Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 12 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Wypłata z ubezpieczenia na życie w PZU

Polisa na życie kojarzy się z odszkodowaniem z tytułu śmierci bliskiej osoby, która taką polisę wykupiła. Ale nie zawsze za zgon ubezpieczonego wypłata świadczenia będzie oczywista. W jakich sytuacjach to nastąpi? Sprawdzamy na przykładzie PZU.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Wypłata świadczenia jest w określonej wysokości, którą ubezpieczony wybrał za życia i wobec której płacił odpowiednie składki. Wysokość odszkodowania to nic innego jak suma ubezpieczenia – jeśli SU za śmierć ubezpieczonego wynosi 200 000 zł, tyle towarzystwo ubezpieczeń wypłaci uposażonym. Chyba że śmierć nastąpiła z innych przyczyn – co wtedy?


Za co dostanę odszkodowanie w PZU?


Warto pamiętać, że świadczenia są wypłacane z różnych powodów. Nie zawsze musi to być śmierć ubezpieczonego. To również każde zdarzenie, które pokrywa się z wykupionym zakresem.

Głównym zadaniem ubezpieczenia na życie jest ochrona życia osoby ubezpieczonej. Osoby, które chcą zabezpieczyć przyszłość swoich najbliższych na wypadek własnej śmierci decydują się na podstawową ofertę ubezpieczeniową, wybierają towarzystwo ubezpieczeniowe lub konkretny produkt, jak i sumę ubezpieczenia – każda rodzina będzie potrzebować wsparcia finansowego w innej kwocie.

W przypadku wykupienia umów dodatkowych, na podstawie sumy ubezpieczenia wyliczany jest procent wypłaty świadczenia z tytułu nieszczęśliwych wypadków, urazów, pobytu w szpitalu czy zachorowań. Zatem im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższa wypłata.


Przykład: suma ubezpieczenia NNW wynosi 40 000 zł, a złamanie ręki jest obliczane przez PZU na 2% uszczerbku na zdrowia, to wtedy dostaniemy 800 zł. Jeśli SU będzie wyższa, wtedy odszkodowanie rośnie, ale także składka za polisę.


Najczęściej chronione ubezpieczeniem zdarzenia to nieszczęśliwe wypadki, poważne zachorowania czy kontuzje.
Niemal każda polisa na życie, w tym PZU, gwarantuje ochronę na wypadek niezdolności do pracy lub trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Jednak dobrze jest wiedzieć o tym, że firmy ubezpieczeniowe gwarantują również wypłatę świadczenia z tytułu urodzenia dziecka, śmierci bliskich osób, wstrząśnienia mózgu czy zabiegów chirurgicznych.

To, w jakim zakresie chroni nas ubezpieczenie na życie, zależy od nas. Możemy dobrowolnie i samodzielnie wybrać spośród różnych umów dodatkowych te, które najbardziej odpowiadają naszym potrzebom. Jednak innej ochrony będzie oczekiwać osoba bezdzietna, która uprawia kontuzjogenny sport, z kolei innej osoba, która ma na utrzymaniu kilkoro dzieci, spłaca kredyt na mieszkanie a w jej rodzinie zachorowalność na raka jest bardzo wysoka. Warto przyjrzeć się własnej sytuacji, ocenić racjonalnie ryzyko pewnych zdarzeń i na ich podstawie wybrać najlepsze rozszerzenie.
 

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Jakie wypłaty z polisy na życie oferuje PZU?


Towarzystwo ubezpieczeń PZU posiada w swojej ofercie m.in. produkt PZU Ja Plus, w której można zabezpieczyć na przyszłość swoje zdrowie. Pakiet chroni na wypadek złamania kości, pobytu w szpitalu lub trwałego inwalidztwa.
Dla osób, które posiadają dzieci z pewnością cenną informacją będzie, że PZU w ramach programu Ja Plus, oferuje również objęcie ochroną dzieci.

W przypadku, gdy zależy nam przede wszystkim na ochronie zdrowia – towarzystwo ubezpieczeniowe PZU proponuje ofertę PZU Na Życie i Zdrowie. Jest to pakiet, który oprócz wypłaty świadczenia oferuje również pomoc w postaci zorganizowania konsultacji medycznych (maksymalnie do 5 dni roboczych), zapewnia dostęp do prywatnej opieki medycznej.

Pakiet PZU Na Życie i Zdrowie zapewnia ochronę na wypadek 10 lub w wersji rozszerzonej – 25 chorób. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które obawiają się dziedziczenia konkretnej choroby.

Osoba zainteresowana kompleksową ochroną może zdecydować się na zakup polisy PZU Ochrona na Zawsze. Do tej polisy mogą przystąpić osoby pomiędzy 13. a 80. rokiem życia. Suma ubezpieczenia w ramach tego produktu wybierana jest przez klienta – a na podstawie sumy ustalana jest wysokość składki miesięcznej. Umowy dodatkowe, jakie można zawrzeć w ramach produktu PZU Ochrona na Zawsze to:
  • operacja chirurgiczna;
  • diagnoza nowotworu lub innej ciężkiej choroby;
  • leczenie szpitalne;
  • niezdolność do pracy oraz samodzielnej egzystencji;
  • złamania kości w wyniku nieszczęśliwego wypadku;
  • trwałe inwalidztwo.
Jak duża może być wypłata PZU polisa na życie wypłata zależy od sumy ubezpieczenia, zakresu ochrony, a także wyłączeń odpowiedzialności. Wyłączenia decydują czy w ogóle otrzymamy świadczenie. Na uwadze warto mieć także czasowe wyłączenia odpowiedzialności, czyli karencję. 
 


Ubezpieczenie na życie PZU - kiedy nie będzie wypłaty świadczenia?


Karencja może spowodować brak wypłaty świadczenia w sytuacji, gdy urodzi się dziecko – stanie się tak, gdy kobieta, która zawiera umowę (jako główna ubezpieczona lub współubezpieczona) znajduje się w ciąży, a karencja z tytułu narodzin dziecka wynosi 9 miesięcy. W zależności od polisy na życie PZU karencja wynosi od 1 do nawet 12 miesięcy – nie tylko na urodzenie dziecka, ale także na poważne zachorowanie czy inne zdarzenie.

Odmowa świadczenia będzie także wtedy, gdy niewłaściwie dobierzemy zakres ochrony, np. w pakiecie podstawowym odszkodowanie jest co prawda przyznawane uposażonym za śmierć ubezpieczonego, ale z przyczyn naturalnych. Jeśli ubezpieczony poniesie śmierć na skutek nieszczęśliwego wypadku czy w ruchu lądowym (kierując pojazdem), wtedy taka polisa na nic się nie przyda.

Głównym powodem braku niewypłacenia odszkodowania są wyłączenia odpowiedzialności – ich spis znajdziemy w każdym dokumencie OWU. To z reguły powtarzalne przypadki, jak wypadek czy śmierć ubezpieczonego pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających, które nie zostały przepisane przez lekarza.

Świadczenie jest ograniczone nie tylko karencją czy włączeniami, ale także limitami. W dodatku leczenie szpitalne dostaniemy wypłatę za każdy dzień pobytu w placówce medycznej, ale pod warunkiem, że będzie do przynajmniej 3 dni, ale nie więcej niż – zazwyczaj 180 dni. Z limitami możemy spotkać się również w rozszerzeniu assistance – co do liczby wizyt lekarskich czy dostaw leków. Nielimitowana jest za to infolinia medyczna PZU.
 

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Przed zakupem porównuj oferty


Przed zakupem ubezpieczenia na życie niezwykle ważne jest porównywanie ofert. Dzięki porównywaniu ofert ubezpieczeniowych możemy jednak dowiedzieć się, że konkurencyjna firma posiada podobne możliwości, jednak w bardziej przystępnej cenie. Aby w sposób szybki i wiarygodny porównać kilka ofert ze sobą, najlepiej skorzystać z porównywarki ubezpieczeniowej.

Jest to narzędzie, które przygotowali dla nas niezależni specjaliści w branży ubezpieczeniowej w trosce o nasz dobry wybór. Wystarczy wypełnić krótką ankietę, odpowiedzieć na pytania dotyczące ubezpieczenia, jakiego potrzebujemy – a zostanie dla nas przygotowana szczegółowa oferta. Skontaktuje się z nami doradca, który przedstawi kilka najlepszych rozwiązań – mamy wówczas pewność, że decyzja nie zostanie podjęta zbyt pochopnie.

Zadaniem doradcy jest dobranie najlepszej oferty do naszych potrzeb. Jest to osoba, która posiada kompleksową wiedzę na temat ubezpieczeń na życie, a co za tym idzie – zna plusy i minusy każdej polisy, o czym może nas poinformować.

Spotkanie z doradcą jest ważne, ponieważ możemy zadawać pytania dotyczące kwestii ubezpieczenia, które budzą nasze wątpliwości. Dzięki temu unikniemy wpadki i wybierzemy rozsądne rozwiązanie. Zakup ubezpieczenia często wiąże się z podpisaniem umowy na kilka lub nawet kilkanaście lat, dobrze by była to wartościowa oferta, która przyniesie nam wiele korzyści. 


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 
Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć
1. Ważne jest to, na jaką polisę się zdecydujemy – ważny jest sam produkt – jeśli wybierzemy dobrą polisę, z pewnością otrzymamy potrzebne nam odszkodowanie

2. Równie istotna jest wysokość sumy ubezpieczenia – im wyższa, tym wyższe odszkodowanie, jednak sumę ubezpieczenia należy dobrać do własnych możliwości finansowych

3. Zakres ochrony także wpływa na wypłatę świadczenia – jeśli pozostaniemy przy podstawowej ofercie ubezpieczenia, nie otrzymamy odszkodowania za pobyt w szpitalu czy złamaną rękę

4. Zwracajmy uwagę na wyłączenia odpowiedzialności – one decydując o tym, kiedy odszkodowania nie otrzymamy, znajomość wyłączeń pozwala uniknąć niepotrzebnych rozczarowań
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (49)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

adam

2018-10-13 20:17:02

PZU kombinuje jak koń pod górę , jak tylko jest jakikolwiek myk aby uniknąc płacenia TO TO WYKORZYSTAJĄ

Wioletta

2018-11-11 11:03:30

Polisa na zycie byla na kwote 25000tys otrzymalam 2100 totalne ***wo

SMOLIŃSKI

2019-02-01 14:51:35

SMOLIŃSKI ZDZISŁAW NR MOJEJ POLISY 712541648/51 NR SPRAWY 201812210566 ZGŁOSZENIE PZ 2018122102305 ZOSTAŁO MI PRZYZNANE ODSZKODOWANIE KTÓREGO DO DNIA DZISIEJSZEGO NIE OTRZYMAŁEM

Odpowiedź Redakcji

2019-02-01 15:15:49

Dla tego typu spraw właściwym adresatem będzie towarzystwo ubezpieczeń. W przypadku PZU: https://zgloszenie.pzu.pl/

J

2019-03-16 18:25:18

Co sądzicie o polisie pzu gwarantowane jutro. Jak to wygląda później przy np przerwaniu umowy

KRYSTYNA

2019-03-27 11:02:25

Wniosek jest taki ze jezeli ubezpieczwnie na zycie jest w kwocie 10000 to rodzina po smierci własciciela polisy powinna otrzymać od pzu taka też kwote jezeli dobrze rozumiem. Jeżeli tak jest to z jakiego powodu pzu chce wypłacic kwote dużo mniejsza.

Odpowiedź Redakcji

2019-04-10 09:18:43

To zależy od powodu śmierci ubezpieczonego - naturalnie (długa choroba), w wyniku nieszczęśliwego wypadku (pobicie, przewrócone drzewo) albo w wyniku wypadku komunikacyjnego (w pociągu, autobusie, na rowerze).

Aga

2019-07-03 23:21:08

Witam. Zmarła moja mama, która była uposażona w polisie na życie taty ( zmarł tuż po niej). Jestem jedynaczką. Co powinnam zrobić, by uzyskać pieniądze z polisy?

Dorota

2019-07-24 20:40:47

Niedawno zmarł mój tata, miał nowotwór złośliwy był ubezpieczony indywidualnie w PZU Życie, jakie jest minimalne odszkodowanie w takim przypadku?

Odpowiedź Redakcji

2019-07-25 09:01:18

Każde towarzystwo ustala wysokość SU na swoich warunkach, a w dodatku ubezpieczony, który wykupuje rozszerzenie (np. poważne zachorowanie) również decyduje się na jeden z zaproponowanych mu wariantów. Dlatego najlepiej jest skontaktować się z PZU w kwestii odszkodowania.

Ela

2019-07-30 22:14:00

Witam,mam pytanie odnosnie odszkodowania z pzu. Mianowicie moj chlopak ma wykupiona polise w pzu. Mial wypadek na rowerze po piwie. W szpitalu gdy pani zapytala czy jest po alkoholu odpowiedzial ze tak.ma tak napisane downiez w karcie informacyjnej ze szpitala. Co teraz? Czy dostanie odszkodowanie?

Odpowiedź Redakcji

2019-07-31 09:12:28

Jeśli do zdarzenia doszło pod wpływem alkoholu, narkotyków czy leków nieprzepisanych lub zażywanych wbrew zaleceniom lekarza, z odszkodowaniem może być problem. Przed złożeniem wniosku o odszkodowanie, warto sprawdzić dokument OWU dołączony do polisy PZU.

I

2019-08-13 10:36:14

Mam polisę na życie i nie dostałam odszkodowania ponieważ miałam operacie endoskopowa

mmaciek

2019-09-10 17:36:24

WItam, PZU za złamanie dalo propozycje odszkodowania 2230zł i to jest propozycja jak ją odrzuce to jest szansa na wieksze? mam na decyzje 24h

Odpowiedź Redakcji

2019-09-11 10:00:32

Tak, jest szansa, ale to powoduje też wydłużenie decyzji w przyznaniu odszkodowania, trzeba się odwoływać, być może konieczna będzie dodatkowa ekspertyza lekarska i udowodnienie, że złamanie miało wpływ na prawidłowe funkcjonowanie innych narządów. Warto jeszcze sprawdzić w OWU tabelę uszczerbku, bo może się okazać, że proponowana kwota 2230 zł przy posiadanej sumie ubezpieczenia jest jednak korzystną ofertą ze strony PZU.

Sylwia

2019-10-10 16:09:44

Powiedzcie mi syn miał wcześniej zwichniecie stopy w styczniu i teraz w sierpniu spadł z roweru i miał raNe uda i operacje czy.mi przysługuje ubezpieczenie

Konrad

2019-11-04 10:38:49

Miałbym pytanie ile mogę dostać procent za erozje nabłonka i rogówki w oku?

Odpowiedź Redakcji

2019-11-05 09:43:00

Rodzaj urazu i wysokość odszkodowania są szczegółowo wymienione w dokumencie OWU. Jeśli podanego przypadku tam nie ma, warto skierować pytanie bezpośrednio do PZU.

Marzena anna

2019-11-16 23:44:05

Spacerując po parku przykucnełam na trawniku i wstając z tej pozycji tak niefortunnie zachwiałam się do przodu że upadłam na lewy bark w wyniku czego go sobie połamałam. Rozmawiając z Panią z PZU zasugierowała mi że to zawrót głowy i tak zaznaczyła w opisie wypadku w wyniku czego zostałam pozbawiona wypłaty odszkodowania. Nigdy nie miałam i nie mam zwrotów głowy. Czy niefortunnie zachwianie się można uznać za zawrót głowy?

Odpowiedź Redakcji

2019-11-18 07:56:33

Warto sprawdzić w polisie (dokument OWU), w jakiej sytuacji należne jest świadczenie za uraz ciała. Z reguły musi dojść do nieszczęśliwego wypadku, czyli okoliczności nieprzewidzianych i kontaktu fizycznego (potrącenie, bójka, uderzenie przedmiotu).

Marzena anna

2019-11-18 08:49:19

Odpowiedź tak infantylna, czyli był to przewidziany i szczęśliwy wypadek i może dobrze ze tylko się połamałam a PZU składki szczęśliwie przeznaczy na nagrody

Marta

2019-11-25 21:05:32

Jeśli w otrzymaniu polisy. Jest wpisana osoba która nie istnieje. O błędnym nazwisku. Kto dostaje polisę?

Odpowiedź Redakcji

2019-11-26 09:36:01

Jeśli w polisie nie ma podanych osób, które mają otrzymać świadczenie, wtedy obowiązuje kolejność - małżonek (całość), dzieci (w równych częściach), rodzice (w równych częściach), osoby fizyczne określone w dokumencie sporządzonym przez notariusza (w równych częściach).

Asia

2019-11-27 19:36:07

Witam, zmarła moja babcia. Ja jestem uposażona do odbioru świadczenia z pzu. Świadczenie ma być przelane na konto. CZY OD DANEJ KWOTY MUSZĘ PŁACIĆ PODATEK??

Odpowiedź Redakcji

2019-11-28 10:38:10

Nie, jeśli świadczenie było z góry ustalone w polisie jako suma ubezpieczenia (polisa ochronna na życie). Tak, jeśli wypłacana kwota jest związana z inwestowaniem składki i zyskiem z niej - wtedy obowiązuje 19% w ramach tzw. podatku Belki.

Iwroku

2020-01-03 17:07:50

Witam, zmarła moja babcia (93), uprawnioną do otrzymania pieniędzy była moja mama, która sama dalej opłacała polisę, bo babcia o tym zapomniała. Jednak PZU odmówiło wypłacenia pieniędzy ponieważ moi rodzice byli rozwiedzeni (ojciec nie żyje już prawie od 30lat). Jednak to my opiekowalłyśmy się babcią. Czy mają rację?

Odpowiedź Redakcji

2020-01-07 09:07:33

Na podstawie tak krótkiego opisu trudno jednoznacznie określić, kto ma rację. W pierwszej kolejności świadczenie trafia do uposażonych. Jeśli byli nimi oboje rodzice, to w przypadku ich rozwodu kwestia przyznania odszkodowania rzeczywiście może się skomplikować. Sam fakt opiekowania się ubezpieczoną nie jest wystarczającym argumentem dla towarzystwa. Liczy się to, kto został wpisany w umowie polisy jako uposażony. Brak uposażonych powoduje, że środki z ubezpieczenia otrzymują tzw. „zstępni” czyli te osoby, które posiadają prawo do dziedziczenia, z zachowaniem kolejności - współmałżonek, dzieci, wnuki, rodzice, rodzeństwo, dzieci rodzeństwa.

Gość

2020-01-06 23:52:31

Jestem już 12 lat po rozwodzie i ponownie wyszłam za mąż mam zmienione nazwisko i niedawno dowiedziałam się że zmarł muj były mąż miał raka z przerzutami i czy z mojej polisy coś dostanę za jego smierc

Odpowiedź Redakcji

2020-01-07 08:59:05

W tej sytuacji może być trudno o odszkodowanie. Aby otrzymać pieniądze z polisy za zdarzenie, trzeba być przede wszystkim uposażonym. Świadczenie może otrzymać też współubezpieczony, jak małżonek czy parter pozostający we wspólnym gospodarstwie domowym.

Aneta

2020-01-13 13:03:08

Mam pytanie. Möj tata zmarl na zator plucny. Ubezpieczalnia doszukuje sie czy leczyl sie na to schorzenie. Trzy lata temu mial zawal i bal jakies leki nasercowe plus na skrzepliwosc krwi . czy jesz mozlowosc odmowy wyplaty polisy?

Piotr

2020-01-27 05:28:48

Ludzie omijajcie PZU z daleka!To banda ***ów,wyciulają Cie na kazdym odszkodowaniu,łącznie z OC auta i z Polisą na Życie.Nie ubezpieczajcie sie w PZU!Ta firma musi upaść bo robią przekręty z kazdym ubezpieczonym!@@

Wioletta

2020-01-27 11:17:55

Witam moje pytanie ok 2 lata temu zmarł mój ojciec ale jeszcze nie odebrałam pieniędzy z polisy czy mogę jeszcze to zrobić, po prostu nie miałam głowy do tego inna tragedia się zdarzyła.

Odpowiedź Redakcji

2020-01-30 15:55:44

Wystarczy zgłosić się do ubezpieczyciela z numerem polisy lub danymi, na które polisa była wystawiona. Zgodnie z polskim prawem świadczenie z polisy na życie przedawnia się po 3 latach od momentu zdarzenia (art. 819 § 1 Kodeks Cywilny).

Kasia

2020-02-04 19:32:37

Czy jeśli składki na polisę były opłacane przez 20 lat, a pół roku przed śmiercią był zakończony stosunek pracy i opłacanie skladek zostalo przerwane to jest szansa na jakieś pieniądze?

Ryszard

2020-02-18 15:21:37

Jeżeli matka zmarła i była dodatkowo ubezpieczona na .życie a miała dwoje dzieci i jedno było upoważnione do pobrania pieniędzy. Czy drugiemu dziecku też się należy część tej kwoty?

Odpowiedź Redakcji

2020-02-18 16:30:56

Z samej polisy na życie odszkodowanie trafia do uposażonego wskazanego w umowie. Jeśli taka osoba nie byłaby wcześniej wskazana, to pieniądze trafiają do wszystkich dzieci w częściach równych.

Arkadiusz

2020-02-20 14:23:25

Dostałem ofertę wypłaty świadczenia za złamanie i czas na podjęcie decyzji. Co mam zrobić? To są jakieś widełki w % uszczerbku i można dostać więcej tyle, że później? Nie ma sztywnych ram ?

Odpowiedź Redakcji

2020-02-24 09:44:50

Ubezpieczyciel wypłaca świadczenie z tytułu złamania na podstawie orzeczenia lekarskiego. A podstawą do wypłaty jest znajdująca się w dokumencie OWU tzw. tabela norm oceny procentowej trwałego uszczerbku na zdrowiu. Jeśli złamanie jest określane jako 1% uszczerbku na zdrowiu, to tyle zostanie wypłacone, licząc od wysokości sumy ubezpieczenia. Jeśli SU wynosi 50 000 zł, to za złamanie należy się 500 zł, jeśli 100 000 zł, to 100 zł itd. Więcej z polisy można byłoby otrzymać, gdyby okazało się, że złamanie jest z przemieszczeniem czy naruszyło inne części ciała bądź narządy, ale o takiej kwalifikacji decyduje się lekarz, a dopiero w drugiej kolejności towarzystwo - w oparciu o wspomnianą tabelę.

Damian

2020-02-24 22:21:49

Czy świadczenia po zgonie ubezpieczonego, mam na myśli świadczenie dla uposażonego wypłacane jest w ratach?

Odpowiedź Redakcji

2020-02-25 09:47:42

Za zgon ubezpieczonego z reguły wypłacana jest całość świadczenia. Odszkodowanie w ratach dotyczy głównie zdiagnozowania poważnej choroby - i comiesięcznych wypłat na jej leczenie.

kobieta

2020-03-16 15:47:41

Nikomu nie radze ubezpieczac sie na wypadek nieszczesliwego wypadku w PZU. Zostalam b. skrzywdzona po upadku z wysokosci, leczylam sie dlugo w szpitalu, malo nie stracilam zycia, a PZU wyplacilo mi nie cale tysiac zl., odwolalam sie do Ilawy, tam lekarka podwyzszyla mi do kw. chyba tysiaca czterystu zl., dokladnie juz nie pamietam, bylo to dawno, ale dzis przy innej okazji weszlam w internet w temat i postanowilam opisac swoj zal. Smieszne to jest,proponowano mi ponownie sie ubezpieczyc, ja nie przyjelam oferty. Zaluje ze ubezpieczylam sie majac 18 lat na zycie,to tez jest ***wo.Tyle lat place skladki, a kiedy umre, syn otrzyma grosze, jest to ***wo. Ale coz? gdybym wiedziala , odkladalabym przez ponad 50 lat te pieniadze i dzis mialabym FORTUNE,NO COZ? ZA GLUPOTE CESTO MUSIMY STRACIC CALY DOROBEK SWOJEGO ZYCIA,BO TYLE TE SKLADKI MNIE KOSZTOWALY.

Wanda

2020-03-19 10:24:47

Mam pytanie, Jakie dokumenty musze miec aby otrzymać pienizdze z mojej polisy za zgon mojej pasierbicy?

Odpowiedź Redakcji

2020-03-24 11:55:00

Na pewno będą potrzebne (w oryginale lub kopii): odpis skrócony aktu zgonu, karta zgonu, dokumentacja medyczna ze wskazaniem przyczyny zgonu, dokument tożsamości i ewent. dokument potwierdzający stopień pokrewieństwa - formularz można wydrukować ze strony PZU https://smsu.com.pl/druk/9660c084-a3a0-49f1-a396-ac3b3ceb84ec_8163-2_zgloszenie_zgonu.pdf

Lucyna

2020-03-25 22:41:36

Jestem po rozwodzie 5 lat zmarł mój były teść czy przysługuje odszkodowanie z PZU z dodatkowej polisy na życie opłacane prywatnie. Zaznaczę, że nadal noszę to samo nazwisko co teść i nie zawarła żadnego małżeństwa.

Odpowiedź Redakcji

2020-03-26 11:16:37

Z otrzymaniem świadczenia może być problem. Towarzystwa wypłacają odszkodowania osobom w związkach małżeńskich/partnerskich. W opisywanym przypadku nastąpił rozwód, a zachowanie nazwiska i brak wstąpienia w kolejny związek małżeński niewiele tu zmienia

Joanna

2020-04-08 18:49:15

Witam, prosze o poradę opis sytuacji: w wyniku upadku z dachu, podczas pracy mój bart poniósł smierć. Okazalo się, że był pod wpływem alkoholu. Czy w tej sytaucji należy nam się wypłata z jego ubezpieczenia?

Odpowiedź Redakcji

2020-04-09 10:17:53

Przy wypłacie odszkodowania ubezpieczyciel (także PZU) opiera swoją decyzję m.in. o kartę wyjazdową karetki pogotowia lub kartę SOR czy notatkę policyjną (jeśli dna miejsce wezwano policję). Jeśli znajduje się tam informacja o przebywaniu ubezpieczonego w chwili śmierci pod wpływem alkoholu, to świadczenie nie będzie wypłacone. Alkohol jest jednym z głównych wyłączeń odpowiedzialności TU, choć w niektórych polisach w OWU znajduje się informacja, że dopuszczalnym poziomem jest 0,2 promila.

Maja

2020-04-22 12:05:51

Witam, zmarła moja mama ojciec dostał pismo z PZu, że przyznano mu kwotę 6.000 złotych, a przelew dostał 5512,50 . Proszę o informację , gdzie pozostała kwota. Dziękuję.

Gosia

2020-04-26 18:07:08

Dzień dobry. Mam takie pytanie mojego męża ojciec miał drugą żonę którą zmarła czy mężowi który płaci prywatnie swoje ubezpieczenie przysługuje wypłata z tego tytułu?

ania

2020-05-18 12:24:15

Witam . Mam zasadnicze pytanie mąż zmarł nagle , w karcie zgonu napisano śmierć nagła . dostałam wypłacone ale teraz dowiedziałam się że odszkodowanie powinno być jeszcze raz wyższe w takich przypadkach . Co mam zrobić aby się ubiegać o resztę pieniędzy

Odpowiedź Redakcji

2020-05-19 09:43:56

Wtedy trzeba raz jeszcze złożyć wniosek o wypłatę odszkodowania, np. przez formularz internetowy https://zgloszenie.pzu.pl/#/ i dostarczyć wymagane dokumenty adekwatnie do przyczyny zgonu, o czym będzie informował ubezpieczyciel.

Piotr

2020-05-22 00:21:46

Umarł mój tata nie dawno zmarła ma przed nim tylko że ona była uposażona czy my jako dzieci możemy dostać po tacie pieniądze z ubespieczenia

Odpowiedź Redakcji

2020-05-22 11:50:43

Najlepiej będzie zwrócić się bezpośrednio do PZU w tej sprawie. Dzieci są drugie w kolejce jako osoby uposażone (po współmałżonku)

Sabina

2020-06-03 12:43:37

Jeżeli mąż zachorował na raka i dostał odszkodowanie z PZU to czy może otrzymać ponownie jeżeli znów zachorował na zupełnie inny nowotwór który nie ma nic wspólnego z tym pierwszym?

Jarek

2020-06-26 14:48:30

Ile dostanę za mamę pytam się bo niewiem czy wogle dostane

Marek

2020-07-02 18:48:04

Witam i proszę o odpowiedź. W ubiegłym miesiącu zmarła moja żona. Z powodu młodego wieku raczej nie myślało się w kategoriach śmierci. Żona była ubezpieczona w PZU. Teraz okazało się, że do tej pory zapomniała o zmianie uposażonego na wypadek śmierci i w polisie widnieje jej mama. Jakie jest najlepsze rozwiązanie, żebym to ja otrzymał pieniądze? Zaznaczam, że teściowa chce mi je przekazać, jednak z uwagi na chorobę ma problemy z poruszaniem się żeby samemu załatwić sprawę.

Odpowiedź Redakcji

2020-07-13 10:05:32

Ubezpieczyciel wypłaci świadczenie uposażonemu. Gdyby ten nie był wskazany w polisie, wtedy małżonek jest uprawniony do odebrania wypłaty jako pierwszy. W opisanej sytuacji należy zwrócić się raczej do notariusza, ponieważ polisa z chwilą śmierci ubezpieczonej wygasła.

Anna

2020-07-13 09:57:35

Moja Mama zmarła ponad 5 lat temu. Znalazłam teraz w papierach potwierdzenia opłat w PZU czy jest jakiś okres do kiedy można się ubiegać o odszkodowanie? j

Odpowiedź Redakcji

2020-07-13 10:37:30

Ubezpieczyciele nie podają takiego terminu wprost, dlatego warto skontaktować się z towarzystwem. Zazwyczaj okres wynosi 24 miesiące, choć każde TU może stosować inne warunki.

annad

2020-07-27 17:54:08

Witam serdecznie. Czy za to samo zdarzenie może różnić sie ustalenie trwałego uszczerbku na zdrowiu miedzy firmami ubezpieczeniowymi? Bo PZU wypłaciło 1.5% a KRUS 2%. Mam zamiar pisać odwołanie do PZU o wyrównanie procentowości.

Odpowiedź Redakcji

2020-07-28 10:15:26

To możliwe, więc przykładowo ubezpieczyciel A kwalifikuje złamanie ręki jako 2% uszczerbku na zdrowiu, a ubezpieczyciel B na 3%. Każde towarzystwo ustala te wartości indywidualnie.

pytajnik

2020-07-28 13:36:51

czy jest możliwość wypłaty niezrealizowanych świadczeń przez osobę Ubezpieczoną ? Klient zmarł podczas długotrwałego pobytu w szpitalu i nie zdążył złożyć z tego świadczenia z tyt. pobytu w szpitalu. Czy to świadczenie może uzyskać osoba dziedzicząca ( nie uposażona ) ?

Odpowiedź Redakcji

2020-07-28 14:01:15

Polisa przewiduje wypłatę świadczenia za pobyt w szpitalu dla osoby żyjącej na podstawie wypisu szpitalnego. W tym przypadku zdarzeniem właściwym był zgon ubezpieczonego, za który możliwe jest uzyskanie wyższego odszkodowania, gdyby zgon nastąpił w wyniku nieszczęśliwego wypadku czy wypadku komunikacyjnego.

Mietek

2020-07-29 08:35:41

Czy do dostania odszkodowania za nieszczęśliwy wypadek musi być świadczenie chorobowe

Gosia

2020-07-29 22:12:59

W sierpniu 2018r. zmarł mi tata czy mogę złożyć wniosek o wypłatę świadczeń i czy zostaną mi one wypłacone

Danuta

2020-08-18 12:03:07

W ubiegłym roku w maju w wyniku nieszczęśliwego wypadku złamałam lewą rękę (dalsza nasada kości promieniowej z przemieszczeniem). Lekarz nastawił rękę ale po 25 dniach trzeba była powtórnie nastawić operacyjnie. Została wstawiona płytka. Mam ubezpieczenie na życie (polisa grupowa w firmie). Przeszłam dwa razy rehabilitację (po 10 zabiegów). Niestety ręka już nie jest do końca sprawna. Nie mogę wykonywać ciężkiej pracy fizycznej, podnosić przedmiotów. Po złożeniu dokumentów o odszkodowanie w styczniu tego roku otrzymałam tylko odszkodowanie za operację oraz pobyt w szpitalu. Czekałam do tej pory na komisję w sprawie uszczerbku na zdrowiu z tego tytułu. Niestety do tej pory nic się w tej kwestii nie zadziało. Czy powinnam złożyć ponownie dokumentację do PZU i przypomnieć o odszkodowaniu z tego tytułu? W/g mojej składki 1% wynosi 440,00 zł

Odpowiedź Redakcji

2020-08-18 16:48:02

Jeśli polisa rzeczywiście obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków, warto starać się o należne odszkodowanie. Podstawą do otrzymania świadczenia z tego tytułu będzie orzeczenie lekarza o stopniu niepełnosprawności czy niewładności. Jeśli PZU (czy jakikolwiek inny ubezpieczyciel) będzie chciał potwierdzić stan zdrowia ubezpieczonego, skieruje go na badania. Pozostaje kontakt z towarzystwem, a w razie decyzji odmownej zgłoszenie sprawy do Rzecznika Finansowego - z załączoną dokumentacją medyczną.

Violetta

2020-08-18 14:39:45

Witam, z definicji OIOM jakie znalazłam w internecie wynika, że OIOM, OIT, OION czy OIOK to to samo, to ciągle chodzi o ten sam rodzaj oddziału, ogólnie przyjęło się pisać i mówić OIOM. Nawet "WARTA" w swoich warunkach pisze, że OIOM zawiera wszystkie tego typu oddziały, AXA również, COMPENSA też.Jednak kiedy PZU wypłacało mi "polisę" po śmierci męża dokonało odrębności - OIOM to nie OIT i świadczenia nie wypłaciło - czy to w porządku? Niestety nie znam warunków PZU w tej kwestii, ale czy możliwe, że jest inaczej? Proszę o odpowiedz. Dziękuję.

Odpowiedź Redakcji

2020-08-18 16:41:51

Z wpisu nie wynika, o jaką polisę na życie w PZU chodzi ani to, czy śmierć męża była spowodowana nieszczęśliwym wypadkiem czy chorobą (i pobytem w związku z tym na OIOM). Co do zasady ubezpieczyciele nie mogą odmówić wypłaty świadczenia argumentując jedynie leczeniem ubezpieczonego na OIOM, OIT, OION czy OIOK. Chyba że takie wyłączenie jest wyraźnie podane w dokumencie OWU polisy.

Violetta

2020-08-19 15:32:13

Bardzo dziękuję za odpowiedz. Było to ubezpieczenie grupowe.Mąż w pracy nagle dostał rozległego udaru. Człowiek dbający o kondycję, bez nałogów, zdrowo się odżywiający, zdrowy i nagle się stało. Potraktowano to jako chorobę. Po zabiegu trombektomii, którego też nie uznali jako ratującego życie, trafił na OIT - udary - szpitala w Katowicach Ochojcu, który się w udarach specjalizuje, tegoż samego dnia nastąpił drugi udar i krwotok, oddychała za niego maszyna, zmarł po 5 dniach walki o życie. Nie odzyskał przytomności. Odmówiono wypłaty świadczenia z pobytu na OIOM właśnie argumentując, że OIT to nie OIOM - czyli rozumiem, że jednak mogę się odwoływać od tej decyzji. Proszę potwierdzić. Dziękuję.

Odpowiedź Redakcji

2020-08-20 12:20:11

Odwoływać się zawsze można. Warto jednak sprawdzić w OWU polisy, za co, a za co nie przyznawane jest odszkodowanie i czy gra jest warta świeczki. Przykładowo, w polisie grupowej PZU P Plus jednorazowe świadczenie za pobyt na OIOM może wynosić w zależności od wariantu 300 i 350 zł.

Aga

2020-08-21 17:57:01

Witam,czy można za osobę zmarła,męża, ojca itd.zalatwic sprawy z PZU on line?

Dorota Twarog

2020-08-23 18:46:08

Mój mąź popełnił samobójstwo objęty był w tym czasie ubezpieczeniem grupowymPZU ja byłam osobą uposarzoną.Po smierci nie otrzymałam ani grosika pomimo ponownego pisma o wypłatę jakiego kolwiek odszkodowania w drodze wyjątku ?Czy w moim przypadku jest jeszcze jaka kolwiek szansa na odzyskanie 0dszkodowania? Nadmieniam źe jestem obecnie osobą niepełnosprawną ze znacznym stopniem inwalidztwa i pomoc finansowa jest mi bardzo potrzebna na ciagłą i kosztowną rehabilitację

Odpowiedź Redakcji

2020-08-24 09:29:17

Proszę sprawdzić umowę polisy pod kątem karencji i wyłączeń odpowiedzialności. Zwykle ubezpieczyciele zastrzegają, że nie wypłacą odszkodowania za śmierć z powodu samobójstwa, jeśli do takiego zdarzenia doszło w pierwszych 12, 24 a nawet 36 miesiącach od zawarcia umowy. Znaczenie mają też inne okoliczności w chwili śmierci ubezpieczonego, m.in. przebywanie w stanie po spożyciu alkoholu, narkotyków czy leków nieprzepisanych przez lekarza.

Andrzelika

2020-09-08 14:06:13

W 2006 i w 2011 roku przeszłam operacje chirurgiczne, wówczas nie wiedziałam że mogłam skorzystać z polisy PZU. Do tej pory nie starałam się o wypłatę świadczeń. Chciałabym zapytać czy można jeszcze skorzystać z wypłaty za pobyt w szpitalu i operacje.

Odpowiedź Redakcji

2020-09-08 14:34:02

Po tak długim czasie od zdarzenia możliwe, że wypłata świadczenia uległa przedawnieniu. Jednak zawsze warto zgłosić szkodę na stronie PZU pamiętając o zgromadzeniu dokumentacji medycznej z tytułu operacji czy pobytu w szpitalu.

Bogdan

2020-09-11 19:43:13

Kilka tygodni temu zmarła moja mama. Była ubezpieczona w PZU. Uposażoną osobą był mój tata, który zmarł 20 lat temu, a moja mama zapomniała zmienić osobę uposażoną. Czy ja (syn-jedyne dziecko) mogę otrzymać pieniądze, nie wykazany w polisie jako uposażony? Jakie muszę sklładać jakieś dokumenty? Jestem inwalidą, który jest "przykuty do łóżka". Jak mogę załatwić tą sprawę?

Odpowiedź Redakcji

2020-09-16 16:28:30

Po współmałżonkach kolejnymi osobami do otrzymania świadczenia z polisy są dzieci - w częściach równych, jeśli jest rodzeństwo. O ile jako uposażony nie został wcześniej wpisany nikt inny. Wystarczy skontaktować się z PZU i przygotować numer polisy, dowód tożsamości osoby ubiegającej się o odszkodowanie i odpis aktu zgonu. O reszcie ewentualnych dokumentów powiadomi ubezpieczyciel.

Teresa

2020-09-23 21:28:17

Witam mam polise na 10 000zl wrazie smierci rodzicow i meza rodzicow oplacam skladke co miesiac po 102,60zl dwa tygodnie temu zmarla mi mama skladajac papiery o odszkodowanie Pani w PZU u nas napisala 100%odszkodowania dzis z Warszawy dostalam na konto 2 000zl Gdzie mam zglosic ***wo place pare lat skladki prosze o odpowiedz gdzie mam sie udac po reszte pieniedzy -dziekuje

Odpowiedź Redakcji

2020-09-24 13:05:07

Najlepiej napisać reklamację bezpośrednio do PZU, a jeśli to nie przyniesie rezultatu - odwołać się do Rzecznika Finansowego. Przed zgłoszeniem sprawy dobrze jest upewnić się co do warunków polisy - czy wypłata 10 000 zł dotyczyła zgonu z przyczyn naturalnych, z powodu nieszczęśliwego wypadku czy wypadku komunikacyjnego. To 3 różne zdarzenia.

Powrót do listy
786893
8
4
2
9
6
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy