Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 36 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ubezpieczenie dla przedszkolaka

Ubezpieczenie przedszkolaka zapewnia wsparcie finansowe w sytuacji, gdy maluch miał wypadek. Pieniądze są wypłacane z tytułu różnych zdarzeń — od zwichnięcia, przez złamanie, do uszczerbku na zdrowiu.

W ramach niektórych produktów można liczyć także na zwrot kosztów leczenia, a nawet świadczenia hospitalizacyjne i rehabilitacyjne. Ile kosztuje polisa dziecka w wieku przedszkolnym? Czym się kierować podczas jej zakupu? Podpowiadamy. 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

 

Co obejmuje polisa przedszkolaka?

Polisa dla przedszkolaka może chronić dziecko w sytuacjach takich jak uraz wskutek wypadku, pobyt w szpitalu lub nawet rehabilitacja.  Po wykupieniu dodatkowych pakietów można zabezpieczyć malucha także przed innymi, mniej typowymi zajściami, np. ugryzieniem przez kleszcza. Wiele zależy od tego, jaki produkt ubezpieczeniowy wybiorą rodzice.

Jak ubezpieczyć przedszkolaka? Jednym ze sposobów jest wykupienie polisy NNW, chroniącej od następstw nieszczęśliwych wypadków. Wtedy — w sytuacji, gdy doszło do zagrożenia zdrowia lub życia — ubezpieczyciel wypłaca określone odszkodowanie, które można przeznaczyć na dowolny cel. Inna opcja to polisa rodzinna i zabezpieczenie całej rodziny, w tym także dziecka w wieku przedszkolnym. Trzeci sposób to włączenie malucha w ubezpieczenie grupowe zawarte za pośrednictwem pracodawcy – wiele firm oferuje takie rozszerzenie całkowicie za darmo.

 

Co może zapewnić ubezpieczenie przedszkolne NNW?

Ubezpieczenie przedszkolne NNW chroni dzieci w wieku od 4. miesiąca do 7. roku życia, uczęszczające do żłobka, przedszkola lub zerówki, od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeśli dojdzie do zagrożenia zdrowia lub życia, rodzice otrzymują od ubezpieczyciela wysokie odszkodowanie. Pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel — począwszy od pokrycia bieżących wydatków, przez sfinansowanie opieki medycznej i rehabilitacji dla malucha.

W ramach polisy NNW dla przedszkolaka można ochronić malucha przed poważnym zachorowaniem (w tym także następstwami COVID-19) oraz na wypadek ugryzienia przez kleszcza. Możliwe jest także rozszerzenie umowy o pakiety związane z wypadkami podczas uprawiania ryzykownych dyscyplin sportowych – taką ofertę proponuje np. towarzystwo ubezpieczeniowe Generali. Maksymalna suma ubezpieczenia w najszerszym wariancie polisy wynosi 80 000 złotych.

 

Ubezpieczenie NNW dla przedszkolaka – zakres ochrony

Zdarzenie

SU

Uraz wskutek nieszczęśliwego wypadku

12 000-50 000 zł

Pobyt ubezpieczonego w szpitalu wskutek nieszczęśliwego wypadku

3 600-18 000 zł

Zwrot kosztów naprawy, wypożyczenia lub zakupu środków pomocniczych – następstwa nieszczęśliwego wypadku

1 200-10 000 zł

Zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji – następstwa nieszczęśliwego wypadku

1 200-7 500 zł

Poważne zachorowanie ubezpieczonego

1 000-2 000 zł

Pobyt ubezpieczonego w szpitalu wskutek choroby

200-500 zł

Pobyt ubezpieczonego w szpitalu/na OIOM wskutek COVID-19

200-500 zł

Ugryzienie przez kleszcza

do 1 500 zł

Śmierć ubezpieczonego wskutek wypadku komunikacyjnego

21 000-80 000 zł

Śmierć ubezpieczonego wskutek nieszczęśliwego wypadku, zawału serca lub udaru mózgu

12 000-50 000 zł

Tabela 1. Opracowanie własne na podstawie oferty Generali z 24.02.2022 r.

 

Jaki jest koszt polisy dla dziecka w przedszkolu?

Cena polisy dla przedszkolaka zależy od kilku czynników. Największy wpływ mają zakres ochrony oraz wysokość sumy ubezpieczenia zadeklarowana podczas zawierania umowy. Im są one wyższe, tym większe składki należy opłacać, zaletą jest jednak duże odszkodowanie na wypadek wielu różnych nieprzewidzianych sytuacji. Ile kosztuje ubezpieczenie dla przedszkolaka? W Generali koszt zakupu takiego produktu wynosi od około 35 do około 160 złotych rocznie, w zależności od wybranego wariantu.

 

Ubezpieczenie dla przedszkolaka – cena

Wariant polisy

I

II

III

IV

V

VI

Wysokość składki rocznej

35,1 zł

44,1 zł

62,1 zł

71,1 zł

96,3 zł

157,5 zł

Tabela 2. Opracowanie własne na podstawie oferty Generali z 24.02.2022 r.

Polisa dla przedszkolaka nie stanowi dużego wydatku. Z tego powodu warto ją wykupić, bez względu na prawdopodobieństwo doznania wypadku. 

 

Gdzie kupić polisę dla dziecka w wieku przedszkolnym?

Ubezpieczenie dla przedszkolaka można wykupić bezpośrednio u danego towarzystwa ubezpieczeniowego lub za pośrednictwem pracodawcy (dotyczy polis grupowych). Narzędziem, które znacznie przyspieszy poszukiwania idealnej polisy dla dziecka, jest porównywarka ubezpieczeniowa. Kalkulator zapyta o kilka istotnych kwestii i następnie zaproponuje najkorzystniejsze oferty, dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Poniżej prezentujemy porównanie kilku różnych produktów dedykowanych najmłodszym – należą do nich NNW Generali, polisa rodzinna oraz NNW Nationale Nederlanden, a także ubezpieczenie grupowe PZU.

Ubezpieczenie dla przedszkolaka – NNW Generali

Towarzystwo ubezpieczeniowe Generali dedykuje swój produkt dzieciom w wieku od 4. miesiąca do 7. roku życia. Jedynym warunkiem przystąpienia do ochrony jest uczęszczanie do żłobka, przedszkola lub zerówki. Polisa może obejmować różnorodne sytuacje — od urazów, przez pobyt w szpitalu, do konieczności rehabilitacji. Koszt zakupu ubezpieczenia dla przedszkolaka waha się od około 35 do około 160 złotych rocznie. Suma ubezpieczenia zależy od zdarzenia określonego w OWU oraz wysokości składki rocznej i może wynieść maksymalnie 80 000 złotych.

Ubezpieczenie dla przedszkolaka – oferta Nationale Nederlanden

Towarzystwo ubezpieczeniowe Nationale Nederlanden oferuje kilka produktów, które mogą objąć ochroną dziecko w wieku przedszkolnym. Jednym z nich jest indywidualna polisa rodzinna Ochrona Rodziny, drugim – ubezpieczenie członków rodziny, z którego mogą skorzystać firmy, natomiast trzecim – NNW dla dziecka. W ramach polisy dla przedszkolaka można zabezpieczyć do 10 osób, w tym także przedszkolaka. Podstawowy zakres ochrony obejmuje zdarzenia takie jak śmierć ubezpieczonego oraz śmierć ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku, natomiast po wykupieniu dodatkowych pakietów przysługują także odszkodowania z tytułu pobytu w szpitalu, operacji lub uszczerbku na zdrowiu. Cena ubezpieczenia jest ustalana indywidualnie, podczas podpisywania umowy.

Jeśli chodzi o NNW dla dziecka, jego zakres jest podobny jak w przypadku polisy NNW Generali – ochronie podlegają różne zdarzenia, od zwichnięcia i oparzeń, przez złamania, po groźne urazy oraz rany wymagające szycia (w zależności od wybranego wariantu). Wysokość składki wynosi już od 50 złotych rocznie, natomiast suma ubezpieczenia może osiągać maksymalnie 10 000 złotych.
 

Ubezpieczenie przedszkolaka w Nationale Nederlanden – przykładowe sumy ubezpieczenia

Zdarzenie

SU w wariancie podstawowym

SU w wariancie rozszerzonym

 

SU w wariancie Premium

Złamanie

600 zł

700 zł

1 000 zł

Skręcenie

500 zł

500 zł

Zwichnięcie

700 zł

1 000 zł

Oparzenie

3 000 zł

6 000 zł

Rana wymagająca szycia

700 zł

1 000 zł

Uraz

700 zł

1 000 zł

Groźny uraz

10 000 zł

Tabela 3. Opracowanie własne na podstawie oferty Nationale Nederlanden z 24.02.2022 r.


Ubezpieczenie dla przedszkolaka – polisa grupowa i NNW PZU

Towarzystwo ubezpieczeniowe PZU także ma w swojej ofercie polisę grupową, która chroni maluchy w wieku przedszkolnym oraz ubezpieczenie NNW dla dzieci i młodzieży. Pierwsze z wymienionych można kupić za pośrednictwem pracodawcy, natomiast drugie to produkt indywidualny. Ochrona ubezpieczeniowa działa na całym świecie i już od dnia narodzin — niezależnie od tego, czy maluch uczęszcza do żłobka, czy przedszkola.

Polisa obejmuje najczęstsze wypadki (złamanie, zwichnięcie, skręcenie, pogryzienie przez zwierzę, zatrucie lub porażenie), a także gwarantuje szeroki zakres usług assistance. W ofercie PZU znajdziemy nie tylko pomoc medyczną – ubezpieczyciel zobowiązuje się także do zorganizowania i sfinansowania rehabilitacji, transportu sprzętu medycznego i leków, a nawet nauczania indywidualnego w domu.

 

Kiedy polisa dla przedszkolaka nie zadziała?

Każdy ubezpieczyciel określa w OWU sytuacje, w których nie przysługuje odszkodowanie z polisy. W przypadku ubezpieczenia dla przedszkolaka także trzeba na nie uważać. Przykładowe wyłączenia odpowiedzialności to:

 • atak konwulsji lub epilepsji,
 • choroba psychiczna,
 • ekspozycja na skażenie radioaktywne lub chemiczne,omdlenia,
 • poddanie się zabiegom o charakterze medycznym, bez wiedzy lekarza,
 • popełnienie lub usiłowanie popełnienia przez ubezpieczonego przestępstwa,
 • posiadanie lub używanie środków pirotechnicznych,
 • spożywanie lub pozostawanie w stanie po użyciu alkoholu,
 • świadome samookaleczenie się,
 • udział ubezpieczonego w zakładach, wyścigach, bójkach,
 • uraz w wyniku udziału w działaniach wojennych lub przebywania na terenie kraju, w którym toczy się wojna,złamanie powstałe wskutek istniejących wcześniej stanów chorobowych kości.

Odmowa wypłaty świadczenia może wynikać także z faktu zachorowania na schorzenie, które nie zostało wymienione w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU).

 

Na co zwracać uwagę przy zakupie ubezpieczenia dla przedszkolaka?

Przed zakupem polisy dla dziecka w wieku przedszkolnym należy poświęcić czas na dokładną selekcję dostępnych na rynku ofert. Na co zwrócić uwagę? Poza wyłączeniami odpowiedzialności inne istotne kwestie to także:

 • karencja – jest to okres po podpisaniu umowy, kiedy płatnikowi składek jeszcze nie przysługuje ochrona, a co za tym idzie, także odszkodowanie. Jeśli w tym czasie doszło do wystąpienia zdarzenia, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty świadczenia
 • koszt ostateczny polisy – zawsze warto dopytać przedstawiciela danego towarzystwa ubezpieczeniowego o całkowitą cenę polisy, włączając w to wszystkie umowy dodatkowe,zakres ochrony – przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej warto się upewnić, czy dany produkt rzeczywiście spełnia potrzeby rodziców i ich dziecka w wieku przedszkolnym.

Podsumowanie
1.    Polisę dla dziecka można wykupić samemu lub za pośrednictwem pracodawcy.
2.    Na rynku dostępne są polisy NNW dla dzieci oraz ubezpieczenia rodzinne i grupowe.
3.    Koszt wykupienia polisy dla przedszkolaka może wynieść mniej niż 40 złotych rocznie.
4.    Cena polisy dla dziecka zależy od czynników takich jak zakres ochrony oraz suma ubezpieczenia.

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

 

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie dla przedszkolaka

 

Czy można kupić polisę NNW dla przedszkolaka, jeśli kupiło się już NNW za pośrednictwem przedszkola?

Tak, rodzice mogą wykupić dla swojego dziecka dodatkową polisę NNW u innego ubezpieczyciela. Produkty te nie wykluczają się, ale wiążą się z uiszczaniem podwójnych opłat. Zaletą jest jednak wysokie — bo również podwójne — odszkodowanie.

Gdzie i kiedy działa ochrona z polisy dla przedszkolaka?

Większość towarzystw ubezpieczeniowych gwarantuje ochronę na całym świecie, przez całą dobę. Nie zawsze jednak dotyczy to wszystkich zdarzeń wymienionych w umowie. Jeśli dziecko nie posiada dodatkowego ubezpieczenia turystycznego, pobyt w szpitalu, rehabilitacja lub inne usługi medyczne realizowane za granicą mogą się wiązać z dużym wydatkiem dla jego rodziców.

Czy przedszkolak może otrzymać dwa świadczenia?

Tak, jeśli rodzice dziecka wykupili dwa różne ubezpieczenia, np. grupowe i indywidualne lub podwójne NNW, maluch może otrzymać podwójne odszkodowanie.

Czy można dostać zniżkę na polisę NNW dla dziecka?

Jeśli rodzice dziecka mają już wykupioną inną polisę u tej samej firmy ubezpieczeniowej, mogą otrzymać zniżkę. Taniej ubezpieczenie dla przedszkolaka da się wykupić także za pośrednictwem żłobka, przedszkola lub pracodawcy. Wynika to z faktu, że do ochrony przystępuje duża liczba rodzin i negocjowane są lepsze warunki. Czasami zdarza się nawet, że pracodawca oferuje takie rozszerzenie polisy całkowicie za darmo.

To warto wiedzieć

1.    Polisę dla dziecka można wykupić samemu lub za pośrednictwem pracodawcy.
2.    Na rynku dostępne są polisy NNW dla dzieci oraz ubezpieczenia rodzinne i grupowe.
3.    Koszt wykupienia polisy dla przedszkolaka może wynieść mniej niż 40 złotych rocznie.
4.    Cena polisy dla dziecka zależy od czynników takich jak zakres ochrony oraz suma ubezpieczenia.
 

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
4
4
1

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia