Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 18 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ubezpieczenie na życie online - porównanie ofert PZU i Aviva

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny
Dla wielu osób zakup ubezpieczenia to spore wyzwanie, dlatego wybierają one najprostsze rozwiązania. Sprawdzamy co oferują towarzystwa PZU i Aviva, które sprzedają polisy na życie bez obecności agenta i czy takie rozwiązanie jest korzystne.

UWAGA! Od 2 lipca Aviva i Allianz połączyły się w Polsce pod jedną marką – Allianz.

Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Jest też największym ubezpieczycielem w Europie i najsilniejszą marką w branży pod względem finansowym (Ranking S&P 500). Dzięki połączniu kompetencji i doświadczeń obu firm, Allianz jeszcze lepiej zadba o poczucie bezpieczeństwa swoich klientów.

Integracja firm nie wymaga żadnych dodatkowych działań po stronie klientów. Wszystkie zawarte dotychczas umowy ubezpieczeniowe nadal obowiązują i nie wymagają żadnych zmian.

***

Agent ubezpieczeniowy jest w większości przypadków niezbędny do zakupu polisy na życie. Dzieje się tak z kilku powodów m.in. ze względu na konieczność dopasowania sumy ubezpieczenia i zakresu ochrony do ubezpieczonego, który zawierając umowę cieszy się lepszym lub gorszym zdrowiem, a to właśnie stan zdrowia jest głównym czynnikiem, jaki ma wpływ na cenę polisy.
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Można też uniknąć spotkania z agentem, kupując ubezpieczenie w formule smart. Ale zanim przeanalizujemy tego typu produkty PZU i Aviva, warto krótko wspomnieć o sposobach zakupu polisy na życie.

 

Gdzie kupić polisę na życie?

 
Miejsc zakupu polisy życiowej jest kilka. Przy okazji podpowiadamy, jakich błędów unikać przy korzystaniu z każdej lokalizacji:

Strona internetowa TU

Najczęściej powielanym błędem jest szukanie informacji o ubezpieczeniu na stronie konkretnego ubezpieczyciela. W takiej sytuacji zdajemy się tylko na ofertę jednej firmy – towarzystwo ubezpieczeniowe nie przedstawi minusów danej oferty, a niewygodne informacje przemilczy. Wyłączenia i limity są ukryte w dokumentach OWU – do pobrania.

Oddział stacjonarny TU

Poszukiwanie polisy na życie w placówce stacjonarnej wymaga sporej ilości czasu. W efekcie nadal nie mamy wiedzy o innych ofertach, a zdobycie takich informacji „w realu” będzie trwało.

Porównywarka online

Zakup polisy na życie prze porównywarkę odbywa się w dwóch trybach – online i offline. Najpierw w formularzu zostawiamy tylko wytyczne naszej przyszłej polisy i numer kontaktowy, a następnie czekamy na zgłoszenie od agentów różnych firmy ubezpieczeniowych. Jednorazowo możemy liczyć na 5 ofert i wybrać spośród nich tę, która ma najlepszy stosunek ceny do zakresu ochrony. W tym przypadku zakup odbywa się na spotkaniu z agentem, co również będzie wymagało czasu, ale pozwoli poznać ceny u konkurencji i wyjaśnić zawiłe kwestie.

Polisa na życie bez agenta

Ci, którzy chcą kupić polisę na życie online bez spotkania z agentem mają dość ograniczony wybór. Towarzystwa dość ostrożnie podchodzą do ubezpieczeń życiowych w formule smart – w przeciwieństwie do polis majątkowych (OC dla kierowcy czy ubezpieczenie mieszkania można kupić w kilka minut nie wychodząc z domu). Jest to spowodowane specyfiką produktu, a właściwie przedmiotem ubezpieczenia, jakim jest ludzkie życie i zdrowie.
 
 

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

PZU Ja Plus – NNW bez agenta


Towarzystwo ubezpieczeniowe PZU  przygotowało dla swoich klientów ofertę indywidualną – prostą i na przejrzystych warunkach PZU Ja Plus. Polisa oferuje dwie możliwości ochronne: ochronę dla 1 osoby dorosłej i 2 osób (dorosłego i dziecka).
 

Sumy ubezpieczenia w PZU Ja Plus

zdarzenie Wariant I Wariant II

Pobyt w szpitalu - nieszczęśliwy wypadek
 
10 000 zł 20 000 zł

Złamanie kości - nieszczęśliwy wypadek
 
10 000 zł 20 000 zł

Trwałe inwalidztwo - nieszczęśliwy wypadek
 
20 000 zł 40 000 zł

Śmierć - wypadek komunikacyjny
 
100 000 zł 200 000 zł

Śmierć - nieszczęśliwy wypadek
 
50 000 zł 100 000 zł

Śmierć, jeśli nie była spowodowana nieszczęśliwym
wypadkiem
 
100 zł 100 zł
składka miesięczna 21 zł 31 zł

Oprac. ubezpieczeniaonline.pl

 
Najniższa składka w pierwszym wariancie polisy opłata miesięczna zaczyna się od kwoty 21 zł, natomiast wariant drugi zaczyna się od 31 zł miesięcznie. Ceny składek podyktowane są wysokością sumy ubezpieczenia.

PZU w swojej ofercie nie wymaga badań lekarskich, co jest dla wielu osób sporym atutem ubezpieczenia.
Składka jest stała przez cały czas obowiązywania 5-letniej umowy.
 

Smart Life Aviva – wąski zakres ochrony

 
Badań medycznych nie wymaga również oferta Smart Life. Składka miesięczna w najniższej kwocie również wynosi 21 zł.
 

Ile kosztuje polisa Smart Life? Progi cenowe

wiek ubezpieczonego suma ubezpieczenia (zgon) składka miesięczna

20 lat
 
25 000 zł -100 000 zł 21 – 27 zł

30 lat
 
25 000 zł -100 000 zł 22 – 33 zł

40 lat
 
25 000 zł -100 000 zł 28 – 55 zł

49 lat*
 
25 000 zł -100 000 zł 38 – 95 zł
*maks. wiek ubezpieczonego w chwili zawierania umowy

Oprac. ubezpieczeniaonline.pl na podstawie kalkulatora Aviva

 
Aviva gwarantuje w swoim produkcie kilka ciekawych korzyści dla ubezpieczonego:
  • stałą składkę przez cały okres 5-letniej umowy,
  • brak badań medycznych, tylko krótka ankieta dotycząca zdrowia,
  • 4 sumy ubezpieczenia na wypadek śmierci ubezpieczonego: 25 000 zł, 50 000 zł, 75 000 zł i 100 000 zł,
  • opłacanie składki kartą płatniczą lub kredytową,
  • automatyczne ściąganie składki z karty przez 5 lat – polecenie przelewu,wypłata świadczenia z tytułu śmierci ubezpieczonego z powodu samobójstwa oraz w wyniku zamieszek lub działań wojennych.
Świadczenie zostaje wypłacone w ograniczonej wysokości, jednak wspomniane wcześniej okoliczności należą najczęściej do wyłączeń z odpowiedzialności, przez co inne towarzystwa ubezpieczeniowe nie wypłacają odszkodowania.

 

Pułapki polisy na życie kupionej online


Na pierwszy rzut oka polisy na życie dostępne bez agenta ubezpieczeniowego wyglądają bardzo atrakcyjnie – przynajmniej pod względem ceny, ale i czasu potrzebnego do zakupu takiego produktu (wystarczy kilka minut i przelew na 20-30 zł, aby polisa zaczęła działać już na drugi dzień). W dodatku nie są brane pod uwagę ani dochody, ani stan zdrowia.

Minus polis na życie smart – bardzo wąski zakres ochrony, przez co taka oferta przypomina bardziej ubezpieczenie NNW, które jest tylko jednym z dodatków w klasycznej indywidualnej polisie na życie.
 
Polisa na życie bez agenta może okazać się rozczarowaniem – ze względu na konstrukcję oferty. Polisy na życie online nie można modyfikować, zmieniać częstotliwość płacenia składek, czyli dopasowywać do własnych możliwości. Indywidualne ubezpieczenie życiowe zakupione za pomocą porównywarki i agenta nie dość, że posiada te cechy, to jeszcze umożliwia oszczędzanie bądź inwestowanie składek, zachowując jednocześnie funkcję ochronną.
 

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


 
Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć

1. Istnieje kilka sposobów zakupu polisy na życie, z czego większość wymaga obecności agenta

2. Ubezpieczenie życiowe w trybie online charakteryzuje się prostą konstrukcją i niską składką

3. Minusem polisy na życie bez agenta jest sztywny zakres ochrony i niskie sumy ubezpieczenia

4. Polisa w porównywarce online to możliwość kontaktu z agentami kilku różnych towarzystw

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia