Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 6 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ubezpieczenie dla całej rodziny - czy to się opłaca?

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny
Ubezpieczenie rodzinne chroni kilka wybranych osób, które objęte zostają ochroną ubezpieczeniową. Takie ubezpieczenie na życie musi zatem uwzględniać potrzeby członków rodziny w różnym wieku.

Wybór ubezpieczenia rodzinnego może dla wielu osób być sporym wyzwaniem - czy koszt nie będzie za wysoki, czy zakres ochrony uda się dopasować do wszystkich członków rodziny oraz gdzie znaleźć najlepszą polisę? Sprawdzamy, na czym polega polisa rodzinna i podpowiadamy, gdzie możemy znaleźć najbardziej korzystne rozwiązanie.

Porównaj ceny
 

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

 

Na czym polega polisa na życie dla całej rodziny?

Ubezpieczenie rodzinne to polisa ochronna, którą objęty jest nie tylko główny ubezpieczony, ale także jego rodzina. W tradycyjnej polisie na życie wypłacane jest odszkodowanie, gdy dojdzie do nagłego zgonu ubezpieczonego, natomiast w polisie dla całej rodziny ubezpieczony może otrzymać świadczenie z tytułu innych zdarzeń, w tym również z powodu śmierci bliskiej osoby.

Oprócz podstawowej ochrony, w polisie rodzinnej możemy zawrzeć również plan oszczędnościowy lub inwestycyjny. Firmy ubezpieczeniowe umożliwiają również rozszerzenie zakresu ochrony poprzez zakup odpowiednich umów dodatkowych. W ten sposób ubezpieczony może zyskać ochronę na wypadek:

 • poważnego zachorowania,
 • pobytu w szpitalu,
 • operacji chirurgicznej,
 • uszczerbku na zdrowiu,
 • trwałej niezdolności do pracy,
 • śmierci członka rodziny.

Ochrona dotycząca zdrowia może dotyczyć również bliskich, których włączymy w zakres ochrony. Dzięki temu w trudnych życiowych chwilach oni także mogą otrzymać wsparcie finansowe.

 

Polisa dla całej rodziny, czyli dla kogo?

Należy wyjaśnić, kogo dokładnie możemy włączyć w zakres ochrony polisowej w ubezpieczeniu rodzinnym. W skład polisy wejść może maksymalnie 10 osób.

Ubezpieczyć możemy:

 • partnera/partnerkę (współmałżonka/współmałżonkę),
 • dzieci,
 • rodziców,
 • teściów.

Polisą nie obejmiemy rodzeństwa, ani dalszych krewnych, nawet jeśli nasze relacje będą bardzo bliskie. 

 

Ile kosztuje rodzinna ubezpieczenie na życie?

Koszt ubezpieczenia dla całej rodziny nie musi być wysoki, ale w pełni zależy od nas i naszych potrzeb względem polisy. Na cenę składki wpływa nie tylko ilość ubezpieczonych osób, ale również wybrana suma ubezpieczenia, zakres ochrony oraz czas trwania umowy.

Warto jednak pamiętać, że koszt takiej polisy może zaczynać się już od 50 zł miesięcznie. To oznacza, że ubezpieczenie dla kilku osób nie musi stanowić wysokich nakładów finansowych. Co ciekawego mają do zaoferowania TU? Postanowiliśmy to sprawdzić.

 

Porównaj ceny
 

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ubezpieczenie na życie dla rodziny – przegląd ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych

Polisa

Cena

Czas trwania umowy

Generali

„Z myślą o życiu PLUS”

jest ustalana indywidualnie

rok (umowa jest przedłużana automatycznie)

Nationale-Nederlanden

Ubezpieczenie na życie dla rodziny

jest ustalana indywidualnie

minimum 10 lat

Pru

„Komfort Życia”

od 40 zł miesięcznie

minimum 5 lat

PZU

„Wsparcie najbliższych”

zależy od zakresu ochrony oraz wieku i stanu zdrowia ubezpieczającego

umowa na czas nieokreślony, w niektórych sytuacjach TU może odmówić jej podpisania

Warta

Ubezpieczenie rodzinne

od 69 zł miesięcznie

rok (umowa jest przedłużana automatycznie)

Tabela 1. Opracowanie własne.

 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu ubezpieczenia dla rodziny?

Zakup polisy dla kilku osób powinien być dokładnie przemyślany, by nie przepłacać, ani decydować się na ochronę, której inna osoba może nie potrzebować.

Zanim dokonamy zakupu, sprawdźmy kilka ważnych rzeczy:

 • ile dokładnie osób możemy ubezpieczyć,
 • czy zyskamy pakiet medyczny,
 • jak wysoka jest suma ubezpieczenia,
 • w jakim wieku mogą być nasi bliscy, których chcemy ubezpieczyć,
 • jak wygląda możliwość modyfikowania umowy.

 

Jak zgłosić się po pieniądze z polisy dla rodziny?

Gdy dojdzie do zdarzenia polisowego, warto wiedzieć, jak należy zgłosić roszczenie ubezpieczycielowi. W zależności od tego, czego dotyczy sytuacja – mogą być nam potrzebne zupełnie różne dokumenty.

Z całą pewnością niezbędny będzie numer polisy oraz dane osobowe i kontaktowe w celu zweryfikowania płatnika ubezpieczenia. Oprócz tych danych musimy przedstawić dokumenty, które potwierdzą wystąpienie zdarzenia, czyli skrócony odpis aktu zgonu, kopia protokołu powypadkowego, wypis ze szpitala. 

Roszczenie możemy zgłosić ubezpieczycielowi zgodnie z zasadami, jakie przyjęło wybrane przez nas towarzystwo ubezpieczeniowe. Na stronie naszego ubezpieczyciela powinny znajdować się dokładne instrukcje, jak zgłosić roszczenie, jednak najczęściej możemy to zrobić:

 • przez formularz online,
 • przez e-maila,
 • telefonicznie,
 • przez wysłanie SMS-a na wskazany numer,
 • pocztą tradycyjną,
 • osobiście w siedzibie firmy.

Od momentu zgłoszenia ubezpieczyciel powinien wypłacić świadczenie w ciągu 30 dni. Bardzo ważne jest jednak, by nasz wniosek wraz z dokumentami były poprawnie wypełnione – w innej sytuacji czas oczekiwania na pieniądze z polisy może się wydłużyć.

 

Kiedy ubezpieczenie dla rodziny nie zadziała?

Istnieją sytuacje, w których polisa rodzinna nie zadziała, tj. mimo zaistnienia zdarzenia objętego ochroną w umowie, ubezpieczyciel nie wypłaci świadczenia. Są to tak zwane wyłączenia odpowiedzialności.

Odszkodowanie może nie zostać wypłacone z różnych powodów, a przyczyną może być np.:

 • brak terminowego opłacania składek ,
 • niestosowanie się do zaleceń lekarza, których skutkiem jest pogorszenie stanu zdrowia,
 • pozostawanie pod wpływem alkoholu,
 • prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu lub innych substancji odurzających,
 • udział w aktach przemocy, terroru, zamieszkach lub działaniach wojennych,
 • udzielenie nieprawdziwych informacji w ankiecie dotyczącej stanu zdrowia,
 • samobójstwo ubezpieczonego przed upływem 2 lat od podpisania umowy,
 • śmierć z powodu samookaleczenia,
 • śmierć w wyniku popełnienia lub usiłowania popełnienia przestępstwa,
 • zatajenie pewnych informacji podczas podpisywania umowy (np. dotyczących stanu zdrowia),
 • śmierć podczas uprawiania niebezpiecznych sportów.

Polisa dla rodziny nie zadziała także, jeśli do zdarzenia dojdzie w okresie karencji. Jest to czasowe wyłączenie odpowiedzialności, chroniące TU przed nadużyciami ze strony klientów. W przypadku niektórych zdarzeń, takich jak np. poważne zachorowanie lub pobyt w szpitalu, karencja trwa do kilku miesięcy, natomiast inne sytuacje, np. narodziny dziecka lub śmierć w wyniku samobójstwa, są obarczone karencją roczną lub nawet i dłuższą.

 

Jak wybrać odpowiednią polisę na życie dla rodziny?

Dobre ubezpieczenie na życie to produkt, w którym właściciel polisy decyduje zarówno o wysokości sumy ubezpieczenia, jak i zakresie ochrony. Musi zatem dopasować umowę ubezpieczenia do własnych potrzeb, jak i pozostali członkowie rodziny muszą zyskać to, na czym najbardziej im zależy. Warto więc umówić szczegóły ochrony z agentem ubezpieczeniowym.

Dla wielu osób korzystnym rozwiązaniem będzie ubezpieczenie NNW, gdzie w następstwie nieszczęśliwego wypadku może dojść do wypłaty odszkodowania. Jednak zakres ochrony to kwestia indywidualna i może dotyczyć wyłącznie śmierci ubezpieczonego, jak i umowy dodatkowe uwzględniać mogą pobyt w szpitalu, trwały uszczerbek, wsparcie finansowe w chwili niezdolności do pracy czy również inne dodatkowe warianty. Rodzinne ubezpieczenie powinno mieć na uwadze potrzeby dzieci, dorosłych oraz starszych osób, które wejść mają w zakres ochrony i móc w przyszłości liczyć na wypłatę świadczenia.

Ubezpieczenie rodzinne to inaczej ubezpieczenie na życie, które chroni nie tylko w przypadku śmierci najbliższych, ale uwzględni wiele bardzo różnorodnych potrzeb. Dlatego warto uwzględnić indywidualne preferencje i poszukać towarzystwa ubezpieczeniowego, które zaoferuje polisę rodzinną skonstruowaną z uwzględnieniem wszystkich wytycznych.

Gdzie znaleźć dobre ubezpieczenie dla rodziny?

Znalezienie odpowiedniej ochrony dla kilku lub nawet 10 osób to spore wyzwanie, szczególnie gdy nie jesteśmy biegli w dziedzinie ubezpieczeń na życie. Wiele ofert może wydawać nam się dość podobnych, ale warto zwracać uwagę na szczegóły. 

Porównania możemy dokonać z pomocą porównywarki ubezpieczeniowej, rankingu ubezpieczeń na życie oraz za pośrednictwem stron internetowej, które w całości poświęcone są branży ubezpieczeniowej. Możemy w ten sposób znaleźć wiele cennych wskazówek na temat, jak szukać, na co zwracać uwagę i jak wybrać, by skorzystać jak najlepiej w przyszłości.
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

To warto wiedzieć

1. Polisa rodzinna może zapewnić ochronę dla każdego członka rodziny

2. Sami ustalamy wysokość sumy ubezpieczenia

3. Przed zakupem warto porównywać ze sobą różne oferty ubezpieczeniowe

4. Warto skorzystać z pomocy kalkulatora ubezpieczeniowego

FAQ - Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenia na życie dla rodziny

 1. Na jaki okres można się ubezpieczyć w polisie rodzinnej?

  Czas trwania umowy w polisie rodzinnej zależy w dużym stopniu od nas samych. Ubezpieczenie może objąć ochroną nas oraz bliskich zarówno na 12 miesięcy, jak i 5 czy 10 lat. To my decydujemy o tym, czy polisa rodzinna będzie długoterminowa czy nie.

 2. Kto może zostać ubezpieczony w ubezpieczeniu rodzinnym?

  W skład ochrony polisowej mogą wejść: partner lub współmałżonek, rodzice, dzieci, teściowie. Nie mamy możliwości ubezpieczenia kuzynostwa, rodzeństwa lub bliskich nam przyjaciół.

 3. Czy pary bez ślubu też mogą zdecydować się na polisę rodzinną?

  Tak, to zależy od wewnętrznych decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego, ale wiele ofert uwzględnia pary w związkach nieformalnych.

 4. Czy ubezpieczenie na życie dla rodziny wymaga wypełnienia ankiety medycznej?

  Wypełnienie ankiety medycznej może nam znacznie pomóc, gdy zależy nam na wyższej sumie ubezpieczenia. Ankieta medyczna nie musi być konieczna, ale warto się na nią zdecydować i udzielać wyłącznie prawdziwych informacji.

 5. Co obejmuje ubezpieczenie rodzinne?

  Ubezpieczenie na życie, jakim jest ubezpieczenie rodzinne obejmować może ochroną kilka osób w wybranym zakresie. Ochrona może dotyczyć wsparcia, gdy dojdzie do śmierci ubezpieczonego, ale również wtedy, gdy wystąpi trwały uszczerbek na zdrowiu czy pobyt w szpitalu. Ochrona to indywidualna decyzja właściciela polisy.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia