Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj Notice: Undefined index: 0 in /var/www/ubezpieczeniaonline.pl/new/_nowe/_classes/helper.php on line 396 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

pon.-pt. 800 - 1900, sob. 900 - 1500 71 736 75 55

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Dożywotnie ubezpieczenie na życie

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Osoby zainteresowane wykupieniem ubezpieczenia na życie często mają wątpliwości dotyczące tego, która spośród wielu dostępnych ofert będzie dla nich najlepsza.

Jedną z najważniejszych decyzji jest wybór pomiędzy dożywotnim ubezpieczeniem a polisą na czas określony. Osoby, którym zależy na jak najlepszej ochronie, powinny zdecydować się na drugie rozwiązanie.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Polisy terminowe zawierane są na okres od kilku do kilkudziesięciu lat, natomiast dożywotnie ubezpieczenie na życie zapewnia ochronę do końca życia. Ta różnica ma wpływ na koszt polisy. Ubezpieczenie dożywotne jest droższe od terminowego. Dokładna cena polisy uzależniona jest od kilku czynników, m.in.:
 
  • sumy ubezpieczenia
  • wieku i stanu zdrowia osoby ubezpieczonej
  • zakresu ochrony
 
Bezterminowość umowy nie oznacza, że osoba ubezpieczona nie może zrezygnować z polisy. W przypadku zerwania umowy ubezpieczony może otrzymać zwrot części wpłaconych składek, czyli wartość wykupu.
 
 

Zalety dożywotniego ubezpieczenia


Polisy terminowe są tańsze od dożywotnich, a jednocześnie gwarantują wysoką sumę ubezpieczenia. Nie oznacza to jednak, że ubezpieczenie na czas określony jest lepszą propozycją. Osoby, które po wygaśnięciu jednej polisy terminowej planują zakupić kolejną, powinny zdawać sobie sprawę z komplikacji, jakie mogą w pewnym momencie wystąpić. Bowiem w przypadku ubezpieczeń na życie ważną rolę odgrywają wiek i stan zdrowia ubezpieczonego.
 
To właśnie na podstawie tych wytycznych towarzystwa ubezpieczeniowe oceniają ryzyko wystąpienia zdarzenia, które jest przedmiotem umowy. W przypadku osób w podeszłym wieku ryzyko ubezpieczeniowe jest bardzo wysokie, dlatego seniorzy mają problem ze znalezieniem korzystnej dla siebie polisy.

 
Osoby, które w wieku 30 albo 40 lat zdecydowały się wykupić dożywotnie ubezpieczenie na życie, nie muszą obawiać się przedłużenia umowy ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego. Wprawdzie dostępne są polisy bezterminowe dla osób do 85 roku życia, jednak warunki proponowane osobom w tym wieku są mniej korzystne niż w przypadku ludzi, którzy wykupują ubezpieczenie w młodszym wieku.
 
Osoba zbliżająca się do wieku emerytalnego musi zapłacić za polisę nawet trzykrotnie więcej niż dwudziestokilkulatek, któremu zależy na takiej samej sumie ubezpieczenia. Dożywotnie ubezpieczenie nie musi być poważnym obciążeniem finansowym, ponieważ wiele towarzystw proponuje elastyczne warunki. Umowę można zatem dostosowywać do aktualnej sytuacji życiowej.
 
 

Dla kogo dożywienie ubezpieczenie na życie?


Warunki, jakie musi spełnić osoba zainteresowana wykupieniem polisy, uzależnione są od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego. Jak już zostało wspomniane, istotny jest wiek oraz stan zdrowia. Minimalny wiek ubezpieczonego zazwyczaj wynosi 18 lat, natomiast górna granica wieku jest różna.
 
Stan zdrowia najczęściej nie ma wpływu na możliwość skorzystania z oferty, ale jest brany pod uwagę podczas obliczenia składki. Towarzystwa ubezpieczeniowe wymagają samodzielnego wypełnienia ankiety medycznej albo poddania się odpowiednim badaniom lekarskim.
 
Dożywotnie ubezpieczenie na życie to bardzo dobry wybór, chociaż początkowo może wydawać się, że korzystniejsze warunki zapewnia polisa terminowa. Osoby decydujące się na takie ubezpieczenie mogą być spokojne zarówno o mniej, jak i o bardziej odległą przyszłość. Dzięki elastycznym warunkom można dostosować umowę do swoich aktualnych potrzeb i możliwości finansowych. W razie potrzeby można zrezygnować z ubezpieczenia, nie tracąc całości wpłaconych składek.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
595630
6
5
1
6
9
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy