Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj Notice: Undefined index: 0 in /var/www/ubezpieczeniaonline.pl/new/_nowe/_classes/helper.php on line 446 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

pon.-pt. 800 - 1900, sob. 900 - 1500 71 736 75 55
Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ubezpieczenie po przejściu poważnej choroby

Średnia ocena: 4.50

Dziękujemy za oddanie głosu.

Osoba, która przeszła poważną chorobę, powinna próbować ubezpieczyć się na życie. Prawdopodobieństwo, że się uda, jest tym większe, im dłuższy czas upłynął od momentu wyzdrowienia.

Ubezpieczenie takiej osoby odbywa się zawsze na indywidualnych warunkach i trzeba się liczyć z możliwością odmowy ze strony zakładu ubezpieczeń. Każdy wniosek osoby, która wcześniej poważnie chorowała, rozpatrywany jest indywidualnie. Analizowana jest ankieta medyczna oraz historia choroby. Często zakład ubezpieczeń kieruje klienta na dodatkowe badania (opłacone przez towarzystwo ubezpieczeniowe). Cała procedura może trwać nawet 2-3 miesiące.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!Decyzja należy do TU

Efektem tego procesu szczegółowej analizy ryzyka ubezpieczeniowego będzie przyjęcie osoby do ubezpieczenia lub odmowa udzielenia jej ochrony. Jeżeli decyzja będzie pozytywna, ubezpieczony będzie musiał zapłacić wyższą składkę niż osoba z „czystą” historią medyczną. Ubezpieczyciel może również zmodyfikować standardowe warunki umowy. Polega to zwykle na ograniczeniu sumy ubezpieczenia, czyli górnej granicy świadczenia, które może zostać wypłacone lub na wyłączeniu odpowiedzialności, jeżeli do zdarzenia (np. śmierci) dojdzie w następstwie powikłań związanych z przebytą chorobą.


Nie ma gotowych rozwiązań

Niestety nie ma jednoznacznych szablonów postępowania w przypadku, gdy o ubezpieczenie wnioskuje osoba po przebyciu ciężkiego zachorowania. Przypadki chorobowe są zbyt złożone i różne od siebie, aby można było stworzyć jasne procedury. Każdorazowo konieczna jest indywidualna ocena sytuacji.

Po pierwsze, osoba, która obecnie cierpi na jakąś poważną chorobę, raczej nie zostanie ubezpieczona. Jeżeli jednak choroba i proces leczenia z nią związany się zakończyły, prawdopodobieństwo, że uda się kupić polisę na życie zwiększa się wraz z upływem lat.

Po drugie, może się zdarzyć tak, że jeden zakład ubezpieczeń odmówi nam ubezpieczenia, a inny nas przyjmie. Proces oceny wniosków przez towarzystwa ubezpieczeń jest bowiem zróżnicowany. Widać to chociażby po ilości pytań o stan zdrowia zawartych w ankietach medycznych. Jeden ubezpieczyciel zadaje ich kilkanaście, inny - kilkadziesiąt. Również warunki zaproponowane przez różne towarzystwa będą najprawdopodobniej różne. Jaki z tego wniosek? Nie rezygnować. Szukać ubezpieczyciela, który nas ubezpieczy.


Porada eksperta

Jak widać, zawarcie ubezpieczenia w przypadku osób, które przeszły poważne komplikacje zdrowotne nie jest łatwe. Najlepsza rada, której mogę Państwu udzielić – ubezpieczajcie się jako młodzi, jeszcze zdrowi ludzie. Młoda osoba po pierwsze – zapłaci niższą składkę, po drugie – zyska pewność, że polisa na życie ochroni ją i najbliższych, nawet jeżeli zdiagnozują u niej poważne zachorowanie. Właśnie temu ma służyć ubezpieczenie.

Redakcja portalu: ubezpieczeniaonline.pl

 

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
646253
7
0
2
3
2
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy