Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 16 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ubezpieczenie żony - na jakich zasadach?

Indywidualne ubezpieczenie na życie nie musi ograniczać się do jednej osoby – możemy włączyć w zakres ochrony małżonka czy dziecko. Sprawdzamy, na jakich zasadach działa taka polisa, które z uprawnień zyska żona i kogo jeszcze możemy ubezpieczyć.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Polisa na życie może zostać zawarta nawet na 10 spokrewnionych ze sobą osób w ramach ubezpieczenia rodzinnego. Żona jako ubezpieczona występuje też w innych wariantach polisy: grupowej zawieranej w miejscu pracy, NNW, oszczędnościowej czy inwestycyjnej.

PAMIĘTAJ!
Rozszerzenie ochrony do kilku osób w ramach 1 ubezpieczenia będzie zdecydowanie bardziej korzystne niż zakup 2 osobnych polis.
 
 

Ochrona dla żony – wariant indywidualny


Indywidualne ubezpieczenie na życie pozwala objąć ochroną żonę, a zabezpieczenie jej nie musi ograniczać się do statusu osoby uposażonej czyli uprawnionej do otrzymania odszkodowania po śmierci męża. 

W przypadku ubezpieczenia dla jednej osoby – podmiotem ubezpieczającym jest towarzystwo ubezpieczeniowe, a ubezpieczonym my sami. W przypadku, gdy pośredniczymy w ubezpieczeniu – to my niejako stajemy się ubezpieczającym poprzez płacenie składek, a osobą ubezpieczoną czyli objętą ochroną – jest żona.W takiej sytuacji, małżonka jest uprawniona do wskazania osób uposażonych – uposażyć może nas, jak również rodzeństwo, rodziców czy dzieci.

Polisa dla żony może obejmować ochronę życia, zdrowia i wypadków (NNW)

1. POLISA ŻYCIOWAto głównie świadczenie dla żony w razie naszego zgonu czy zgonu innego współubezpieczonego. Żona, gdy ubezpieczony jest mąż, ma prawo otrzymać świadczenie z tytułu jego śmierci. Dodatkowe korzyści wynikają z włączenia jej w ochronę ubezpieczenia. Wariantem tej polisy jest ochrona, oszczędzanie lub inwestowanie. W każdym z rodzajów polisy życiowej żona będzie upoważniona do otrzymania świadczenia za agon męża czy partnera, o ile widnieje na umowie polisowej jako uposażona.

2.POLISA ZDROWOTNA zapewnia wsparcie finansowe na wypadek zdiagnozowania poważnej choroby – tutaj towarzystwo ubezpieczeniowe określa listę chorób objętych ubezpieczeniem. Rozszerzenie zdrowotne umożliwia również skorzystanie z całodobowej infolinii medycznej czy opcji dodatkowych jak np. transport medyczny. Ochrona zdrowotna to również rozszerzenia dotyczące pobytu w szpitalu oraz operacji chirurgicznych – z tego tytułu również można uzyskać odszkodowanie.

3.Ochrona wypadkowa NNW dotyczy również wypadków – zarówno nieszczęśliwych wypadków, jak i komunikacyjnych. Konsekwencją może być wstrząśnienie mózgu, złamanie, pobyt w szpitalu czy inny uszczerbek na zdrowiu. Takie rozszerzenie również uprawnia do otrzymania świadczenia. Objęcie ochroną żony uprawnia ją do skorzystania z takich rozwiązań.

Assistance jest najczęściej rozszerzeniem w każdej z powyższych polis i zapewnia dodatkową pomoc – oprócz wsparcia finansowego. Należą do nich:
 • infolinia medyczna,
 • transport medyczny,
 • pomoc psychologa,
 • wizyty domowe lekarza lub pielęgniarki,
 • pomoc domowa po czasie hospitalizacji,
 • rehabilitacja,
 • dodatkowe konsultacje u specjalisty.
Rozwiązania assistance są zależne od towarzystwa ubezpieczeniowego, mogą zatem nieco różnić się od siebie. Taka opcja jednak bywa bardzo pomocna w trudnych sytuacjach i warto się na nią zdecydować.

Ochrona dla żony – wariant grupowy


Nie każdy z nas jednak chce zdecydować się na indywidualne ubezpieczenie na życie – część z nas ma możliwość zakupu polisy grupowej w miejscu zatrudnienia. To korzystne rozwiązanie, choć zapewnia znacznie niższe odszkodowania.

„Grupówka” w firmie zapewnia szeroki zakres ochrony oraz krótki okres karencji lub nawet jej brak. Kwestia karencji, czyli czasowego wyłączenia odpowiedzialności TU ma znaczenie w przypadku żony, która spodziewa się dziecka. Wtedy jest większa szansa na otrzymanie świadczenia z tytułu urodzenia dziecka – w tym przypadku żony jako współubezpieczonej pracownika.

Polisy grupowe uwzględniają włączenie żony w zakres ochrony.Możliwe jest to na warunkach zbliżonych cenowo do warunków, jakie otrzymujemy jako pracownik. Dzięki temu w niedużej cenie możemy objąć ochroną bliską nam osobę. To dobre rozwiązanie, ponieważ grupówka zabezpiecza finansowo w sytuacji narodzin dziecka, śmierci bliskich osób, zapewnia również opiekę medyczną, co zwiększa szasnę na otrzymanie świadczenia.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
 

Polisa rodzinna dla wszystkich


Polisa nie ogranicza się wyłącznie do ochrony dla męża, żony partner czy partnerki. W zależności od tego, na jakie ubezpieczenie się zdecydujemy – możemy objąć ochroną również nasze dzieci, jak również – rodziców, rodzeństwo czy teściów. Tak dzieje się w przypadku polisy rodzinnej, która w ramach jednej składki umożliwia indywidualny model ochrony dla każdego z członków rodziny.

W wariancie rodzinnym każdy ze współubezpieczonych może mieć własny zakres ochrony, np.:
 • mąż – trwałe inwalidztwo, poważne zachorowanie (zwłaszcza gdy sam utrzymuje rodzinę czy wykonuje niebezpieczny zawód);
 • żona – urodzenie dziecka, NNW, leczenie szpitalne;
 • rodzice i teściowie – leczenie szpitalne, rehabilitacja, medyczne assistance;
 • dzieci – NNW, assistance medyczne.
Co więcej – każde z nas może mieć zupełnie inną sumę ubezpieczenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy pamiętać o kilku terminach płatności składki, jak o różnych jej kwotach. 

Uposażona żona


W przypadku, gdy nie zdecydujemy się na zakup ochrony dla żony, pozostaje ona osobą uposażoną. Oznacza to, że w przypadku naszej śmierci – żona otrzymuje odszkodowanie na sumę ubezpieczenia, którą wybraliśmy.
W sytuacji, gdy w umowie nie określimy, kto jest uposażony do przyjęcia odszkodowania – ubezpieczyciel wypłaca je osobom uprawnionym do dziedziczenia spadku – czyli:
 • małżonce,
 • dzieciom,
 • wnukom,
 • rodzicom,
 • rodzeństwu,
 • dzieciom rodzeństwa.

Znaczenie ma również to, ile osób wskażemy jako osoby uposażone – np. jeśli będzie to żona oraz nasza mama – suma ubezpieczenia będzie podzielona na te dwie osoby lub analogicznie w stosunku do liczby uposażonych.  
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć
1. Żona może być osobą jedynie uposażoną, czyli uprawniona do otrzymania świadczenia z tytułu naszej śmierci

2. Gdy chcemy objąć ochrona naszą żonę – powinniśmy rozszerzyć naszą polisę na życie

3. W sytuacji, gdy kupujemy ubezpieczenie na życie – jesteśmy ubezpieczonymi, jednak gdy pośredniczymi w objęciu ochroną żony – stajemy się ubezpieczającymi

4. Oprócz żony możemy objąć ochrona również dzieci, rodzeństwo, rodziców oraz teściów
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
3
8
7
3
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy