Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 3 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Szukam dobrego ubezpieczenia na życie

Zanim zdecydujesz się na wybór właściwej polisy na życie, pamiętaj, że zależy ona od kilku czynników, a także miejsca, w którym jest kupowana. Szybka analiza ułatwi podjęcie decyzji i sprawi, że ubezpieczenie nie okaże się przepłacone.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!Dobre ubezpieczenie na życie to takie, które się sprawdzi. Oczywiście, nikomu nie życzymy złamania ręki ani zdiagnozowania choroby, jednak o to właśnie chodzi w polisie życiowej, aby w trudnych sytuacjach doszło do wypłaty świadczenia. Źle dobrany zakres ochrony, zbyt niska suma ubezpieczenia spowodują, że nie wykorzystasz możliwości tego produktu.


Po co polisa na życie?


Najpierw warto jest się  dobrze zastanowić, do czego polisa na życie ma się przydać. W sytuacji, gdy chcesz zabezpieczyć rodzinę na wypadek własnej śmierci, możesz wybrać umowę podstawową. Dla bardziej wymagających przydatne okażą się rozszerzenia, jak ciężkie zachorowanie, pobyt w szpitalu, wypadek czy utrata zdolności do pracy. Polisę możesz też wykorzystać do innych celów – gromadzenia lub inwestowania części wpłacanej składki. Możliwe jest również zadbanie o finansową przyszłość dziecka lub wnuka (polisa posagowa).

Wsparcie finansowe często łączy się z innymi formami pomocy, jak: opieka nad dziećmi, pomoc domowa, transport medyczny, dofinansowanie do leków nierefundowanych, wypłata okresowej renty, wsparcie psychologa.


1 na 10, czyli wybór Towarzystwa Ubezpieczeniowego


Dobre ubezpieczenie polega również na wyborze dobrego ubezpieczyciela. Najlepiej, aby była to firma, która jest obecna na polskim rynku od co najmniej kilku lat i stosunkowo duża. Przeanalizowaliśmy na szybko 10 ofert z polisami na życie:

  • Ochrona Jutra (Nationale Nederlanden)
Możliwość ochrony, oszczędzania i inwestowania w ramach 1 ubezpieczenia, umowa podstawowa zawierana na 10 lat i dodatkowe na 5 lat.

  • Komfort Życia (PRUDENTIAL)
Ubezpieczenie dostępne już od 40 zł miesięcznie, szeroki wachlarz ubezpieczeń dodatkowych, m.in. poważne zachorowania, pobyt w szpitalu lub operacje – także dla dzieci. Minimalny okres ubezpieczenia to 5 lat, maksymalny nawet do 75. roku życia.

  • Gwarancja Jutra (Metlife)
Gwarancja wypłaty - po zakończeniu umowy otrzymasz od MetLife wcześniej ustaloną kwotę. Finansowe wsparcie dla bliskich.

  • Plan Ochronny (AXA Życie)
Składka już od 3 zł dziennie. Ubezpieczenie życia, zdrowia i następstw nieszczęśliwych wypadków, jedna polisa dla całej rodziny.

  • Indywidualne terminowe ubezpieczenie na życie (Allianz Życie)
Obejmuje ochroną nawet do 81. roku życia, minimalna suma ubezpieczenia to zaledwie 1000 zł. Terminowe ubezpieczenie na życie jest idealne dla osób, które posiadają zobowiązania kredytowe.

  • Opiekun VIP (Aviva Życie)
Wysokie sumy ubezpieczenia, aby w pełni zabezpieczyć się na wypadek choroby, wypadku czy niezdolności do pracy. Możliwość ubezpieczenia współmałżonka.

  • Bezpieczni Bliscy (AEGON Życie)
To nawet 1 000 000 zł sumy ubezpieczenia','Możliwość indeksacji składki ubezpieczenia, a także zmiany częstotliwości jej opłacania. Możliwość dołączenia aż 10 umów dodatkowych do umowy podstawowej.

  • Acti Ochrona (MACIF Życie)
Suma ubezpieczenia od 30 000 do 3 000 000 zł na standardowych warunkach. Minimalna składka to już 100 zł rocznie.

  • Plan Zabezpieczenia Bieżących Potrzeb Rodziny (GENERALI Życie)
Ubezpieczenie można zawrzeć nawet na 30 lat. Możliwość rozbudowania ubezpieczenia o 7 umów dodatkowych, w tym: na wypadek poważnego zachorowania, na wypadek poważnej operacji, lub na wypadek pobytu w szpitalu.

  • Ochrona+ (Nationale Nederlanden)
Wiek przystąpienia do polisy od 18 do 70 lat. Składka miesięczna już od 40 zł z możliwością dokupienia rozszerzeń

Czynniki polisowe i osobowe


Przed zakupem polisy powinieneś odpowiednio dobrać poszczególne składniki, pamiętając, że każdy z nich wpływa na wysokość płaconej składki.

ZAKRES OCHRONY

Najmniej kosztuje polisa w podstawie, ale wtedy jedynym zdarzeniem jest śmierć ubezpieczonego, więc świadczenie trafi do uposażonych. Każdy kolejny dodatek podnosi nieco wysokość składki, ale jeśli masz 30-40 lat, niezbyt wysoką sumę ubezpieczenia i cieszysz się dobrym zdrowiem, nie powinieneś zapłacić za polisę w wersji ochronnej więcej niż 150 zł miesięcznie.

SUMA UBEZPIECZENIA

Maksymalna kwota odszkodowania za każde ze zdarzeń. Najwyższa, bo sięgająca nawet 2 000 000 złotych będzie dotyczyć zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. Jeśli masz tak wysoką SU w polisie, zapłacisz wysoką składkę, nawet w przypadku jednego zdarzeni w zakresie. Dobre ubezpieczenie na życie to takie, które jest zawarte na 300 000 – 500 000 zł.

RODZAJ POLISY

Jeśli chcesz tylko ochrony finansowej, wtedy powinieneś wybrać polisę ochronną na życie. Tu całość składki jest odpowiedzialna za wypłatę świadczenia, niezależnie od liczby zdarzeń w zakresie. Możesz też zdecydować się na polisę mieszaną – i tu masz do wyboru dwa rodzaje polisy, bo oszczędnościową oraz inwestycyjną. W obu przypadkach składka będzie nawet kilkukrotne wyższa. Dzieje się tak, ponieważ jej część albo trafia na konto polisowe i jest zwracana, gdy osiągniesz określony wiek (polisa na życie i dożycie), albo pomnażana w wyniku inwestycji w Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe. Wtedy z ubezpieczenia możesz czerpać zyski, ale też musisz liczyć się z ryzykiem inwestycyjnym.

OPŁACANIE SKŁADKI

Składkę możesz opłacać w jednym z czterech wariantów: co miesiąc, co kwartał, co pół roku, raz na rok. W zależności od towarzystwa otrzymasz zniżkę, jeśli zdecydujesz się płacić z góry za 6 czy 12 miesięcy, ale o tym decyduje już poszczególny ubezpieczyciel.

STAN ZDROWIA i WIEK

Wszystkie poprzednie czynniki dotyczyły samego ubezpieczenia. Jednak sporo zależy też od tego, w jakiej kondycji zdrowotnej zawierasz umowę polisową. Jeśli chcesz wykupić rozszerzenia, który gwarantuje wypłatę świadczenia w przypadku zdiagnozowania nowotworu, a wśród najbliższej rodziny zdarzały się już przypadki zachorowań, wtedy ubezpieczyciel może podnieść składkę lub obniżyć sumę ubezpieczenia dla tego dodatku. Towarzystwo dowie się o tym z ankiety medycznej, którą wypełniasz przez zakupem polisy. W ankiecie warto wskazać prawdziwe informacje, ponieważ TU ma wgląd w historię medyczną i na tej podstawie może odmówić wypłaty świadczenia.
Wiek bezpośrednio łączy się ze stanem zdrowia, dlatego jako 40-latek zapłacisz za polisę średnio więcej niż 60-latek. Ubezpieczyciele weryfikują statystyki umieralności i występowania chorób w określonym wieku.


Co jeszcze wziąć pod uwagę?


Zanim zdecydujesz się na konkretnego ubezpieczyciela, możesz porównać ze sobą kilka podobnych ofert. Jeśli ustaliłeś już nasze możliwości finansowe oraz potrzeby, możemy skorzystać z porównywarki ubezpieczeniowej.

Po wypełnieniu krótkiego formularza otrzymasz przygotowaną ofertę dopasowaną do własnych potrzeb – znajdziesz w niej kilka podobnych ofert o podobnej cenie i zakresie możliwości. W ten sposób możesz dowiedzieć się o bardziej korzystnej ofercie, o której nie wiedziałeś, a którą ostatecznie wybierzesz.

Pamiętaj również, że dobra polisa na życie powinna znaleźć się w rankingach ubezpieczeniowych. Właśnie tam znajdziemy najbardziej godnych zaufania ubezpieczycieli, jak również najlepsze i najnowsze produkty ubezpieczeniowe.

Aby ubezpieczenie przyniosło nam najwięcej korzyści, musimy poświęcić swojej decyzji dłuższą chwilę na wnikliwą analizę. Dobrze przemyślana decyzja będzie rzutować na wiele kolejnych lat, stąd warto podejść do tematu rozsądnie i bez pośpiechu.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

To warto wiedzieć
1. Wybór dobrej polisy na życie zależy od elementów polisy: zakresu, sumy i częstotliwości opłacania składki

2. O jakości polisy decyduje też samo towarzystwo – najlepiej takie, które oferuje kilka różnych produktów ubezpieczeń na życie

3. Dla większości osób dobre ubezpieczenie oznacza tanie, ale cena nie powinna być głównym kryterium przy wyborze polisy na życie

4. Wpływ na płaconą składkę ma także stan zdrowia i wiek ubezpieczonego, co wiąże się z ryzykiem ubezpieczeniowym podejmowanym przez TU
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
3
8
4
2
8
4

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy