Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 3 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Dożywotnie ubezpieczenie na życie

Podczas wybierania polisy na życie, często nie wiemy jaki rodzaj ubezpieczenia będzie dla nas najlepszy. Towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają szeroki wachlarz możliwości i dotyczy to również terminowości ubezpieczenia.


Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Jedną z najważniejszych decyzji jest wybór pomiędzy dożywotnim ubezpieczeniem, a polisą na czas określony. Osoby, którym zależy na jak najlepszej ochronie, powinny zdecydować się na drugie rozwiązanie.

Różnica pomiędzy tymi dwoma produktami jest znacząca. Ubezpieczenia terminowe zawierane są na okres od kilku do kilkudziesięciu lat, natomiast dożywotnie polisy na życie mają za zadanie zapewnić ochronę do końca życia. Ta różnica ma wpływ na koszt polisy. Ubezpieczenie dożywotne jest droższe od terminowego. Cena polisy dożywotniej uzależniona jest od kilku czynników, m.in.:
  • wysokości sumy ubezpieczenia,
  • wieku oraz stanu zdrowia ubezpieczonego,
  • wybranego zakresu ochrony.
 
Bezterminowość w umowie ubezpieczenia nie oznacza, że ubezpieczony nie może zrezygnować z polisy. W przypadku zerwania umowy ubezpieczony może otrzymać zwrot części wpłaconych składek, czyli wartość wykupu.
 
 

Plusy i minusy ubezpieczenia dożywotniego


Polisy terminowe są zdecydowanie tańsze od dożywotnich, a jednocześnie gwarantują wyższą sumę ubezpieczenia. Nie oznacza to jednak, że ubezpieczenie na czas określony jest lepszą propozycją. Terminowe ubezpieczenia dla wielu osób oznaczają polisę o krótkim czasie umowy np. 5 lat. Po upływie tych 5 lat ubezpieczony chcąc kontynuować ochronę, musi nabyć kolejną umowę. Rodzi to pewne komplikacje – ponieważ umowę należy ponawiać, ponadto – z wiekiem wzrasta ryzyko zachorowania oraz śmierci, przez co warunki umowy będą coraz słabsze. Wiek i stan zdrowia ma kluczowe znaczenie w polisie terminowej. 
 
To właśnie na podstawie tych wytycznych towarzystwa ubezpieczeniowe oceniają ryzyko wystąpienia zdarzenia, które jest przedmiotem umowy. W przypadku osób w podeszłym wieku ryzyko ubezpieczeniowe jest bardzo wysokie, dlatego seniorzy mają problem ze znalezieniem korzystnej dla siebie polisy.
 
Te osoby, które mając 30 lub 40 lat, chcą nabyć dożywotnie ubezpieczenie na życie, nie muszą obawiać się przedłużenia umowy ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego. Wprawdzie dostępne są polisy bezterminowe dla osób do 85 roku życia, jednak warunki proponowane osobom w tym wieku są mniej korzystne niż w przypadku ludzi, którzy wykupują ubezpieczenie w młodszym wieku.
Znaczącym plusem jest zatem brak konieczności przedłużania umowy, a co za tym idzie – unikniemy formalności i wypełniania ankiety medycznej.
 
Osoba bliska wieku emerytalnego musi zdawać sobie sprawę z tego, że może zapłacić za polisę nawet trzykrotnie więcej niż dwudziestokilkulatek, któremu zależy na takiej samej kwocie sumy ubezpieczenia. Dożywotnie ubezpieczenie nie musi być poważnym obciążeniem finansowym, ponieważ wiele towarzystw proponuje elastyczne warunki. Umowę można zatem dostosowywać do aktualnej sytuacji życiowej.

Minusem zatem jest niższa suma ubezpieczenia oraz stosunkowo wyższa kwota składki. 


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Życie Direct – analizujemy ofertę


To polisa, którą możemy zakupić pomiędzy 18 a 85 rokiem życia. Ubezpieczyciel gwarantuje, że rozpatrzy każdy wniosek, ponieważ zdaje sobie sprawę z tego, że każdy z nas ma prawo chcieć zabezpieczyć przyszłość swoją oraz najbliższych.

Samodzielnie możemy wybrać sumę ubezpieczenia – może ona wynosić zarówno 4000 zł, jak i 300 000 zł. Oczywiście, jeśli w późnym wieku zdecydujemy się na tę drugą kwotę – możemy mieć pewność, że będzie nas czekać bardzo wysoka składka miesięczna.

Jednak wysoka suma ubezpieczenia może się przydać, ponieważ w przypadku, gdy ubezpieczony poważnie zachoruje – może liczyć na wypłatę do 75% kwoty sumy ubezpieczenia.
 
Strona towarzystwa Życie Direct posiada również kalkulator, który pomaga obliczyć wysokość składki. W ten sposób dowiemy się, że np. mając ukończony 70 rok życia i chcąc zabezpieczyć się na kwotę 50 000 zł, będziemy płacić składkę w wysokości 527 zł miesięcznie.


4life Direct – analizujemy ofertę


Ubezpieczenie 4Life Direct jest skierowane do osób pomiędzy 40 a 85 rokiem życia. Ubezpieczyciel gwarantuje brak ankiety medycznej oraz badań lekarskich w celu ustalenia ryzyka zachorowań.
 
W tym przypadku również możemy samodzielnie zdecydować, na jaką kwotę się ubezpieczymy, musimy jednak mieć na uwadze fakt, że im później to zrobimy – tym wyższą składkę przyjdzie nam zapłacić.

Tu do wyboru jest kilka rozszerzeń, np. leczenie szpitalne. Polisa dodatkowa Ochrona Szpitalna zapewnia świadczenia za każdy dzień pobytu w placówce medycznej z wypłatą nawet 400 zł za dzień. Istnieje możliwość otrzyamania świadczenia za bezszkodowość po każdych 5 latach opłącania składek. Oprócz świadczenia za pobyt w szpitalu ubezpieczony może liczyć na wsparcie finansowe w razie wypadku, kalectwa (SU do 100 000 zł) czy zakup polisy dla wnuka – Polisa na Przyszłość Plus.


Dla kogo dożywotnie ubezpieczenie na życie?

Na warunki ubezpieczenia wpływa przede wszystkim towarzystwo ubezpieczeniowe, na jakie się zdecydujemy. Jak już zostało wspomniane, bardzo ważną rolę odgrywa nasz wiek oraz stan zdrowia. Minimalny wiek ubezpieczonego zazwyczaj wynosi 18 lat, natomiast górna granica wieku bywa różna i zależna jest od firmy ubezpieczeniowej, którą wybierzemy.
 
Stan zdrowia najczęściej nie ma wpływu na możliwość skorzystania z oferty, ale jest brany pod uwagę podczas wyliczania wysokości składki. Towarzystwa ubezpieczeniowe wymagają samodzielnego wypełnienia ankiety medycznej albo poddania się odpowiednim badaniom lekarskim.
 
Dożywotnie ubezpieczenie na życie to bardzo dobry wybór, chociaż początkowo może wydawać się, że korzystniejsze warunki zapewnia polisa terminowa. Osoby decydujące się na takie ubezpieczenie mogą być spokojne zarówno o mniej, jak i o bardziej odległą przyszłość. Dzięki elastycznym warunkom można dostosować umowę do swoich aktualnych potrzeb i możliwości finansowych. W razie potrzeby można zrezygnować z ubezpieczenia, nie tracąc całości wpłaconych składek.

 
Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

To warto wiedzieć
1. Ubezpieczenie dożywotnie oznacza wypłatę w dniu śmierci ubezpieczonego

2. Zaletą polis bezterminowych jest brak odnawiania umowy, jeśli chcemy zapewnić sobie dalszą ochronę

3. Polisy bezterminowe to propozycja głównie dla osób w podeszłym wieku

4. Ubezpieczenia dedykowane osobom do 85. roku życia nie muszą wymagać wypełniania ankiety medycznej
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
754849
8
1
0
9
1
6

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy