Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 14 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ubezpieczenie dla całej rodziny - czy to się opłaca?

Dla wielu osób najbardziej korzystnym rozwiązaniem może okazać się polisa rodzinna ze względu na jedną składkę, która będzie o wiele niższa od wykupywania kilku polis dla każdego z członków rodziny z osobna.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Polisa rodzinna to produkt, który łączy w sobie dwie funkcje – przede wszystkim ma zapewnić najbliższym osobom spadek po zmarłym, który był ubezpieczony, jak również może objąć ochroną innych członków rodziny – współmałżonka, dzieci, rodziców, teściów lub rodzeństwo.
 
Każda z tych osób może potrzebować innego rodzaju ochrony – osoba starsza, jak np. rodzic będzie potrzebować zabezpieczenia na wypadek śmierci oraz ochronę od poważnych chorób, nasze dzieci mogą potrzebować dodatkowej ochrony od następstw nieszczęśliwych wypadków, a dla małżonka przyda się dodatkowa ochrona od wypadków samochodowych z uwagi na duży dystans, jaki musi codziennie pokonać w drodze do pracy. 


Polisa rodzinna na życie - ile kosztuje?


Dlaczego polisa rodzinna jest dobrym rozwiązaniem? Ponieważ płaci się jedną składkę, zachowując ochronę dla wszystkich osób objętych ochroną. Przykładowo towarzystwo ubezpieczeniowe Warta oferuje w swojej polisie rodzinnej Warta Dla Ciebie i Rodziny składkę już od 33 zł. Jest to bardzo korzystna cena, ponieważ ewentualne dodatkowe umowy nie sprawią, że miesięczna opłata za ubezpieczenie będzie kwotą zaporową.

Z kolei towarzystwa ubezpieczeniowe Nationale Nederlanden, Prudential czy AXA ubezpieczenie rodzinne oferują od składki w wysokości 40 zł. Firma Generali w programie ProFamilia proponuje ubezpieczenie ze stawką 70 zł. Są to minimalne ceny, które rosną w zależności od wybranych dodatków do umowy podstawowej.

TU Nationale Nederlanden jasno określa maksymalną wysokość sumy ubezpieczenia na 500 000 zł, oczywiście należy pamiętać, że wówczas cena składki z pewnością nie będzie wynosić wspomnianych wcześniej 40 zł. Jednak sam produkt oferuje całkiem korzystne warunki – w ramach polisy można skorzystać z fachowej pomocy medycznej – polisa zapewnia dostęp do lekarzy aż 15 specjalizacji. Zapewnia również dostęp do badań specjalistycznych jak rezonans magnetyczny czy biopsja, które bez polisy wymagają długiego czasu oczekiwania lub konieczność wykonania ich prywatnie.


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

 Prudential z kolei w ramach swojej polisy rodzinnej oferuje składkę minimalną w wysokości 40 zł, suma ubezpieczenia jednak nie jest jasno określona – jest zależna od wysokości wybranej składki, wieku ubezpieczonego, jak również umów dodatkowych. Z polisą grupy Prudential możemy rozszerzyć swoją ochronę na wypadek aż 54 poważnych chorób. Ponadto możemy zdecydować się na zabezpieczenia zdrowia naszych pociech w zakresie aż 11 chorób.
 
Grupa ubezpieczeniowa AXA oferuje z kolei polisę rodzinną również w minimalnej kwocie 40 zł miesięcznie, jednak suma ubezpieczenia zależy od wyboru klienta. Wysokość sumy ubezpieczenia wpłynie na wysokość składki.
 
W sytuacji różnych trudności życiowych osoba ubezpieczona może otrzymać świadczenia nawet do 6000 zł. Ubezpieczony dzięki umowom dodatkowym może liczyć na wizytę domową lekarza lub pielęgniarki, sprzęt rehabilitacyjny oraz rehabilitację, a także transport medyczny, pomoc psychologiczną czy łóżko dla rodzica w przypadku hospitalizacji dziecka.

 

Rodzinna polisa na życie – warunki umowy

 
Nationale Naderlanden
 
Prudential AXA
Suma ubezpieczenia
Nawet do 500 000 zł
 
Dostosowana do potrzeb klienta Dostosowana do potrzeb klienta

Cena
 
Od 40 zł miesięcznie Od 40 zł miesięcznie Od 40 zł miesięcznie
Inne świadczenia Do 500 000 zł na wypadek stałej niezdolności do pracy Uzależnione od wyboru sumy ubezpieczenia
Świadczenia w ramach różnych trudności życiowych do 6000 zł
 
Ochrona zdrowotna W ramach polisy przysługują limity na możliwość skorzystania z wizyty u lekarzy 15 specjalizacji, badania diagnostyczne oraz specjalistyczne (rezonans magnetyczny, RTG, biopsja) W ramach umów dodatkowych – ochrona na wypadek 54 chorób dla dorosłych i 11 dla dziecka,
W ramach umów dodatkowych – sprzęt rehabilitacyjny, rehabilitacja, wizyta lekarska, pielęgniarska, transport medyczny, pomoc psychologiczna, łóżko szpitalne dla rodzica, dostawa leków
 

Oprac. ubezpieczeniaonline.pl

Cena polisy, a właściwie wysokość składki, będzie też zależała od rodzaju ubezpieczenia. Decydując się na oszczędzanie, wpłacamy większą kwotę, ale część środków wraca do nas na koniec umowy. Zaletą polisy rodzinnej na życie jest indywidualne dobranie zakresu do każdego ze współubezpieczonych, np. współmałżonek może mieć wykupioną tylko ochronę, a dziecko ochronę i gromadzenie kapitału na przyszłość.

To samo dotyczy możliwości ochrony i inwestowania części składki. Rodzice, jeśli dysponują wolnymi środkami, które chcą pomnożyć, a nie chcą przy tym osobno płacić za funkcję ochronną, mogą w ramach ubezpieczenia rodzinnego zdecydować się na inwestowanie w Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe.


Suma ubezpieczenia - ila ma wynosić?


W przypadku wielu towarzystw ubezpieczeniowych można liczyć na wysokie sumy ubezpieczenia. Warto jednak tę kwestię dobrze przemyśleć i zdecydować się na rozsądną kwotę, które pokryje ewentualne potrzeby finansowe najbliższych osób na wypadek śmierci ubezpieczonego.

Innej kwoty będzie potrzebować osoba, która dopiero wzięła kredyt hipoteczny, innej osoba prowadząca kilka firm i zatrudniająca dziesiątki osób. Należy przeanalizować wiek bliskich, własne możliwości finansowe oraz zobowiązania, jakie się posiada. Na tej podstawie znacznie łatwiej jest podjąć decyzję o wysokości sumy ubezpieczenia.
Następnie dobrze jest zastanowić się kogo z członków rodziny uposażyć oraz w jakim stopniu do sumy ubezpieczenia. Można wybrać kilka osób i przyznać im udział procentowy.

Im wcześniej zdecydujemy się na zakup polisy rodzinnej, tym bardziej korzystne warunki będą nam przysługiwać. Odwlekanie w czasie tej decyzji działa na naszą niekorzyść, bowiem z każdym rokiem ryzyko zachorowania czy śmierci wzrasta i ubezpieczyciel wówczas obniża sumę ubezpieczenia albo podnosi wysokość składki.


Dla dzieci, rodziców i teściów - polisa rodzinna


Dla ochrony członków rodziny najbardziej korzystną ofertą jest ubezpieczenie rodzinne. Objąć ochroną można nie tylko dzieci, ale również rodziców, rodzeństwo czy nawet teściów. Jest to niezwykle komfortowe rozwiązanie, w którym można zastosować jedną opłatę dla wszystkich członków rodziny, dobierając inną ochronę dla każdego z poszczególnych członków rodziny.

Ubezpieczenie rodzinne wygląda jak typowa „grupówka”, ale działa na zasadach indywidualnej polisy na życie, więc możemy ustalać sumę ubezpieczenia na poszczególne zdarzenia i wybierać dodatki do podstawy. Taka polisa pozwala uniknąć również wielu opłat w różnych terminach, dzięki czemu nie ryzykuje się utraty ochrony w sytuacji nie opłacenia jednej ze składek.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Polisa dla rodziny - gdzie szukać?


Przed ostatecznym podpisaniem umowy warto sprawdzić wybraną ofertę, a także porównać ją z innymi. By dowiedzieć się więcej o wybranej polisie, można sprawdzić jej notowania na rankingach ubezpieczeniowych, gdzie specjaliści przyznają oceny poszczególnym ofertom. Kategorie, w których oceniane są polisy to m.in.:
  • możliwość modyfikacji umowy;
  • wysokość sumy ubezpieczenia;
  • możliwość rozwiązania umowy;
  • umowy dodatkowe;
  • wysokość i częstotliwość płacenia składki.

Dzięki rankingowi może okazać się, że wybrana przez nas oferta nie cieszy się najlepszą oceną. Dlatego właśnie warto porównywać ze sobą różne oferty, by wybrać najlepszą dla naszej sytuacji życiowej i finansowej.

Dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu lub gubią się w tematyce ubezpieczeniowej najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy porównywarki ubezpieczeniowej. Jest to narzędzie, które w szybki i prosty sposób pomoże wybrać właściwą ofertę. Na podstawie krótkiej ankiety specjaliści opracowują listę ofert dopasowanych do konkretnych oczekiwań klienta i kontaktują się w celu przedstawienia wybranych ofert.
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć
1. Polisa rodzinna może zapewnić ochronę dla każdego członka rodziny

2. Ubezpieczyć się możemy nawet na kwotę 500 000 zł

3. Przed zakupem warto porównywać oferty

4. Warto skorzystać z pomocy kalkulatora ubezpieczeniowego
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
3
8
2
3
1
6

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy