Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 32 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

pon.-pt. 800 - 1900, sob. 900 - 1500 71 736 75 55
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ubezpieczenie dla całej rodziny w AIG

Średnia ocena: 4.09

Dziękujemy za oddanie głosu.

Na rynku ubezpieczeń istnieje co prawda kilkadziesiąt produktów, ale nie wszystkie z nich są rozwiązaniami dopasowanymi dla całej rodziny. Jednym z nielicznych wyjątków jest produkt AIG chroniący finansowo w razie następstw nieszczęśliwych wypadków.

Ochrona w ramach NNW to tylko część pełnego zakresu ubezpieczenia. Towarzystwo przedstawia swoją ofertę w sposób jasny i czytelny, stosując podział na 4 warianty pod kątem sumy ubezpieczenia: miedziany, srebrny, złoty i platynowy. Jak symboliczna wartość kruszcu ma się do rzeczywistych świadczeń, na jakie może liczyć ubezpieczony?

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Bez umowy podstawowej i rozszerzonej


Pełna nazwa polisy na życie brzmi Rodzina w AIG. Zawarcie umowy odbywa się na tych samych zasadach, które towarzyszą zakupowi polisy przez porównywarkę ubezpieczeń, gdzie najpierw użytkownik wybiera preferencje odnośnie swojej przyszłej polisy, a następnie oczekuje kontaktu ze stron ubezpieczyciela.
 
W produkcie AIG nie ma standardowego podziału na umowę podstawową i rozszerzenia. Pierwsza z wymienionych w innych produktach dotyczy śmierci ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku (nagłe i przypadkowe zdarzenie, wywołane przyczyną zewnętrzną). Tutaj umowy dodatkowe są zastąpione sekcjami, które składają się na wspomniane warianty:
  • uszkodzenie ciała,
  • trwałe inwalidztwo,
  • trwałe inwalidztwo całkowite,
  • świadczenie dodatkowe (opłacenie kosztów pogrzebu),
  • ubezpieczenie gotówki wypłaconej z bankomatu.
 
To, jaki wymierzmy wariant (zakres świadczeń) zależy ile zapłacimy za składkę. Najniższa w wymiarze miesięcznym wynosi 17 zł, a najwyższa 108 zł. Najmniej zapłacą ubezpieczeni indywidualnie, a najwięcej rodziny przypisane do wspólnej polisy na życie AIG.


Stała składka na czas nieokreślony


Chociaż oferta Rodzina w AIG wydaje się być przejrzysta, warto przyjrzeć się bliżej jej szczegółom. Nie zaskakuje zakres wieku ubezpieczonego – może on przystąpić do umowy między 18. a 69. rokiem życia. Polisa, chociaż jest zawierana na czas nieokreślony, automatycznie wygasa, gdy ubezpieczony kończy 70 lat.
 
Cztery wysokości świadczeń to rozwiązanie nieczęsto stosowane przez innych ubezpieczycieli. W AIG świadczenie, bez względu na wysokość, można wykorzystać na dowolny cel np. na leczenie, dostosowanie mieszkania do nowych potrzeb, pokrycie bieżących wydatków, wyrównanie straty części dochodów wywołanej niezdolnością do pracy. Samo świadczenie jest wypłacane niezależnie od posiadania innych polis na życie.
 
Atrakcyjnym zapisem w umowie jest gwarancja stałej składki, która może obejmować 2 osoby (rodzica i dziecko, w przypadku osób samotnie wychowujących dzieci), a także wspólne rozwiazanai dla wszystkich wariantów:
  • wypłata dodatkowych 15 tys. zł w razie śmierci ubezpieczonego wskutek nieszczęśliwego wypadku,
  • zwrot do 1500 zł gotówki wypłaconej z bankomatu, która została utracona przez ubezpieczonego na skutek rozboju.
Towarzystwo ubezpieczeniowe AIG, jak każde inne, stosuje ograniczenia odpowiedzialności. W ofercie Rodzina w AIG wymienione przypadki nie odbiegają od innych. Warto wiedzieć, że, co jest typowym ograniczeniem, świadczenia dla dzieci wynoszą 50% kwot przysługujących dorosłym ubezpieczonym.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
636750
6
9
2
8
1
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy