Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 41 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

pon.-pt. 800 - 1900, sob. 900 - 1500 71 736 75 55

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Szukam dobrego ubezpieczenia na życie

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Decyzja o zakupie ubezpieczenia na życie jest niezwykle ważnym krokiem, aby chronić i zabezpieczyć swoją przyszłość. Jednak dzisiejszy rynek ubezpieczeniowy jest niezwykle bogaty w oferty i po dłuższej analizie możemy poczuć się zagubieni.

Produkt, jakim jest ubezpieczenie na życie, jest obecnie produktem wielozadaniowym. Polisa ma nie tylko na celu chronić i zabezpieczać nas finansowo na wypadek śmierci, ale może wspierać nas finansowo w różnych trudnych sytuacjach, udzielać nam innych form pomocy, jak również stanowić formę inwestycji na przyszłość.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 
Po co polisa na życie?


Przede wszystkim dobrze jest zastanowić się dlaczego szukam dobrego ubezpieczenia na życie, ponieważ cel pomoże nam ustalić jakimi potrzebami się kierujemy. W sytuacji, gdy chcemy zabezpieczyć rodzinę na wypadek naszej śmierci, ponieważ nie chcemy zostawiać ich samych z obciążeniami finansowymi – możemy spokojnie wybrać umowę podstawową ubezpieczenia na życie.

Sprawa komplikuje się, gdy oczekujemy więcej – mamy wiele możliwości rozszerzenia umowy. Każdy z nas chciałby otrzymać maksymalny zakres ochrony, jednak umowy dodatkowe wpływają na cenę naszych składek. Dlatego właśnie dobrze jest zastanowić się na czym najbardziej nam zależy i wyeliminować niepotrzebne nam formy ryzyka. Możemy ubezpieczyć się na sytuacje:
  • ciężkiego zachorowania,
  • zachorowania na nowotwór,
  • pobytu w szpitalu,
  • wypadku,
  • utraty zdolności do pracy.
 
Każde towarzystwo ubezpieczeniowe w powyższych sytuacjach oferuje zupełnie różne formy zabezpieczenia. Wsparcie finansowe często łączy się z innymi formami pomocy jak na przykład: opieka nad dziećmi, pomoc domowa, transport medyczny, dofinansowanie do leków nierefundowanych, wypłata okresowej renty, wsparcie psychologa. Więc zanim ustalimy co oznacza dla nas dobre ubezpieczenie na życie, warto poświęcić chwilę na zastanowienie się, czego najbardziej możemy potrzebować w perspektywie kilku najbliższych lat.


Jak dopasować sumę ubezpieczenia?


Dla wielu osób najtrudniejszą decyzją w wyborze polisy na życie jest suma ubezpieczenia. W pierwszym odczuciu staramy się dobrać najbardziej rozsądną sumę, która dopasowana jest do naszych możliwości. Jednak z czasem, gdy zapoznajemy się z możliwościami umowy, dostępnymi rozszerzeniami, nasz wybór nie jest już tak oczywisty.

Bardzo często klienci wybierają sumę ubezpieczenia ponad własne możliwości finansowe, ponieważ kusi ich wizja wysokich świadczeń oraz szerokiej formy pomocy. Wielokrotnie towarzystwa ubezpieczeniowe obiecują sumę sięgającą nawet miliona złotych, co znacznie wpływa na naszą wyobraźnię. Czy jednak jesteśmy w stanie opłacać wysoką składkę odpowiadającą tak wysokiej sumie ubezpieczenia?
 
Dlatego lepiej jest oszacować spokojnie własne możliwości i spróbować przewidzieć trudności finansowe, jakie mogą nas spotkać w perspektywie kilku najbliższych lat. Warto mierzyć siły na zamiary, w innym wypadku będziemy czuć się rozczarowani po pewnym czasie, gdy przyjdzie płacić nam zbyt wysokie składki miesięczne.


1 na 10, czyli wybór Towarzystwa Ubezpieczeniowego


Zanim zdecydujemy się na konkretnego ubezpieczyciela, możemy porównać ze sobą kilka podobnych ofert. Jeśli ustaliliśmy już nasze możliwości finansowe oraz potrzeby, możemy skorzystać z porównywarki ubezpieczeniowej.

Po wypełnieniu krótkiego formularza, otrzymamy przygotowaną ofertę dopasowaną do naszych potrzeb – znajdziemy w niej kilka podobnych ofert o podobnej cenie i zakresie możliwości. W ten sposób możemy dowiedzieć się o bardziej korzystnej ofercie, o której nie wiedzieliśmy, a którą ostatecznie wybierzemy. Pamiętajmy również, że dobra polisa na życie powinna znaleźć się w rankingach ubezpieczeniowych. Właśnie tam znajdziemy najbardziej godnych zaufania ubezpieczycieli, jak również najlepsze i najnowsze produkty ubezpieczeniowe.

Aby ubezpieczenie przyniosło nam najwięcej korzyści, musimy poświęcić swojej decyzji dłuższą chwilę na wnikliwą analizę. Dobrze przemyślana decyzja będzie rzutować na wiele kolejnych lat, stąd warto podejść do tematu rozsądnie i bez pośpiechu.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
626036
6
8
2
1
0
3

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy