Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 18 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

pon.-pt. 900 - 1700 - 71 736 75 55

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ubezpieczenie na życie online - porównanie ofert PZU i Aviva

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Dla wielu osób zakup ubezpieczenia to spore wyzwanie, dlatego wybierają one najprostsze rozwiązania. W przypadku polis na życie to brak pośredników w postaci agenta. Ale czy ubezpieczenie dostępne wyłącznie przez Internet jest korzystne?

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Znalezienie dobrej oferty powinno opierać się na ustaleniu swoich własnych potrzeb. Zdecydowanie łatwiej znaleźć polisę na życie, gdy wie się ile jest się w stanie zainwestować własnych pieniędzy, czego dokładnie się oczekuje względem wsparcia oraz jaka suma ubezpieczenia jest satysfakcjonująca. Sprawdzamy jak kupić ubezpieczenie online i co zawierają dostępne oferty.


Na czym polega zakup ubezpiecenia na życie przez internet?


Najczęściej powielanym błędem jest szukanie informacji o ubezpieczeniu na stronie konkretnego ubezpieczyciela. W takiej sytuacji zdajemy się tylko na ofertę jednej firmy – towarzystwo ubezpieczeniowe nie przedstawi minusów danej oferty, a niewygodne informacje przemilczy.

Innym często popełnianym błędem jest poszukiwanie polisy na życie w placówce stacjonarnej, co wymaga sporej ilości czasu. W efekcie nadal nie mamy wiedzy o innych ofertach, a zdobycie takich informacji „w realu” będzie trwało.

O wiele korzystniej jest połączyć zakup polisy na życie w dwóch trybach – online i offline. To możliwe dzięki porównywarce ubezpieczeń na życie. W formularzu zostawiamy tylko wytyczne naszej przyszłej polisy i numer kontaktowy, a następnie czekamy na zgłoszenie od agentów różnych firmy ubezpieczeniowych. Jednorazowo możemy liczyć na 5 ofert i wybrać spośród nich tę, która ma najlepszy stosunek ceny do zakresu ochrony. W tym przypadku zakup odbywa się na spotkaniu z agentem, co również będzie wymagało czasu, ale pozwoli poznać ceny u konkurencji i wyjaśnić zawiłe kwestie.

Ci, którzy chcą kupić polisę na życie online bez spotkania z agentem mają dość ograniczony wybór. Towarzystwa dość ostrożnie podchodzą do ubezpieczeń życiowych w formule smart – w przeciwieństwie do polis majątkowych (OC dla kierowcy czy ubezpieczenie mieszkania można kupić w kilka minut nie wychodząc z domu). Jest to spowodowane specyfiką produktu, a właściwie przedmiotem ubezpieczenia, jakim jest ludzkie życie i zdrowie.
 

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Polisa na życie online PZU


Towarzystwo ubezpieczeniowe PZU  przygotowało dla swoich klientów ofertę indywidualną – prostą i na przejrzystych warunkach PZU Ja Plus. Polisa oferuje dwie możliwości ochronne:
 • ochrona indywidualna,
 • ochrona dla siebie i dziecka.
Maksymalną sumą ubezpieczenia może być kwota 300 000 zł. PZU gwarantuje ochronę na wypadek problemów zdrowotnych z powodu nieszczęśliwego wypadku.

Najniższa składka w pierwszym wariancie polisy opłata miesięczna zaczyna się od kwoty 21 zł, natomiast wariant drugi zaczyna się od 31 zł miesięcznie. Ceny składek podyktowane są wysokością sumy ubezpieczenia.

PZU w swojej ofercie nie wymaga badań lekarskich, co jest dla wielu osób sporym atutem ubezpieczenia.


Polisa na życie online Aviva


Badań medycznych nie wymaga również oferta Smart Aviva. Składka miesięczna w najniższej kwocie również wynosi 21 zł. Maksymalna suma ubezpieczenia na wypadek śmierci ubezpieczonego to 100 000 zł.

Co ciekawe – TU Aviva gwarantuje również wypłatę świadczenia z tytułu śmierci ubezpieczonego z powodu samobójstwa oraz w wyniku zamieszek lub działań wojennych.

Świadczenie zostaje wypłacone w ograniczonej wysokości, jednak wspomniane wcześniej okoliczności należą najczęściej do wyłączeń z odpowiedzialności, przez co inne towarzystwa ubezpieczeniowe nie wypłacają odszkodowania.


Kluczowy zakres ochrony w polisie na życie


Na pierwszy rzut oka polisy na życie dostępne bez agenta ubezpieczeniowego wyglądają bardzo atrakcyjnie – przynajmniej pod względem ceny, ale i czasu potrzebnego do zakupu takiego produktu (wystarczy kilka minut i przelew na 20-30 zł, aby polisa zaczęła działać już na drugi dzień). W dodatku nie są brane pod uwagę ani dochody, ani stan zdrowia.

Minus polis na życie smart – bardzo wąski zakres ochrony, przez co taka oferta przypomina bardziej ubezpieczenie NNW, które jest tylko jednym z dodatków w klasycznej indywidualnej polisie na życie, gdzie ubezpieczyciel może zapewniać pomoc w wielu sytuacjach, jak:
 • wsparcie psychologa;
 • pobyt w szpitalu,
 • niezdolność do wykonywania pracy,
 • dofinansowanie do leków nierefundowanych;
 • pomoc w opiece nad dziećmi w czasie rehabilitacji lub leczenia szpitalnego;
 • transport medyczny;
 • konsultacje u specjalisty bez kolejek;
 • dofinansowanie do rehabilitacji,
 • narodziny dziecka,
 • śmierci bliskiej osoby.
 
Polisa na życie bez agenta może przynieść rozczarowanie – ze względu na konstrukcję oferty. Polisy na życie online nie można modyfikować, zmieniać częstotliwość płacenia składek, czyli dopasowywać do własnych możliwości. Indywidualne ubezpieczenie życiowe zakupione za pomocą porównywarki i agenta nie dość, że posiada te cechy, to jeszcze umożliwia oszczędzanie bądź inwestowanie składek, zachowując jednocześnie funkcję ochronną.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


 
Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
556239
6
1
2
3
0
6

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy