Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 6 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Polisa dla dziecka - jakie rozwiązanie będzie najlepsze?

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny
Świat jest pełen nieprzewidywalnych zdarzeń i choć staramy się przygotować na wszystkie ewentualności, często zdajemy sobie sprawę z tego, że życie czasem zaskakuje nas w najmniej oczekiwanym momencie. Wiedzą o tym zwłaszcza osoby mające dzieci.

Z tego powodu bardzo ważne jest, aby zapewnić im odpowiednią ochronę. Najlepszy sposób stanowi polisa dla dziecka. Jakie rozwiązanie będzie najlepsze? W artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie oraz wiele innych, które dotyczą ubezpieczeń dzieci.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Jakie opcje polisy dla dziecka mamy do wyboru?

Jeśli chodzi o ubezpieczenia dla dzieci, na rynku dostępnych jest kilka możliwości. Przy wyborze należy kierować się zakresem ochrony oraz budżetem. Za polisę można zapłacić z góry za rok albo skorzystać z innej formy płatności, np. miesięcznej. Dobrze jednak, aby kwota nie nadwyrężała domowego budżetu.

Dostępne są następujące opcje:

 • polisa szkolna NNW – ochrona obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków, takich jak np. złamanie, pobyt w szpitalu czy poparzenie,
 • polisa posagowa – łączy w sobie ochronę i inwestycję w przyszłość dziecka,
 • polisa rodzinna – jedna z podstawowych form ubezpieczenia, w ramach której rodzic może ubezpieczyć kilka osób: siebie, partnera, dziecko, rodziców oraz teściów (liczba osób zależy od wybranej oferty),
 • polisa grupowa rodzica – oprócz osoby ubezpieczonej polisa może też obejmować dziecko w przypadku określonych zdarzeń, 
 • otwarta polisa grupowa rodzica – alternatywa dla polisy grupowej w miejscu zatrudnienia, która daje możliwość objęcia ochroną dziecka, również w przypadku konkretnych zdarzeń.

Każda z polis dla dzieci ma nieco inny zakres, który różni się w zależności od wybranego rodzaju, a także wariantu. Dlatego przed wyborem ubezpieczenia, warto porównać wszystkie opcje. Co więcej, dziecko może mieć więcej niż jedną polisę.

 

Urazy, poparzenia, kleszcze – co oferuje polisa NNW?

Ubezpieczenie NNW dla dziecka zabezpiecza je od następstw nieszczęśliwych wypadków. Oznacza to, że w przypadku wystąpienia określonych w umowie zdarzeń, jak np. pobyt w szpitalu, uraz ciała lub ugryzienie kleszcza, ubezpieczony otrzyma świadczenie. Zarówno lista zdarzeń, jak i wysokość świadczeń opisane są szczegółowo w OWU.

Polisa NNW może obejmować dziecko uczęszczające do żłobka, szkoły podstawowej, średniej, a nawet wyższej. Ochrona trwa całą dobę i przez cały rok, niezależnie od tego, gdzie dziecko dozna szkody bądź wypadku. Ten rodzaj ubezpieczenia stanowi nieduży wydatek – najczęściej wynosi on około kilkudziesięciu złotych. Przyda się każdemu dziecku, zwłaszcza temu, które ma w sobie niezliczone pokłady energii.

W poniższej tabeli przedstawiono oferty NNW różnych ubezpieczycieli w proponowanych przez nich najtańszych wariantach.
 

CO OFERUJE POLISA NNW DLA DZIECKA

TU

SU

Uszczerbek na zdrowiu

Pobyt w szpitalu (za każdy dzień)

Cena składki

TUZ Ubezpieczenia

10 000 – 100 000 zł

100 – 1 000 zł

20 – 100 zł

28 – 237 zł

UNIQA

20 000 – 100 000 zł

120 – 700 zł

20 – 130 zł

38 – 279 zł

Wiener

10 000 – 100 000 zł

100 – 1 000 zł

40 – 100 zł

37 – 368 zł

Signal Iduna

12 000 – 75 000 zł

240 – 1 500 zł

60 – 100 zł

38 – 166 zł

Generali

15 000 – 55 000 zł

100 – 500 zł

40 – 100 zł

39 – 250 zł

Allianz

15 000 – 100 000 zł

150 – 1 000 zł

0 – 100 zł

41 – 295 zł

PZU

15 000 – 80 000 zł

150 – 800 zł

0 zł

48 – 190 zł

Beesafe

25 000 – 50 000 zł

150 – 420 zł

30 zł

49 – 76 zł

Compensa

50 000 – 100 000 zł

400 – 1 000 zł

20 – 100 zł

69 – 189 zł

Tabela 1. Opracowanie własne na podstawie danych z kalkulacji ofert dnia 22.03.2024 r.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

 

Ceny polisy dla dziecka w przypadku przedstawionych ubezpieczycieli kształtują się na poziomie już od 39 złotych za rok. Obejmują takie zdarzenia jak:

 • śmierć wskutek nieszczęśliwego wypadku,
 • świadczenie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku,
 • jednorazowe świadczenie z tytułu pogryzienia przez psa lub kota, ukąszenia przez żmiję, użądlenia,
 • jednorazowe świadczenie z tytułu leczenia szpitalnego wskutek nieszczęśliwego wypadku,
 • jednorazowe świadczenie z tytułu poważnego zachorowania,
 • oparzenia.

W przypadku zapisu „brak informacji” albo „w zakresie uszkodzenia ciała w NNW” oznacza to, że wysokość świadczenia jest ustalana indywidualnie.

 

Polisa posagowa zapewni środki na start w dorosłe życie

Ubezpieczenie posagowe to rozsądny sposób na budowanie kapitału dla młodego człowieka, łączący ochronę w wybranym zakresie z oszczędzaniem. Umowa jest zawierana najczęściej na okres od 5 do 25 lat. Natomiast minimalny czas jej trwania ustala ubezpieczyciel. Polisę posagową można nabyć już w pierwszym roku życia dziecka, a im szybciej, tym więcej pieniędzy zostanie zgromadzonych na koncie. Wykupić ją może rodzic dziecka, jego dziadkowie, chrzestni, wujostwo, a nawet przyjaciele rodziny.

Dziecko ma prawo wykorzystać zebrane na koncie ubezpieczeniowym pieniądze z polisy w dowolny sposób – np. kupić samochód, opłacić studia, rozpocząć własny biznes, wyjechać na zagraniczną wycieczkę albo przeznaczyć je na jeszcze inny wybrany przez siebie cel.

Warto dodać, że oprócz oszczędzania środków ubezpieczenie posagowe zapewnia wsparcie na wypadek utraty rodzica. Jeśli w czasie trwania umowy doszłoby do wspomnianego zdarzenia, to ubezpieczyciel będzie regularnie wypłacał rentę.

Wysokość miesięcznej składki jest ustalana indywidualnie i odkładana na konto ubezpieczeniowe, a po zakończeniu umowy zostaje w całości wypłacona dziecku. Jej koszt najczęściej wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

 

Ja, partner i dziecko – na czym polega polisa rodzinna?

Polisa rodzinna to praktyczne rozwiązanie, które w ramach jednej umowy z ubezpieczycielem pozwala ubezpieczyć nawet kilka osób. Ubezpieczeniem można objąć partnera/małżonka, dzieci, rodziców, a także teściów. Co więcej, każda z tych osób może liczyć na inny zakres ochrony, dopasowany do jej potrzeb.

Ten rodzaj ubezpieczenia mogą wykupić osoby, które ukończyły 18 lat oraz — najczęściej — nie ukończyły 80. roku życia. W ramach polisy rodzinnej dziecko może zostać objęte ubezpieczeniem na wypadek śmierci któregoś z rodziców, poważnego zachorowania lub wypadku. Koszt wynosi od kilkudziesięciu złotych i zależy m.in. od zakresu oraz wybranego wariantu. Warto podkreślić, że w przypadku polisy rodzinnej towarzystwa ubezpieczeniowe często proponują atrakcyjną zniżkę, dzięki czemu wybór wspomnianej ochrony okazuje się korzystniejszy niż zakup indywidualnej ochrony dla każdego z osobna.

 

Polisa dla dziecka w miejscu pracy?

Oprócz wspomnianych rodzajów ubezpieczenia dostępna jest również ochrona dziecka w miejscu pracy. Rodzic ma możliwość objąć polisą swoje dziecko poprzez ubezpieczenie grupowe. W tym celu należy wypełnić odpowiedni wniosek albo w umowie z pracodawcą zaznaczyć, kogo jeszcze ma dotyczyć ubezpieczenie. Zaletę tego rozwiązania stanowi m.in. niewielki koszt.

Opisywany rodzaj ubezpieczenia obejmuje takie zdarzenia jak np. uszczerbek na zdrowiu, pobyt w szpitalu czy operacje chirurgiczne. Warto jednak zaznaczyć, że polisa grupowa w miejscy pracy nabywana jest za pośrednictwem pracodawcy, więc ochrona może skończyć się z chwilą zakończenia współpracy. Z tego powodu warto ją traktować jako uzupełnienie indywidualnej polisy na życie.

Osoby, które w miejscu pracy nie mają możliwości zakupu polisy grupowej, mogą wybrać otwarte ubezpieczenie grupowe. Otwarta polisa grupowa — podobnie jak poprzednie rodzaje ochrony — pozwala na ubezpieczenie dziecka. Zakres jest podobny i ustalany na podstawie potrzeb osoby zainteresowanej.

 

Która polisa dla dziecka może być najlepszym rozwiązaniem?

Dziecko nawet bardziej niż dorosły narażone jest na różnego rodzaju zagrożenia. Może ulec wypadkowi, zostać pogryzione przez psa na spacerze lub złamać rękę. Istnieje również ryzyko, że zdarzy się ogromny dramat, jakim jest utrata jednego lub obojga rodziców. W każdej z wymienionych sytuacji młody człowiek wymaga wsparcia, nie tylko finansowego. W tym celu warto ubezpieczyć dziecko, wybierając odpowiednią polisę.

Ochrona dziecka w ramach rodzinnego ubezpieczenia na życie trwa całodobowo i obowiązuje na całym świecie. Dotyczy to zarówno w polisy NNW, jak i posagowej lub grupowej. W kwestii wyboru pozostaje jednak rodzaj ubezpieczenia i jego zakres. Przy wyborze oferty dla dziecka zwróć uwagę na aktualną sytuację rodzinną, występujące choroby, a także styl życia Twojej rodziny. Dzieciom energicznym, które z trudem usiedzą w jednym miejscu, z pewnością przyda się polisa NNW. 

- mówi Ewelina Ratajczak, ekspertka portalu ubezpieczeniaonline.pl

Aby znaleźć najlepsze rozwiązanie, warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. Wystarczy wypełnić formularz, zaznaczyć wybrane kryteria, a na podstawie udzielonych odpowiedzi kalkulator polis dopasuje odpowiednie oferty. To dobry sposób, który pozwoli Ci zaoszczędzić czas oraz skupić się jedynie na wariantach dostosowanych do Twoich potrzeb i możliwości finansowych.

 

Czy dziecko może posiadać dwa ubezpieczenia?

Posiadanie dwóch ubezpieczeń jest możliwe. Bardzo często dzieje się tak wtedy, gdy polisa dla dziecka to zarówno polisa NNW, jak i indywidualne ubezpieczenie zakupione przez rodzica. Rodzic podjął zbyt pochopną decyzję o zakupie, ale po zapoznaniu się z ofertą okazuje się, że polisa szkolna NNW nie oferuje nawet połowy tego, co polisa NNW zakupiona indywidualnie.

Podwójne ubezpieczenie dziecka ma miejsce również wtedy, gdy dziecko posiada ubezpieczenie posagowe oraz ubezpieczenie grupowe, na które zdecydował się rodzic w swoim miejscu pracy. Ubezpieczone dziecko ma wówczas ochronę dotyczącą zdarzeń związanych z nieszczęśliwym wypadkiem, ochronę zdrowia dziecka czy zabezpieczony zostaje również trwały uszczerbek na zdrowiu. Takie rozwiązanie pozwoli gromadzić oszczędności na start w dorosłe życie oraz szeroki zakres ochrony, jaki zapewnić może ubezpieczenie grupowe.

 

Na jaką ochronę się zdecydować?

Ochrona ubezpieczeniowa to rzecz bardzo indywidualna. Tutaj warto się zastanowić. W wyborze ubezpieczenia pomóc może agent, który przedstawi różne plusy i minusy poszczególnych zdarzeń oraz dostępnych rozwiązań.

Opiekun prawny decyduje czy kupić ubezpieczenie szkolne NNW, polisę posagową czy jeszcze inną ochronę. Musi zapoznać się z dokumentem OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia), ustalić budżet, jakim dysponuje i pomyśleć o tym, czego jego dziecko najbardziej potrzebuje. Czy będzie koniecznie świadczenie finansowe po nieszczęśliwym wypadku, pokrycie kosztów leczenia, odszkodowanie za dzień pobytu dziecka w szpitalu czy raczej wypłata uzbieranych środków na koniec okresu ubezpieczenia? Każde ubezpieczenie obejmuje inny zakres ochrony, a każde dziecko potrzebować może innego wsparcia.

Przykładowo - pani Joanna ma dwóch synów: 14-letniego Kacpra, fana gier online, który marzy, by w przyszłości gry komputerowe projektować oraz 12-letniego Mikołaja, który wolny czas uwielbia spędzać aktywnie, jeżdżąc na deskorolce, grając w koszykówkę lub wspinać się na ściance wspinaczkowej. Każde z dzieci ma zupełnie inne ryzyko zagrożeń w codziennym życiu, przez co ochrona polisowa powinna uwzględniać potrzeby każdego z chłopców.

 

Polisa dla dziecka - gdzie znajdziesz dobrą ochronę?

Polisa dla dziecka to nie jest produkt obowiązkowy. Ochrona ubezpieczeniowa to decyzja indywidualna każdego rodzica lub opiekuna prawnego. Bez względu na to, czy będzie to ubezpieczenie NNW dziecka, jaką sumę ubezpieczenia wybierzesz oraz jakie wsparcie finansowe zapewnisz, warto wybrać dobre towarzystwo ubezpieczeniowe i przemyśleć swój zakup.

W szukaniu odpowiedniej polisy pomóc może porównywarka ubezpieczeniowa. To narzędzie, które ułatwi dotarcie do najtańszych i najbardziej dopasowanych produktów. 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

 

Zadaniem ubezpieczenia na życie jest gwaranacja wsparcia finansowego w wielu różnych trudnych okolicznościach życiowych. Zanim jednak dojdzie do zakupu polisy warto porównać oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych – dzięki temu uda się wybrać najlepszą opcję spośród dostępnych na rynku. Jeśli chcesz uniknąć przepłacania i zależy Ci na najlepszych warunkach, skorzystaj z naszego kalkulatora. Porównasz w nim naraz nawet 5 różnych ofert 20 najpopularniejszych towarzystw ubezpieczeniowych, w tym także polisy na życie z rozszerzeniem na wypadek utraty pracy.

 

Polisa dla dziecka - To warto wiedzieć:

1.    Wśród polis, które ochroną obejmują dzieci, wyróżnia się ubezpieczenie rodzinne, posagowe, NNW oraz grupowe.

2.    Przed podpisaniem umowy polisy należy zapoznać się z OWU, szczególnie z działem dotyczącym wyłączeń odpowiedzialności.

3.    Polisa dla dziecka może pełnić nie tylko funkcję ochronną, lecz także inwestycyjną.

4.    Podczas poszukiwań polisy dla dziecka warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeniowej.
 

FAQ - Najczęściej zadawane pytania o polisę dla dziecka:

 1. Ile kosztuje polisa na życie dla dziecka?

  Koszt polisy dla dziecka zależy od rodzaju ubezpieczenia oraz wybranego pakietu. Poszczególne pakiety różnią się m.in. zakresem, a zatem im większy zakres, tym droższa polisa. Dostępne są polisy NNW w cenie już od 39 złotych. Wysokość składki określana jest indywidualnie, a jej wysokość zależy od wielu czynników, np. czasu trwania umowy lub wybranego zakresu ubezpieczenia.

 2. Czy dziecko może posiadać dwa ubezpieczenia?

  Tak, dziecko może mieć więcej niż jedno ubezpieczenie. Taka sytuacja występuje, gdy zostaną wykupione dwie polisy NNW albo różne rodzaje ochrony. Przykładowo, dziecko może posiadać polisę szkolną NNW, polisę posagową, a także być objęte ubezpieczeniem rodzinnym. Kwestię ubezpieczenia warto przemyśleć i wybrać w oparciu o indywidualne potrzeby dziecka.

 3. Gdzie znaleźć dobrą polisę dla dziecka?

  Polisę dla dziecka możesz zakupić samodzielnie, i to nawet bez wychodzenia z domu. W tym celu warto porównać dostępne oferty, by wybrać tę, która będzie odpowiadała aktualnym i przyszłym potrzebom malucha. Pomocnym narzędziem okazuje się porównywarka polisowa, która na podstawie wypełnionego formularza przedstawi Ci dopasowane oferty.

 4. W jakim wieku dziecko może zostać objęte ochroną polisową?

  To zależy od rodzaju polisy. Przykładowo, rodzice lub jedno z nich może objąć ochroną dziecko w ramach ubezpieczenia rodzinnego już od narodzin. Po narodzinach dziecka można skorzystać z ubezpieczenia posagowego albo grupowego. W przypadku tego pierwszego trzeba jednak zwrócić uwagę na minimalny wiek dziecka. Dla dziecka w wieku szkolnym można wykupić polisę NNW. Jest ona dostępna dla pociechy, która uczęszcza do żłobka, przedszkola oraz szkoły średniej lub wyższej.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia