Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 22 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ubezpieczenie bez karencji na urodzenie dziecka

Aby otrzymać dodatkowe pieniądze za urodzenie dziecka, wystarczy polisa na życie z odpowiednim zakresem ochrony. Jednak trzeba wiedzieć, kiedy taką polisę kupić, ponieważ ubezpieczyciele stosują czasowe wyłączenia odpowiedzialności.

Sposób wydaje się bardzo prosty, o ile polisa na życie nie zawiera karencji na urodzenie dziecka. Karencja to właśnie czasowe wyłączenie odpowiedzialności, które trwa od 30 dni do 1 roku. W przypadku zdarzenia, jakim jest urodzenie dziecka, świadczenie będzie przyznawane po pierwszych 3, 6, 9 czy nawet 12 miesięcy od kupienia polisy.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Polisa na życie bez karencji – gdzie szukać? 


Ubezpieczenie bez karencji będzie najlepszym rozwiązaniem, jednak nie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają takie oferty. Znaleźć takie rozwiązanie można na kilka sposobów:

W dokumencie OWU

Wystarczy pobrać ze strony towarzystwa dokument OWU polisy na życie i sprawdzić pod pojęciami urodzenie dziecka oraz karencja, czy występują w zakresie ochrony bądź wyłączeniach odpowiedzialności. Metoda ta jest skuteczna, ale bardzo czasochłonna. W dodatku ubezpieczeniowy język branżowy używany w regulaminie polisy nie dla wszystkich okaże się przystępny.

W pracy

Zdecydowanie częściej zdarzenie jakim jest urodzenie dziecka pojawia się w ofertach grupowych polis na życie, a te są dostępne w miejscu pracy. W „grupówkach” można też spotkać się z krótką karencją, a nawet jej brakiem. Jest to spowodowane rozdzieleniem tego samego ryzyka na wszystkich ubezpieczonych (5, 30 czy 150 osób w firmie). Niestety, w ubezpieczeniu pracowniczym np. PZU P Plus karencja również występuje, a nawet dwa jej okresy:
 • 9 miesięcy – na urodzenie dziecka,
 • 6 miesięcy – na urodzenie nieżywego dziecka.
 
Metoda dobra, ale pod warunkiem, że pracodawca zawarł umowę z towarzystwem, które ma w swojej ofercie urodzenie dziecka.

W porównywarce ubezpieczeń

Po wypełnieniu formularza online, z przyszłym ubezpieczonym kontaktuje się do 5 agentów różnych towarzystw – najpierw telefonicznie, a następnie na bezpośrednim spotkaniu. To szansa na znalezienie polisy oferującej świadczenie za urodzenie dziecka bez karencji w szybkim tempie. W dodatku bez żadnych zobowiązań finansowych i formalnych.
 
 
PAMIETAJ!
Okres karencji to czas, po którym zaczyna obowiązywać pełnopłatne świadczenie. Przed tym okresem świadczenia nie są wypłacane. W praktyce oznacza to, że zakupienie ubezpieczenia w czasie ciąży nie zawsze gwarantuje wypłatę świadczenia.

 

1500 zł za urodzenie dziecka 


Aby przekonać się jak wysokie są koszty ciąży a także urodzenia, wystarczy zajrzeć do internetu i poczytać artykuły z blogów parentingowych. Przyjście na świat dziecka oznacza dzisiaj wiele wyrzeczeń i długą listę zakupów, jak:
 • łóżeczko,
 • wózek,
 • fotelik samochodowy,
 • ubrania,
 • pieluchy,
 • przybory higieniczne,
 • kosmetyki pielęgnacyjne,
 • wanienka,
 • przewijak,
 • zabawki.
 
Jest to okres niezwykle kosztowny również ze względu na to, że wiele kosztów generuje sama ciąża. Kolejki na lekarza w ramach Narodowego Funduszu Zdrowotnego bywają długie, stąd ciężarne kobiety bardzo często decydują się na prywatne konsultacje. Kolejnym kosztem są witamy i suplementy diety, które są istotne dla prawidłowego rozwoju dziecka.

Kursy rodzenia, zajęcia jogi dla kobiet w ciąży lub innej formy aktywności są niezwykle istotne, lecz także wymagają obciążenia finansowego. Podobnie jak leki, które nie należą do refundowanych lub specjalnych kosmetyków pielęgnacyjnych, na których nie warto oszczędzać.
 
W tym wszystkim niezbędne może się okazać finansowe świadczenie z polisy na życie. Np. we wspomnianej polisie PZU P Plus za urodzenie dziecka świadczenie wynosi jednorazowo 1000 zł lub 1500 zł w zależności od wybranego wariantu. W tym przypadku kwota nie jest tak zawrotna jak za inne zdarzenia w polisie, ale też samo ubezpieczenie to niewielki wydatek – w skali miesiąca 40 lub 60 zł. Polisa przewiduje też jednorazową wypłatę za urodzenie martwego noworodka – w kwocie 2200 zł lub 3000 zł.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć
1. Karencja na urodzenie dziecka wynosi do 12 miesięcy

2. Co najmniej 9-miesięczna karencja oznacza że kobieta, która w chwili zawierania umowy polisowej jest już w ciąży, nie skorzysta ze świadczenia

3. Polisa na życie bez karencji na urodzenie dziecka częściej jest spotykana w grupowych produktach oferowanych w miejscu pracy

4. Osoby, które nie mogą korzystać z „grupówek” powinny wybrać porównywarkę ubezpieczeń
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (2)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Brzózka Magdalena

2020-01-16 16:06:32

Potrzebuję polisy dla córki która ma 16 lat i jest dwa tygodnie w ciąży

Małgorzata Zabłocka

2020-06-05 17:45:02

Witam polisa na urodzenie dziecka jest do 9 miesięcy czy teraz jest bez karencji na ile czasu chce polisę na życie proszę o informacje na e-mail gos28.87@wp.pl.

Powrót do listy
786893
8
4
2
9
6
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy