Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 32 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ubezpieczenie na życie z poczty - warto skorzystać?

Polisy na życie są dostępne w banku, przez aplikację mobilną czy na poczcie. Sprawdzamy warunki zakupu w ostatnim z wymienionych miejsc.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Poczta kojarzy się z urzędem, w którym kupimy znaczek, nadamy paczkę i opłacimy rachunek. Do oferty filatelistycznej i finansowej dołączyła także ubezpieczeniowa. Na poczcie możliwe jest zakupienie polisy na życie, turystycznej, mieszkaniowej czy OC. Na czym ta współpraca polega i co otrzymuje zainteresowany klient? 


Ubezpieczenie na poczcie - jak skorzystać z oferty?


Poczta jako instytucja nie posiada autorskich produktów, tylko pośredniczy w ich sprzedaży. Dostępne w urzędzie pocztowym i na stronie poczty „Ubezpieczenia, które współgrają” zostało stworzone wspólnie z Pocztowym Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych.

Poczta udostępnia swoim klientom zainteresowanym zawarciem umowy polisowej na życie skorzystanie z bazy agentów ubezpieczeniowych – na stronie znajduje się intuicyjna mapka z podziałem na województwa oraz miasta. Do każdej z widocznych miejscowości przypisany jest agent i numer telefonu. Wystarczy zadzwonić i umówić się na spotkanie.

 

Ubezpieczenie na poczcie - wygodnie i bez opłacania składek


Aby przystąpić do ubezpieczenia na poczcie, należy spełniać jeden, ale bardzo ważny warunek – posiadać konto w Banku Pocztowym.

Zakupione ubezpieczenie za pośrednictwem poczty nie będzie wymagało opłacania osobnych składek, ponieważ towarzystwo ubezpieczeniowe będzie je odciągać z konta Banku Pocztowego. To zdecydowane ułatwienie dla wielu klientów.

Cena najtańszego wariantu ubezpieczenia na życie to zaledwie 33 gr dziennie. Opłacanie składki możliwe jest w systemie miesięcznym, łatwo więc policzyć, że co miesiąc z konta Banku Pocztowego będzie odprowadzane co najmniej 10 zł z tytułu polisy życiowej.


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


 

Ubezpieczenie na poczcie - dla kogo?


Polisa na życie oferowana przez pocztę to produkt indywidualny, skierowany do osób pomiędzy 18. a 70. rokiem życia. Ubezpieczenie zapewnia dwa zakresy ochrony:
 • życiową i zdrowotną,
 • wypadkową.
Oba produkty można łączyć ze sobą, można je również zakupić pojedynczo. Jest to indywidualna decyzja klienta, który powinien kierować się własnymi potrzebami.

Umowa zawierana jest na 12 miesięcy i automatycznie odnawiana na kolejne okresy 12-miesięczne.


Ochrona Życia i Zdrowia - składki i sumy ubezpieczenia


Polisa na życie obejmuje kilka zdarzeń – w tym zawał serca, udar mózgu oraz zdiagnozowanie nowotworu złośliwego. Dla każdego z tych zdarzeń wypłacane jest odszkodowanie, które odpowiada sumie ubezpieczenia.

Ochrona Życia i Zdrowiagwarantuje m.in.:
 • możliwość konsultacji telefonicznej na infolinii medycznej,
 • organizację oraz pokrycie kosztów niezbędnej rehabilitacji (maksymalna kwota ustalona jest na 800 zł),
 • uzyskanie drugiej opieki lekarskiej (nieprzekraczającej koszt 2000 zł).
Składki miesięczne produktu Ochrona Życia nie są dużym obciążeniem dla portfela. W zależności od wybranego wariantu mogą one kosztować 10, 20 oraz 30 zł. Kwota składki przekłada się oczywiście na wysokość sumy ubezpieczenia – 3 000 zł, 6 000 zł albo 9 000 zł.

W przypadku polisy Ochrona Zdrowia składki są identyczne – 10, 20, 30 zł, natomiast suma ubezpieczenia jest już wyższa, wynosi ona kolejno – 4 000 zł, 8 000 zł, 12 000 zł.

PAMIĘTAJ!
Sumy ubezpieczenia w pakiecie Ochrona Zdrowia dla osób starszych, czyli przekraczających 65. rok życia są niższe przy zachowaniu jednakowej składki. Wynoszą one odpowiednio – 2000, 4000 i 6000 zł.
 


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Ochrona Wypadkowa - składki i sumy ubezpieczenia


Ubezpieczony może cieszyć się wyższą sumą ubezpieczenia, choć składki są identyczne jak w przypadku polis Ochrona Życia i Ochrona Zdrowia. Kwoty, na jakie można się ubezpieczyć, wynoszą odpowiednio 10 000 zł, 25 000 zł i 50 000 zł.

Polisa obejmuje ochronę na następujące zdarzenia:
 • śmierć ubezpieczonego wskutek nieszczęśliwego wypadku;
 • trwałe inwalidztwo całkowite ubezpieczonego wskutek nieszczęśliwego wypadku;
 • trwałe inwalidztwo częściowe ubezpieczonego wskutek nieszczęśliwego wypadku;
 • OC w życiu prywatnym;
 • assistance domowy, zwierzęcy oraz rowerowy – interwencja specjalisty, opieka nad zwierzęciem domowym, transport medyczny czy naprawa roweru.

 

Plusy i minusy zakupu ubezpieczenia na poczcie


Czy polisa na życie na poczcie to dobry wybór? Pomocne w odpowiedzi na to pytanie może okazać się zestawienie plusów i minusów związanych z zakupem ubezpieczenia w urzędzie pocztowym (czy raczej za pośrednictwem współpracującego z pocztą agenta ubezpieczeń).

Poczta Polska udostępnia określony produkt ochronny – ma umowę podpisaną z konkretnym towarzystwem, oferuje zatem polisę w kilku wariantach cenowych. I na tym wybór klienta się kończy. Brak porównania to przede wszystkim ryzyko zakupu polisy, która okaże się niewystarczająca, podczas gdy konkurencyjne firmy mają zdecydowanie lepsze warunki – co do ceny, jak i zakresu ochrony.

Z drugiej strony dla wielu osób największym atutem zakupu polisy na życie na poczcie będzie łatwa dostępność oferty i możliwość dokonania szybkiego wyboru. Taki produkt oferuje każdy oddział Poczty Polskiej, w związku z czym wystarczy udać się do najbliżej placówki lub umówić spotkanie z agentem ubezpieczeniowym przez telefon. 


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!Polisa na życie z poczty - wyłączenia odpowiedzialności


Zarówno w produkcie Ochrona Życia i Zdrowia, jak i Ochrona Wypadkowa występują limity oraz wyłączenia odpowiedzialności. Te ostatnie wprost wskazują sytuacje, w których świadczenie nie zostanie wypłacone.

Uszczerbek na zdrowiu, trwałe inwalidztwo czy śmierć nie będą uwzględniane przez ubezpieczyciela, jeśli do zdarzenia doszło na skutek:
 • posiadania lub użytkowania jednostek pływających, statków powietrznych (w tym lotni i motolotni), broni, amunicji lub materiałów wybuchowych;
 • działań wojennych, stanu wojennego i wyjątkowego, zamieszek, strajków, eksplozji materiałów wybuchowych lub łatwopalnych, czynnego udziału w aktach przemocy lub aktach terroru;
 • pełnienia czynnej służby wojskowej w siłach zbrojnych jakiegokolwiek państwa;
 • samobójstwa lub samookaleczenia;
 • choroby zakwalifikowanej jako zaburzenia psychiczne lub zaburzenia zachowania;
 • kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień;
 • kierowania pojazdem niezarejestrowanym lub pojazdem;
 • zawału serca bądź udaru mózgu;
 • wyczynowego uprawiania sportu lub uprawiania sportów wysokiego ryzyka.
To tylko wybrane wyłączenia odpowiedzialności. Pełna lista dostępna jest w dokumencie OWU – do pobrania i wglądu jeszcze przez zakupem ubezpieczenia na życie z poczty.


Nie tylko na poczcie - gdzie kupić polisę na życie?


Osoba zainteresowana ubezpieczeniem ma dzisiaj naprawdę duży wybór – zakupu może dokonać w biurze agencji ubezpieczeniowej, w miejscu zatrudnienia (polisa grupowa), w salonie swojej sieci komórkowej czy w banku.

Minusem tych miejsc jest oczywiście brak możliwości porównania. Najczęściej miejsca te oferują wyłącznie jedno towarzystwo ubezpieczeniowe, a ewentualny wybór zostaje ograniczony do wariantu cenowego lub ochronnego.

Alternatywą dla ubezpieczenia z poczty jest skorzystanie z porównywarki ubezpieczeniowej. Oferta jest dopasowywana na podstawie odpowiedzi udzielonych w ankiecie dotyczącej poszukiwanego ubezpieczenia. Specjaliści przygotowują listę kilku najlepiej dopasowanych produktów, po czym z osobą zainteresowaną kontaktuje się konsultant. Może on przedstawić ofertę, ale również umówić spotkanie z agentem w dowolnie ustalonym przez obie strony miejscu.

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć
1. Zakres ochrony finansowej obejmuje m.in.zawał serca, udar mózgu oraz zdiagnozowanie nowotworu złośliwego

2. Aby przystąpić do ubezpieczenia na poczcie, trzeba posiadać konto w Banku Pocztowym

3. Składka miesięczna to wydatek już od 10 zł

4. Polisa na życie gwarantuje sfinansowanie rehabilitacji do 800 zł
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
786893
8
4
2
9
6
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy