Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 26 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ubezpieczenie na życie w Orange - analiza oferty

Orange oferuje polisę na życie już od 18 zł miesięcznie, w ramach której możemy otrzymać np. 5000 zł z tytułu złamania. Sprawdzamy, czy ubezpieczenie zakupione w salonie operatora sieci komórkowej jest dobrym rozwiązaniem.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Polisy na życie coraz częściej oferują podmioty, które nie są kojarzone bezpośrednio ze sprzedażą ubezpieczeń. Towarzystwa ubezpieczeniowe, chcąc dotrzeć do jak największej bazy klientów, nawiązują współpracę z bankami czy operatorami sieci komórkowej. Potencjał na sprzedaż polisy jest tu wciąż duży – w samej tylko sieci Orange aktywnych jest przeszło 14 mln klientów usług mobilnych.   


Polisa na życie w Orange – co proponuje operator?


Oferta sieci Orange skierowana jest wyłącznie do jej klientów – z polisy mogą skorzystać abonenci mobilnej lub stacjonarnej sieci Orange. Ubezpieczenie skierowane jest do osób, które ukończyły 18 rok życia, ale nie ukończyła 65 roku życia. W przypadku tej polisy ubezpieczycielem jest towarzystwo ubezpieczeniowe MetLife.

Umowa zawierana jest na okres rozliczeniowy i może zostać przedłużona na czas kolejnej umowy, do końca jej okresu rozliczeniowego.

Orange oferuje polisę na życie z uwzględnieniem następstw nieszczęśliwych wypadków – Aktywni na co dzień. Ubezpieczenie gwarantuje zatem świadczenie z tytułu śmierci ubezpieczonego, ale również z powodu doznanego urazu lub oparzenia.

Polisa jest dostępna w dwóch wariantach cenowych, co pozwala dopasować ofertę do swoich preferencji.


Ile kosztuje ubezpieczenie na życie w Orange?


Operator umożliwia przystępne cenowo oraz proste zasady oferty ubezpieczenia. Opłaty związane z polisą doliczane są do rachunku, dzięki czemu nie trzeba dokonywać osobnych płatności.

Zaletą ubezpieczenia MetLife Aktywni na co dzień jest niska cena w stosunku do kilku zdarzeń oferowanych w każdym z dwóch pakietów. Największe odszkodowanie Orange przyznaje nie za zgon ubezpieczonego, jak to ma miejsce w większości polis na życie, ale za trwałe inwalidztwo. Przy czym za takie uznaje się uraz powodujący co najmniej 10-procentowy uszczerbek na zdrowiu. Można zatem liczyć z tego tytułu na wypłatę co najmniej 5000 lub 10 000 zł w zależności od pakietu.

Za złamanie i oparzenie ubezpieczyciel w ofercie Orange przewiduje maksymalnie 5000 i 10 000 zł. Za zgon jest to równowartość rocznych składek – odpowiednio 216 i 312 zł.Tym samym polisa na życie Aktywni na co dzieńjest ubezpieczeniem typowo wypadkowym (NNW), z którego ma skorzystać przede wszystkim ubezpieczony, a nie uposażony.

Polisa na życie Orange – zakres i sumy ubezpieczenia

 
Świadczenie
 
 Pakiet Standard  Pakiet Plus
 
trwałe min. 10% inwalidztwo wskutek nieszczęśliwego wypadku
 
 
50 000 zł
 
100 000 zł
 
złamania i oparzenia wskutek nieszczęśliwego wypadku
 
 
5 000 zł
 
10 000 zł
 
zgon
 
 
216 zł
 
312 zł
 wysokość składki miesięcznej

 18 zł

 26 zł

Tabela 1. Opracowanie na podstawie informacji zawartych na stronie www.orange.pl.

To, na co warto zwrócić uwagę – to fakt, że abonament w sieci Orange dla stałych klientów, osób przenoszących numer do Orange oraz osób kupujących nowy numer – zaczyna się od kwoty 35 zł miesięcznie. Oznacza to, że przy najniższym abonamencie – koszt łączny opłaty z ubezpieczeniem będzie wynosić nas 61 zł miesięcznie.

W cenie 61 zł miesięcznie z całą pewnością trudno będzie nam znaleźć ubezpieczenie na życie, które zagwarantuje nam sumę ubezpieczenia w wysokości 100 000 zł, tutaj w cenie mamy dodatkowo abonament. Natomiast znalezienie produktu ochronnego w cenie 26 zł miesięcznie o tej sumie ubezpieczenia będzie rzadkością.
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 
 

Jak duże odszkodowanie z polisy na życie w Orange?


Orange, który pośredniczy w zakupie ubezpieczenia, jasno określa, że świadczenie przyznawane jest za min. 10% uszczerbek na zdrowiu. Polisa dokładnie określa procent doznanego inwalidztwa poprzez tabelę zawartą w umowie.

Przykładowo, utrata śledziony u osób powyżej 18 roku życia to 15% SU, czyli świadczenie na poziomie 7 500 lub 15 000 zł w zależności od wybranego wariantu. W większości przypadków podawane są widełki procentowe, a dokładny uszczerbek na zdrowiu jest określany na podstawie orzeczenia lekarskiego.

Aktywni na co dzień – rodzaje urazów ciała


zdarzenie
 
 % inwalidztwa
 
padaczka z napadami o różnej morfologii bez utraty przytomności
 
 
10
 
uszkodzenie struktury chrzęstno-kostnej nosa z zaburzeniami drożności nosa i oddychania utrzymujące się po korekcji – w zależności od rozległości uszkodzenia i stopnia zaburzeń oddychania
 
 
5-15
 
uszkodzenia gardła z upośledzeniem funkcji
 
 
5-10
 
złamania żeber z ograniczeniem wydolności oddechowej ze średniego stopnia zmniejszeniem wydolności oddechowej
 
 
9-13
 
uszkodzenia żołądka, jelit, krezki jelita i sieci z niewielkiego stopnia zaburzeniami funkcji i dostatecznym stanem odżywiania
 
 
6-10
 
utrata śledziony u osób powyżej 18 roku życia
 
 
15
 
utrata śledziony u osób poniżej 18 roku życia
 
 
20
 
utrata macicy w wieku do 45 lat
 
 
40
 
utrata macicy w wieku powyżej 45 lat
 
 
15
 
uraz kręgosłupa z ograniczeniem ruchomości do 25%
 
 
1-6
 
uraz kręgosłupa z ograniczeniem ruchomości do 26-50%
 
 
7-14
 
Ograniczenie ruchomości stawu biodrowego do 25%
 
 
1-10
 
Ograniczenie ruchomości stawu biodrowego od 26% do 50%
 
 
11-20

Tabela 2. Opracowanie na podstawie informacji zawartych na stronie www.orange.pl.
 

Kiedy polisa na życie w Orange nie wystarczy?


Należy pamiętać również o tym, że każde ubezpieczenie na życie posiada zapis o wyłączeniach odpowiedzialności, a firma Orange nie stanowi tutaj wyjątku.
Przed decyzją o podpisaniu umowy – warto sprawdzić tę część umowy, by dokładnie zapoznać się z sytuacjami, które mogą nie gwarantować wypłaty świadczenia.

W przypadku polisy Aktywni na co dzień – wyłączenia odpowiedzialności, czyli brak wypłaty świadczenia dotyczą urazów wskutek:

 • choroby, niepełnosprawności fizycznej, zaburzeń psychicznych lub zaburzeń zachowania, w tym nerwice (wg rozdziału F Klasyfikacji ICD-10), oraz medycznych lub chirurgicznych skutków ich leczenia, lumbago, rwy kulszowej, zwyrodnienia kręgosłupa, dyskopatii, kręgozmyku, przepukliny krążka miażdżystego, przepukliny, zatrucia ptomainami lub infekcji bakteryjnej (z wyjątkiem infekcji ropnej powstałej w wyniku przypadkowego skaleczenia lub zranienia),
   
 • wypadku wynikłego z faktu pozostawania przez Ubezpieczonego w stanie po spożyciu alkoholu, leków, z wyjątkiem zażywanych zgodnie z zaleceniem lekarza, narkotyków lub innych substancji toksycznych,
   
 • jazdy motocyklem o pojemności silnika powyżej 50 cm3 ,
   
 • samookaleczenia lub okaleczenia na prośbę Ubezpieczonego, niezależnie od stanu jego poczytalności albo jako skutek celowego działania osób trzecich,
   
 • zdarzenia związanego z masowym skażeniem chemicznym, biologicznym lub  radioaktywnym spowodowanym działaniem broni lub urządzenia wykorzystującego energię rozszczepienia jądrowego lub promieniotwórczość,
   
 • działań wojennych, czynnego udziału w aktach terroru lub masowych rozruchach społecznych albo w wyniku obrażeń odniesionych na skutek usiłowania popełnienia lub popełnienia przestępstwa, umyślnego udziału w innym czynie zabronionym lub stawiania oporu podczas aresztowania lub zatrzymania,
   
 • pełnienia służby policyjnejlub wojskowej, bądź w jednostce pomocniczej lub cywilnej działającej w strukturach armii, albo w wyniku wykonywania pracy strażaka, strażnika gminnego (miejskiego), funkcjonariusza Straży Granicznej lub pełnienia służby w Ochotniczej Straży Pożarnej,
   
 • zawodowego i wyczynowego uprawiania sportu: wspinaczka, skoki spadochronowe, loty szybowcowe, paralotniarstwo, nurkowanie, speleologia, sporty walki, sporty motorowe i motorowodne, rajdy samochodowe, rajdy motocyklowe, jazda motocyklem poza drogami w rozumieniu przepisów o ruchu drogowym,
   
 • uczestnictwa w zawodach z użyciem pojazdów kołowych, zawodach z użyciem łodzi lub nart wodnych lub zawodach konnych.

Czy ubezpieczenie życia w Orange to dobry pomysł?


Dla części klientów sieci Orange ubezpieczenie Aktywni na co dzień może okazać się ofertą atrakcyjną. Należą do niej głównie osoby młode, spędzające czas aktywnie i narażone na urazy ciała, jak również te osoby, które nie posiadają żadnego innego ubezpieczenia na życie.

Warto wspomnieć, że polisa Orange zabezpiecza wyłącznie na wypadek konkretnych okoliczności i nie uwzględnia np. poważnych zachorowań, co można otrzymać w wielu innych ofertach ubezpieczeniowych.

Również odszkodowania dotyczące urazów w innych ubezpieczeniach na życie – oferują inny zakres odszkodowań. Wystarczy porównać kilka ofert, by przekonać się, że inne polisy mogą zaoferować nam większy zakres ochrony lub lepsze formy pomocy.

Dodatkowo – decydując się na inne ubezpieczenie możemy otrzymać również wsparcie assistance, które w sytuacji urazu czy zachorowania może okazać się niezwykle cenną pomocą jak np. transport medyczny czy dowóz leków. Właśnie dlatego tak ważne jest wcześniejsze porównanie dostępnych ofert.

W takim samodzielnym porównaniu produktów ochronnych pomocny może okazać się ranking ubezpieczeniowy, gdzie znajdziemy zarówno różne oferty, jak i oceny specjalistów. Dzięki temu dowiemy się o bardziej korzystnych dla nas rozwiązaniach oraz tańszych alternatywach.
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Polisa na życie to zabezpieczenie finansowe w wielu sytuacjach zagrożenia naszego życia i zdrowia dla nas oraz naszych bliskich. Nie mniej bardzo ważna jest również cena, jaką zapłacimy, dlatego, aby uniknąć zbyt wysokiej składki, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

To warto wiedzieć
1. Ubezpieczenie w sieci Orange dostępne jest wyłącznie dla klientów
 
2. Ubezpieczycielem w Orange jest grupa MetLife
 
3. Składki miesięczne są niewysokie i wynoszą 18 lub 26 zł 
 
4. Ochrona polisy jest ograniczona i bez możliwości jej rozbudowania według własnych potrzeb
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
786893
8
4
2
9
6
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy