Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 36 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ubezpieczenie na życie w mBank - Czy warto kupić?

Gdzie możemy znaleźć polisę na życie? Okazuje się, że zarówno w placówce stacjonarnej, jak i w sieci. Swoją wersję ubezpieczenia oferują także banki. Nie są to produkty autorskie, ale polisy sprzedawane przez towarzystwo za pośrednictwem banku. W tak

Polisa życiowa jest wybierana z różnych powodów. Jednym z nich jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego czy konsumenckiego. Chodzi o to, aby za niewielką opłatą zyskać ochronę finansową na kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy złotych w razie nieszczęśliwego zdarzenia.

Coraz więcej Polaków zadłuża się długoterminowo – na 10 czy nawet 30 lat. Tak długi okres spłaty kredytu sprawia, że pojedyncza rata pożyczki jest dopasowana do możliwości klienta. A przez tak długi okres wystąpienie choroby, wypadku czy urazu jest bardzo prawdopodobne, dlatego nie tylko warto, ale i trzeba posiadać ubezpieczenie na życie do kredytu hipotecznego.

 

Co zawiera ubezpieczenie na życie w mBank?


Oferta mBanku to w rzeczywistości polisa na życie sprzedawana pod logo AXA. Jest to w pewnym sensie osobny produkt o nazwie Ubezpieczenie na życie i od innych zdarzeń dla Klientów mBanku, tzn. nie skorzystamy z niego ani w samym towarzystwie, ani poprzez agenta porównując oferty online.

Ubezpieczenie na życie w mBank jest oferowane do kilku kredytów:
·         hipotecznego,
·         gotówkowego,
·         samochodowego,
·         odnawialnego,
·         karty kredytowej.

Z ubezpieczenia może skorzystać osoba w przedziale wiekowym 18-70 lat, która na stałe mieszka w Polsce. Ochrona z polisy w wymiarze podstawowym trwa 5 lat, więc nawet 75-latek może być ubezpieczonym. Polisa jest zawierana w dwóch sytuacjach: gdy składamy wniosek o przyznanie lub o przedłużenie kredytu.

Zakres ochrony obejmuje kilka zdarzeń, w tym śmierć ubezpieczonego, poważne zachorowanie, pobyt w szpitalu, utratę pracy, a także utratę pracy za porozumieniem stron.

 

Jak wysokie odszkodowanie z polisy kupionej w banku?


Decydując się na ubezpieczenie kredytu mbankproponuje rozwiązania oferowane przez AXA, a dokładniej ustalone wcześniej sumy ubezpieczenia. Na stronie mBank znajdziemy kilka praktycznych przykładów. W obu przypadkach kluczowy jest próg 5 000 zł i gdy ubezpieczający nie złożył wniosku o podwyższenie sumy ubezpieczenia.
·         20 000 zł – tyle wypłaci ubezpieczyciel za śmierć kredytobiorcy, jeśli pożyczka została zaciągnięta na 25 000 zł, a do spłaty pozostało właśnie 20 000 zł,
·         5 000 zł – tyle wypłaci ubezpieczyciel za śmierć kredytobiorcy, jeśli pożyczka została zaciągnięta na 25 000 zł, a do spłaty pozostało 3 000 zł.

W innych zdarzeniach, np. poważnym zachorowaniu odszkodowanie dostaniemy w wysokości 9-krotności raty kredytu. Świadczenie jest jednorazowe i nie może przekraczać kwoty 8 000 zł.
Za utratę pracy otrzymamy maksymalnie 9 świadczeń miesięcznych w 24-miesięcznym okresie ubezpieczenia na życie mBank. Świadczenie przysługuje po upływie 30 dni pozostawania bez pracy.

Inne zdarzenie jak pobyt w szpitalu to również 9 świadczeń w 24-miesięcznym okresie ubezpieczenia. Pierwsze świadczenie zostanie wypłacone po 5 dniach tego pobytu, a kolejne świadczenia – za każde kolejne udokumentowane 30 dni pobytu w szpitalu.
W przypadku poważnego zachorowania, utraty pracy, pobytu w szpitalu suma ubezpieczenia wynosi 72 000 zł i ulega odnowieniu co 24 miesiące.

 

W banku czy w porównywarce – gdzie kupić polisę na życie i sprawdzić kredyt?


Kredyt i polisa na życie, a w przypadku kredytu hipotecznego także polisa mieszkaniowa, to produkty, które można zakupić w jednym miejscu. Składka za ubezpieczenie na życie w mBanku nie jest wysoka – np. to kredytu na 8 000 zł zapłacimy ok. 17 zł miesięcznie. Bank kusi także wygodnym sposobem pobierania składki prosto z konta.

Wszystko wygląda dobrze, jednak gdy wczytać się w szczegóły oferty AXA Ubezpieczenie na życie i od innych zdarzeń dla Klientów mBanku, okazuje się, że umowa polisowa zawiera sporo ograniczeń. Nie dostaniemy świadczenia m.in. za zawał serca, chorobę wieńcową, udar mózgu czy chorobę nowotworową, a więc te przypadki, które zazwyczaj występują w rozszerzeniu poważne zachorowanie.

Poza tym ubezpieczenie na życie jako zabezpieczenie kredytu oferowane przez bank posiada jeden minus – oferta jest jedna i korzystając z niej nie wiemy czy zaproponowana cena (np. 200 zł miesięcznie) jest adekwatna do zawartości takiej polisy. Gdzie indziej być może dostalibyśmy więcej – dotyczy to umów dodatkowych czy sum ubezpieczenia.

Alternatywą do polisy na życie w banku jest skorzystanie z wygodnego narzędzia online. Podobnie jest ze znalezieniem samego kredytu. W jednym banku dostaniemy ofertę jednego kredytu. Porównywarka kredytów Lowcakredytow.pl jest przykładem takiego rozwiązania, gdzie wystarczy kilka chwil, aby zapoznać się z 23 ofertami kredytów i sprawdzić każdy z osobna w razie naszego zainteresowania. Wśród ofert jest też kredyt mBank, który na tle konkurencji wcale nie musi wypadać najkorzystniej.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (1)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

sylwia

2020-02-16 09:57:51

W przypadku smierci mBank zostawia nas sam na sam z towarzystwem bezpieczeniowym i wyjasniaj kliencie i szukaj,kto ma zapłacić przejety kredyt,ja sama borykam się z taką sytuacją od 10 miesięcy.Mbank pisze,że kredyt był bezpieczony ,a ubezpieczyciel-że nie .Trzeba pisać kolejne pisma i tracić czas i nerwy.Najlepiej ubezpieczyć się niezależnie na życie,żeby potem uniknąć takich stresujących sytuacji.

Powrót do listy
3
9
4
6
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy