Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ubezpieczenie dla VIPów

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny
Nie daj się wsadzić w gips i odwieźć do kraju! Czy wiesz, że ubezpieczenie turystyczne, które wykupisz w polskim zakładzie ubezpieczeń nie gwarantuje leczenia w zagranicznych szpitalach?

Ubezpieczenie IHI Travel

Ubezpieczenie IHI Travel zapewnia najlepszą z możliwych ochronę na wypadek, niespodziewanego zachorowania lub wypadku w podróży. Jeśli okaże się, że potrzebujesz porady lekarza lub hospitalizacji, IHI udzieli Ci wszelkiej pomocy i pokryje koszty usług medycznych za granicą. Ponieważ Ubezpieczenie znajduje się w ofercie firmy IHI (Internetional Health Insurance danmark a/s) – lidera na rynku międzynarodowych ubezpieczeń zdrowotnych, ma raczej formę polisy zdrowotnej niż turystycznej. Pokrywa bowiem koszty leczenia (wraz z kompleksową hospitalizacją) we wszystkich krajach świata. Odbiega tym znacznie od typowych polis turystycznych oferowanych przez polskie towarzystwa ubezpieczeń, które to w razie wypadku, czy choroby gwarantują jedynie pomoc niezbędną do doprowadzenia chorego do stanu umożliwiającego transport do kraju, gdzie odbywa się dalsze leczenie już na koszt państwowej służby zdrowia.

Nie martw się – nie zabraknie pieniędzy na Twoje leczenie

Najważniejszym elementem ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą jest tak zwana suma ubezpieczenia. Stanowi ona górną granicę odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń za szkody poniesione przez ubezpieczonego.

W ramach IHI Travel od początku 2008 roku nie ma już limitu zwrotu kosztów leczenia, który wcześniej wynosił 250 tys. euro. Oznacza to, że pieniędzy na wyleczenie pacjenta w komfortowych warunkach w każdym kraju na świecie na pewno nie zabraknie.

Kup ubezpieczenie IHI BUPA


Roczne czy jednorazowe?


Do wyboru mamy dwa rodzaje polisy IHI Travel. Możemy skorzystać z ochrony podczas wyjazdu jednorazowo (IHI Travel – Single Trip) lub wykupić ubezpieczenie całoroczne (IHI Travel - Annual). Ubezpieczenie całoroczne działa podczas wszystkich wyjazdów zagranicznych,z tym wyjątkiem, że obejmuje podróże trwające nie dłużej niż 1 miesiąc.

Wykupienie polisy rocznej opłaca się już w przypadku osób wyjeżdżających za granicę częściej niż dwa razy w roku (jeżeli podróże trwają ok. 1 tygodnia każda) oraz w przypadku większej ilości krótszych wyjazdów. W zamian za stosunkowo niewysoką składkę uzyskujemy ochronę ubezpieczeniową na cały rok na całym świecie bez limitu zwrotu kosztów leczenia. Osoba między 17 a 36 rokiem życia zapłaci za polisę roczną tylko 134 euro. Jest to niecałe 1,30 zł dziennie. Dla osób w wieku 37-59 lat roczna składka wyniesie 141 euro, a dla starszych aż do 79 roku życia 189 euro i to bez żadnej dodatkowej zwyżki za wiek. 

Warto również wspomnieć, że począwszy od drugiego roku ubezpieczenia, za prestiżową roczną polisę IHI Travel płacimy 30% mniej.

Na dłuższy pobyt za granicą


Ubezpieczenie IHI Travel opłaca się wykupić również na dłuższe pobyty za granicą. Jest to doskonały substytut międzynarodowego ubezpieczenia zdrowotnego, które nie dość, że jest dużo droższe, to trzeba je zawrzeć na cały rok. W przypadku wyjazdów trwających 2, 3 lub 6 miesięcy, trzeba wykupić polisę Single Trip na cały okres pobytu za granicą, chyba, że ma się zamiar wracać do kraju przynajmniej raz w miesiącu. 

Jak zawrzeć ubezpieczenie?


Ubezpieczenie zawiera się przez Internet za pośrednictwem angielskiego serwisu sprzedażowego dostępnego na stronie www.ubezpieczeniaonline.pl/pasaz w dziale ubezpieczeń turystycznych. Z tytuły zakupu on-line klient otrzymuje 5% zniżki. Cała transakcja łączenie z dokonaniem płatności prze Internet i wydrukowaniem polisy trwa nie dłużej niż 10-15 minut. Ubezpieczenie turystyczne może zacząć działać już od dnia następnego. Taką umowę może zawrzeć również osoba już przebywająca za granicą, z tym, że ubezpieczenie zacznie działać dopiero po 3 dniach od zawarcia umowy.

Korzyści


Z polisą IHI w Podróży, w kieszeni masz zagwarantowane następujące korzyści: 
 • całodobowa pomoc IHI Assist w nagłych przypadkach,
 • nieograniczona suma ubezpieczenia,
 • bezpośrednio opłacone wszystkie rachunki szpitala,
 • dostęp do konsultantów medycznych IHI,
 • swobodę wyboru lekarza i szpitala,
 • pełna ochronę ubezpieczeniową bez udziału własnego,
 • profesjonalną i sprawną obsługę roszczenia o zwrot wydatków,
 • ochronę ubezpieczeniową na całym świecie, bez względu na to, czy podróżujesz dla przyjemności, w związku ze studiami, czy też w interesach,
 • brak ograniczeń z tytułu uprawiania sportu lub zawodu wysokiego ryzyka (z wyjątkiem uprawiania sportów motorowych),
 • bezpłatne ubezpieczenie dzieci w wieku poniżej dwóch lat,
 • ochronę ubezpieczeniową obejmująca nawet skutki aktów terroryzmu.
W ramach Rocznego ubezpieczenia IHI Travel, ubezpieczyciel udostępnia stronę internetową myPage na www.ihi.com, gdzie znaleźć można informacje przydatne w podróży, m.in. dotyczące ognisk chorób, kwestii bezpieczeństwa i szczepień.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Jak działa ubezpieczenie?


W razie hospitalizacji należy niezwłocznie zawiadomić IHI, abyśmy mogli  przekazać szpitalowi gwarancję płatności. Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, skoncentruj się na tym, by jak najprędzej dojść do siebie, a my zajmiemy się wszystkimi administracyjnymi i finansowymi szczegółami.

Za leczenie ambulatoryjne, takie jak wizyta u lekarza lub dentysty, musisz sam zapłacić, zanim wystąpisz o zwrot kosztów z ubezpieczenia. Zwrot wydatków otrzymasz, gdy wpłyną do nas oryginały rachunków z wyszczególnieniem wartości poszczególnych pozycji i poświadczeniem zapłaty oraz wypełniony formularz wniosku o wypłatę świadczenia.

IHI w Podróży ubezpiecza transport zarówno ze wskazań medycznych, jak i w sytuacji nagłej, poważnej choroby członka Twojej rodziny. Ponadto IHI w Podróży pokrywa koszty przyjazdu z Twojego kraju stałego zamieszkania dwojga krewnych, których chciałbyś mieć przy sobie podczas poważnej choroby lub po doznaniu urazu. W razie konieczności przewozu Ciebie lub Twojej rodziny z przyczyn medycznych, IHI zajmie się wszystkim: zorganizuje bilety lotnicze, rezerwacje hoteli itp.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia