Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Planujesz wyjechać do Norwegii na tydzień, miesiąc lub na zawsze? Poznaj porady dotyczące ubezpieczenia turystycznego w Norwegii

Norwegia dla większości Polaków kojarzona jest z miejscem, w którym można w krótkim czasie zarobić dość duże pieniądze. Jednak Norwegia to coś więcej niż bogate państwo.

Norweskie fiordy, góry, natura oraz kultura mogą na zawsze pozostać w sercu osób, które tam mieszkały, jak i tym, którzy pojechali tam tylko na wakacje. Każdy wyjeżdżający, który ma zamiar spędzić czas w Norwegii, musi się ubezpieczyć. Nieważne czy jedziesz na tydzień, miesiąc lub bez kupionego biletu powrotnego. Norwegia jest drogim krajem, więc nie pozwól, abyś musiał płacić za koszty leczenia ze swojej kieszeni.
 

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Czy w Norwegii wystarczy EKUZ?

Pomimo że Norwegia nie jest członkiem Unii Europejskiej, to Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego działa na terenie tego kraju. Dlaczego? Norwegia jest państwem członkowskim EFTA, dlatego na EKUZ możemy się również tam powoływać. Jeżeli planujesz wyjechać do Norwegii, to powinieneś wyrobić sobie również ten dokument, abyś mógł korzystać z państwowej opieki medycznej. Pamiętaj jednak, że EKUZ to minimalna ochrona i nie opłaci wszystkich kosztów (np. za poradę medyczną będziesz musiał wnieść zryczałtowaną opłatę, która nie podlega zwrotowi). Opłaty te obejmują m.in.:

  • wizytę u lekarza – 130-220 NOK (60 – 105 PLN);

  • prywatną wizytę u lekarza internisty – 400-600 NOK (185-280 PLN);

  • poradę specjalisty – 280-450 NOK (130-210 PLN).

Z tego powodu nawet NFZ rekomenduje wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na wyjazd do Norwegii. Dzięki polisie turystycznej będziesz mógł korzystać nie tylko z państwowej opieki medycznej.
 

Co powinno zawierać dodatkowe ubezpieczenie turystyczne do Norwegii?

Na szczycie listy rzeczy do kupienia przed wyjazdem wpisz – ubezpieczenie turystyczne. Norwegia to drogi kraj pod względem cen za produkty oraz usługi. Bez odpowiednio dobranej polisy turystycznej możesz wrócić do Polski z potężnym długiem za korzystanie z norweskiej opieki medycznej. Ochroń siebie i swoich najbliższych przed ewentualnymi kosztami. Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Norwegii powinno zawierać KL, NNW, OC, Assistance oraz UB.

Ubezpieczenie Kosztów Leczenia

Jeżeli w trakcie wyjazdu do Norwegii będziesz musiał poddać się leczeniu z związku z nieszczęśliwym wypadkiem lub nagłym zachorowaniem, towarzystwo ubezpieczeniowe podejmie się opłacenia rachunków. Jedziesz do pracy do Norwegii? Pamiętaj, że musisz zaznaczyć w formularzu formę pracy, którą będziesz wykonywał: fizyczną lub umysłową. Ma to wpływ na wysokość składki oraz zakres ubezpieczenia.

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków

NNW obejmuje świadczenia związane ze śmiercią ubezpieczonego lub w przypadku uszczerbku na zdrowiu ubezpieczonego. W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia towarzystwa rozpisały procentowe świadczenia z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu. Warto się z nimi zapoznać, aby wiedzieć od czego chroni cię ta usługa.

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej

OC odpowiada za roszczenia osób trzecich za szkody osobowe lub rzeczowe, które wyrządziłeś w trakcie wyjazdu. Pamiętaj, że OC jest ważne zarówno jeśli jedziesz do pracy do Norwegii, jak i podczas wakacyjnych wojaży. Wyobraź sobie, że podczas wykonywania obowiązków uszkodziłeś narzędzia swojemu pracodawcy. Odszkodowanie wypłaci ubezpieczyciel, nie ty, jeśli będziesz posiadał w swojej polisie OC.

Ubezpieczenie Assistance

Usługi assistance świadczone są w trakcie zdarzeń podczas podróży. Ubezpieczyciel podejmie się organizowania oraz udzielania pomocy ubezpieczonemu.

Ubezpieczenie Bagażu

Jeśli w trakcie podróży dojdzie do uszkodzenia, zniszczenia lub kradzieży twojego bagażu, to ubezpieczyciel wypłaci ci odszkodowanie z tego tytułu. Ochroną objęte są najczęściej: przedmioty osobistego użytku, przenośny sprzęt komputerowy, telefony komórkowe oraz sprzęt fotograficzny.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Norwegii?

Poniżej przedstawiamy cennik polis turystycznych dla osób, które mają zamiar pracować fizycznie na terenie Norwegii przez dwa miesiące.  
 

 cena_ubezpieczenia_do_norwegii
*opracowanie własne

 

Ceny za ubezpieczenie na wyjazd na dwa miesiące do Norwegii mogą wydawać się wysokie, ale patrząc na wielkość zarobków w norweskich realiach, to koszt ubezpieczenia jest relatywnie niski. Jednak polisa na pewno pomoże ci zaoszczędzić ogromne pieniądze w razie nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku.  

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
842818
8
9
8
8
8
5

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy