Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 30 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

pon.-pt. 900 - 2000 - 22 463 80 50

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.

Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

Średnia ocena: 4.12

Dziękujemy za oddanie głosu.

Podejmując decyzję o ubezpieczeniu mieszkania często określamy maksymalną cenę, jaką jesteśmy w stanie zapłacić – i zadowalamy się pierwszą napotkaną ofertą, która odpowiada jej wysokości.

Tymczasem w olbrzymiej większości przypadków wybór dokonany w taki sposób nie spełni naszych oczekiwań. Dopiero kiedy zrozumiemy zasady obliczania składki, poznamy związany z nią zakres ochrony i zdefiniujemy własne potrzeby - będziemy mogli ustalić, ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania.

   Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Suma ubezpieczenia mieszkania


Czynnikiem, który najbardziej odbija się na wysokości składki jest suma ubezpieczenia. Nie ma tu wyjątków – im wyższa suma, tym więcej musimy zapłacić i dopiero wpływ innych czynników może ten wzrost złagodzić lub wręcz zahamować. Czyha tu na nas pułapka dwojakiego rodzaju – jeżeli zawyżymy sumę ubezpieczenia, będziemy płacić wyższą składkę – a ubezpieczyciel i tak wypłaci nam w razie wystąpienia szkody świadczenie, które nie będzie przekraczało kwoty niezbędnej na przywrócenie stanu pierwotnego. Jeżeli z kolei ustalimy sumę ubezpieczenia na poziomie zbyt niskim – to w przypadku wystąpienia szkody ograniczone nią świadczenie może nie wystarczyć do jej usunięcia.

Zakres ochrony


Kolejnym aspektem jest zakres ochrony – najtańsze będzie ubezpieczenie samych murów, kolejne rozszerzanie polisy – o domowe ruchomości, ubezpieczenie od kradzieży etc. - oznacza także zwiększenie składki. Dodatkowe polisy ubezpieczeniowe często mogą zapewnić nam ochronę kompleksową, wychodzącą poza naszą nieruchomość. Może to być ubezpieczenie OC mieszkania (ubezpieczenie, które pokryje szkody wynikłe na przykład w wyniku zalania mieszkania sąsiada przez wodę z naszej zepsutej pralki), Assistance czy nawet ubezpieczenia medyczne – w każdym z tych wypadków zapłacimy odpowiednio więcej.

Ryzyko


Kolejnym – i tylko częściowo od nas zależnym – czynnikiem wpływającym na koszt ubezpieczenia mieszkania jest kwestia ryzyka – co prawda nie zmienimy miejsca, w którym znajduje się nasz lokal, ale możemy obniżyć składkę poprzez odpowiednie jego zabezpieczenie. Inwestycja w atestowane drzwi, okna i czujniki antywłamaniowe, czujniki dymu i ognia, odpowiednie zamki oraz lepszą ochronę elementów ruchomych (chociażby poprzez przechowywanie kosztowności w sejfie) może bardzo sie opłacić w perspektywie wielu lat trwania umowy.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?


A jak sytuacja wygląda pod względem realnej wysokości składki? Rozważmy opcje ubezpieczenia mieszknia uwzględniającą same mury – oraz ubezpieczenie murów, elementów stalych i wyposażenia.

Ubezpieczenie mieszkania o wartości 200 tysięcy złotych może kosztować nas od 100 – do nawet 500 zlotych rocznie. W przypadku mieszkania o wartości 500 tysięcy złotych koszt może wahać się pomiędzy 250 a 700 złotymi, a posiadacze domu o wartości 800 tysięcy złotych mogą zapłacić od 400 zlotych do nawet ponad tysiąca zlotych rocznie.

Jak widać różnice w wysokości stawki ubezpieczenia sięgają kilkuset procent – przy czym ten sam zakres ochrony i taka sama kwota ubezpieczenia wcale nie oznaczają porównywalnej składki. Bezwzględnie powinniśmy więc przed podjęciem decyzji o ubezpieczeniu mieszkania określić interesujący nas zakres ochrony – i porównać co najmniej kilka ofert. Świetnym narzędziem, które pomoże nam w dokonaniu wyboru jest kalkulator ubezpieczenia online – odrobina wysiłku i trochę naszego czasu może przynieść wymierny zysk.

   Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
595091
6
5
1
1
5
8

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy