy jest to oferta indywidualna, czy grupowa, powinniśmy sprawdzić – jaki czas karencji przewiduje ubezpieczyciel. Każde towarzystwo wyznaje trochę inne zasady, z czym warto się zapoznać odpowiednio wcześniej, by uniknąć rozczarowania na przyszłość.

Karencja w OUG - przykłady


zdarzenie
 
AXA Generali Warta Allianz

urodzenie dziecka
 
10 miesięcy 9 miesięcy 10 miesięcy 9 miesięcy

poważne zachorowanie

pobyt w szpitalu
 
3 miesiące 3 miesiące 3 miesiące 1 miesiąc (leczenie szpitalne)

okoliczności związane z chorobą lub śmiercią ubezpieczonego, współmałżonka, rodziców
 
6 miesięcy 6 miesięcy 6 miesięcy 6 miesięcy

Tabela 3. Na podstawie informacji zawartych na stronie www.otwartegrupy.pl.


Karencja w przypadku różnych zdarzeń ubezpieczeniowych – będzie wynosiła inny okres czasu. Może się zatem zdarzyć, że jeśli chwilę po zawarciu umowy – zostanie u nas rozpoznana poważna choroba lub zajdziemy w ciążę – świadczenia możemy nie otrzymać.

 

Nasz typ – czy warto przystąpić do otwartego ubezpieczenia?


Część osób z pewnością doceni atuty otwartych ubezpieczeń grupowych. To przede wszystkim niska cena, a także szeroki zakres ochrony, jaką obejmie nas polisa. Warto jednak zwrócić uwagę na minusy takiego rozwiązania, co może być kluczowe w podjęciu ostatecznej decyzji.

Przede wszystkim – decydując się na otwarte ubezpieczenie grupowe – tracimy szansę na indywidualnie zbudowaną ochronę. W przypadku indywidualnego ubezpieczenia – możemy skonstruować swoją ochronę według własnych potrzeb i nie wybieramy niepotrzebnych rozszerzeń czy opcji dodatkowych. Dzięki temu nie płacimy za coś, z czego na pewno nie skorzystamy. Dotyczy to np. osób, które nie planują powiększania rodziny.

Indywidualne ubezpieczenie na życie to pewnego rodzaju inwestycja na przyszłość – ubezpieczamy się na określoną kwotę, która na wypadek naszej śmierci zostanie wypłacona naszym bliskim. W momencie, gdy dożyjemy końca umowy – uzbierane środki są nam wypłacane, do daje nam spory zastrzyk gotówki.

Otwarte ubezpieczenie grupowe ma zatem swoje plusy, jak i minusy, dlatego warto wcześniej porównać kilka różnych opcji ubezpieczenia na życie – zarówno ofert indywidualnych, jak i grupowych, by móc dobrać ochronę do swoich potrzeb.
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć
1. Otwarte ubezpieczenie grupowe umożliwia zakup ochrony osobom, których pracodawca nie oferuje zakupu tzw grupówek
 
2. Jest to rodzaj ubezpieczenia, którego cena jest niewysoka – składka może wynosić od około 30 zł miesięcznie
 
3. Otwarte ubezpieczenia grupowe oferują możliwość zakupu umów dodatkowych w celu zwiększenia ochrony
 
4. Przed zakupem ubezpieczenia – warto porównać wybraną ofertę z innymi ubezpieczeniami.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia