Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 6 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ubezpieczenie dla rodziny w Santander

Oferta polisy na życie w banku może wydawać się atrakcyjna, jednak bez wcześniejszego porównania nie wiemy, czy zaproponowane warunki okażą są korzystne. Tym razem przyglądamy się propozycji banku Santander, który oferuje ubezpieczenie życiowe.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Coraz więcej propozycji ubezpieczeniowych otrzymujemy jako klienci banków czy sieci komórkowych. Postawieni przed gotową ofertą często jesteśmy łatwym łupem – nie mamy wiedzy o konkurencyjnych ofertach, z braku czasu wyrażamy zgodę, nie zagłębiając się w szczegóły oferty. 


Polisa na życie w Santander dla klientów banku


Bank Santander oferuje polisę Aviva Opiekun Rodziny oraz Aviva Dla Bliskich. Pierwsze z wymienionych to ubezpieczenie, którego głównym zadaniem jest zapewnienie środków po śmierci osoby ubezpieczonej rodzinie (lub osobom wskazanym w umowie jako uposażonym). Warunkiem zakupu polisy jest posiadanie konta w banku Santander.

W polisie na życie kluczowa jest suma ubezpieczenia. Tę wybieramy samodzielnie. Nie należy sugerować się opinią pracownika banku, ważne jest, abyśmy byli w stanie opłacać składki.

Suma ubezpieczenia powinna być dopasowana zarówno do naszych możliwości finansowych – jeśli zatem mamy sporo wydatków, wychowujemy kilkoro dzieci oraz spłacamy kredyt hipoteczny – zbyt wysoka składka będzie dla nas sporym obciążeniem. Z kolei drugą kwestią, która jest niezwykle ważna podczas wyboru sumy ubezpieczenia – jest konkretna kwota, jaką chcielibyśmy zapewnić naszym bliskim.

Polisa na życie w Santander Aviva Opiekun Rodziny zapewni ochronę finansową na wypadek:
 • zgonu naturalnego w trakcie trwania umowy;
 • zgonu wskutek nieszczęśliwego wypadku;
 • zgonu wskutek wypadku komunikacyjnego;
 • całkowitej niezdolności do pracy.
Dodatkowa ochrona jest możliwa poprzez zakup umów dodatkowych – w ten sposób możemy nabyć np. Onkopolisę, która będzie chronić nas na wypadek zachorowania na nowotwór złośliwy.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

 

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie w Santander?


Bank Santander na swojej stronie kalkulator, który pozwoli obliczyć wysokość przewidywanej składki w oparciu o nasz wiek oraz wysokość zarobków.
 

Składki polisy Opiekun Rodziny w banku Santander

Wiek 20 lat 30 lat 40 lat
Zarobki brutto 3000 zł 4000 zł 6000 zł
SU zgon 144 000 zł 192 000 zł 288 000 zł
SU zgon – wypadek komunikacyjny 432 000 zł 576 000 zł 864 000 zł
SU całkowita niezdolność do pracy 144 000 zł 192 000 zł 288 000 zł
Składka miesięczna 81 zł 126 zł 260 zł

Oprac. ubezpieczeniaonline.pl. Kalkulacje na stronie Sandtander z dnia 31.01.2019

 
KOMENTARZ:Widać wyraźnie, że cena ubezpieczenia zależy od kilku czynników, głównie wieku ubezpieczonego. Jednak za wyższą składką idą większe sumy ubezpieczenia. Maksymalny wiek dla ubezpieczonego w polisie Aviva Opiekun Rodzinny to 54 lata.


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


 

Aviva Opiekun Rodziny w Santander – wyłączenia odpowiedzialności


Jak każda polisa na życie – również oferta Aviva Opiekun Rodziny posiada wyłączenia odpowiedzialności. Oznacza to, że istnieją sytuacje, w których ubezpieczyciel ma prawo odstąpić od wypłaty odszkodowania.

W praktyce wyłączenia odpowiedzialności rozumie się jako zdarzenia ryzykowne, które jako ubezpieczeni podejmowaliśmy świadomie. W polisie grupy Santander znajdziemy następujące wyłączenia:

 • następstwa działań wojennych, zbrojnych, stanu wojennego czy stanu wyjątkowego;
 • skutki pozostawania w stanie po spożyciu alkoholu lub spożycia środków odurzających, substancji psychotropowych lub środków zastępczych;
 • całkowita niezdolność do pracy, która powstała wskutek chorób spowodowanych spożyciem alkoholu.


Aviva Dla Bliskich – czym wyróżnia się polisa?


Bank Santander oferuje jeszcze jeden produkt – Aviva Dla Bliskich z nieco innym zakresem ochrony. Pomoc finansową otrzymają nasi bliscy na wypadek naszej śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku, jak również my sami – na wypadek śmierci naszego małżonka wskutek nieszczęśliwego wypadku.

Suma ubezpieczenia w tym wariancie ochronnym może wynosić 100 000 zł lub 200 000 zł.
Polisa jest przeznaczona dla osób w wieku 18-65 lat. W tym przypadku nie możemy wyliczyć składki z kalkulatora, ale wybrać jeden z kilku sztywnych wariantów.
 

Składki polisy Dla Bliskich w banku Santander

Pakiet Aviva Dla Bliskich Wariant SU zgon – nieszczęśliwy wypadek SU zgon małżonka – nieszczęśliwy wypadek Składka miesięczna
Pakiet 1 I 100 000 zł - 18 zł
II 200 000 zł - 36 zł
Pakiet 2 I 100 000 zł 100 000 zł 33 zł
II 200 000 zł 200 000 zł 66 zł

Oprac. ubezpieczeniaonline .pl na podstawie oferty Sandtander.

 
KOMENTARZ:Składka nie zależy od wieku ubezpieczonego, ale od sumy ubezpieczenia. Polisa kosztuje niewiele w porównaniu z produktem Aviva Opiekun Rodziny, ale kosztem wąskiego zakresu ochrony i o wiele niższych sum ubezpieczenia.

Umowy dodatkowe do polisy Aviva Dla Bliskich- tutaj również mamy możliwość zakupu dodatkowej ochrony na wypadek raka (Onkopolisa), na wypadek niespodziewanej przerwy w pracy (Plan B), ochrony w podróży (Na Podróż), ochrony ubezpieczeniowej (Bezpieczny Limit) czy ochrona mieszkania lub domu (Locum Comfort).Aviva Dla Bliskich – wyłączenia odpowiedzialności


W tej polisie na życie również mamy wyłączenia odpowiedzialności, do których należą szkody powstałe na skutek:

 • działań wojennych, działań zbrojnych, stanu wojennego, stanu wyjątkowego;
 • świadomego i dobrowolnego uczestnictwa w zamieszkach lub strajkach, chyba że uczestnictwo wynikało ze stanu wyższej konieczności lub obrony koniecznej;
 • świadomego i dobrowolnego uczestnictwa w aktach terroryzmu;
 • pozostawania odpowiednio w stanie po użyciu środka odurzającego, substancji psychotropowej lub środka zastępczego, chyba że zażycie tych substancji nastąpiło zgodnie z zaleceniem lekarza;
 • popełnienia samobójstwa lub dokonania umyślnego samouszkodzenia ciała, bądź rozstroju zdrowia, w wyniku którego doszło do śmierci;
 • popełnienia lub usiłowania popełnienia przestępstwa;
 • uprawiania sportów wysokiego ryzyka;

Ponadto ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności z tytułu śmierci osoby ubezpieczonej w następstwie nieszczęśliwego wypadku i z tytułu śmierci małżonka osoby ubezpieczonej w następstwie nieszczęśliwego wypadku, jeżeli śmierć nastąpiła po upływie 180 dni od dnia zajścia nieszczęśliwego wypadku lub nie była bezpośrednim następstwem nieszczęśliwego wypadku.Polisa kupowana w banku to dobry pomysł?


Zakup ubezpieczenia na życie w banku jest bardzo wygodny – dostajemy konkretną propozycję i możemy się zgodzić lub nie. Cena wydawać nam się może stosunkowo niedroga, stąd pozorne złudzenie, że sporo zaoszczędzimy.
Główne wady zakupu polisy za pośrednictwem banku to:

 • brak porównania;
 • niska suma ubezpieczenia;
 • wąski zakres ochrony.

To co niezwykle ważne – kupując polisę w banku, nie wiemy jakie możliwości oferuje nam rynek ubezpieczeniowy, a tam znaleźć możemy kompleksową ochronę na wypadek problemów zdrowotnych, kilkukrotnie wyższe sumy ubezpieczenia czy bardziej elastyczne warunki. 

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć
1. Bank Santander oferuje kilka rozwiązań w zakresie ubezpieczenia na życie od 18 zł miesięcznie

2. Oferta banku dotyczy ubezpieczeń Aviva: Opiekun Rodziny i Dla Bliskich, a także dodatków Onkopolisa i NNW

3. Warunkiem zakupu jednej z polis na życie Aviva jest posiadanie konta w banku Santander

4. Dzięki porównaniu ofert możemy zaoszczędzić oraz znaleźć lepszą ofertę
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
4
6
6

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia