Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Gdzie na wakacje w marcu?

Długa jesień i zima sprawiły, że tęsknisz za promieniami słońca? Marzysz o tym, żeby odpocząć od codziennych obowiązków i zrelaksować się? Marzec to idealny moment na krótkie wakacje. Dowiedz się, gdzie jest ciepło w marcu i zaplanuj swoje wakacje!

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Długa jesień i zima sprawiły, że tęsknisz za promieniami słońca? Marzysz o tym, żeby odpocząć od codziennych obowiązków i zrelaksować się? Zdecyduj się na wyjazd do ciepłych krajów! Marzec to idealny moment na krótkie wakacje. Podczas gdy w Polsce nadal jest zimno, można przyjemnie odpocząć w klimatycznym miejscu. Dowiedz się, gdzie jest ciepło w marcu i zaplanuj swoje wakacje!

W marcu w Polsce nie panują zbyt komfortowe warunki do wypoczynku. Choć w powietrzu czuć wiosnę, temperatura nadal często spada poniżej 0°C, a słońce rzadko przebija się przez deszczowe chmury. Dlatego nie zwlekaj. Już dziś zaplanuj, gdzie jechać w marcu na wakacje.

Gdzie lecieć w marcu na wakacje?

Lista ciepłych krajów w marcu jest dość długa. Znajduje się na niej większość państw położonych w Azji, Ameryce Środkowej i Afryce Północnej. Wiele z nich jest usytuowanych w niedaleko od Polski. Dzięki temu po kilku godzinach lotu możesz leżeć już beztrosko na plaży. Poznaj kraje, które szczególnie warto wybrać w marcu!

Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie należą do Hiszpanii. Możesz wyjechać tam na podstawie samego dowodu osobistego. Przez cały rok jest tam ciepło i słonecznie. Ponadto panują tam idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Z pewnością nie będziesz się nudzić!

Dominikana

Dominikana jest położona na Karaibach. To prawdziwy raj. Znajdziesz tam widoki jak z pocztówek, miękki biały piasek i krystalicznie czystą wodę. W zachwyt wprawi Cię także tamtejsza bardzo żywiołowa społeczność!

Egipt

Egipt przyciąga uwagę niezwykłym klimatem i niespotykanymi nigdzie indziej zabytkami. Ponadto to doskonałe miejsce, aby rozpocząć przygodę z nurkowaniem! Zaletą tego kraju jest także bliska odległość od Polski - lot trwa tylko ok. 4-5 godzin.

Turcja

Turcja to kierunek uwielbiany przez miłośników kultury Bliskiego Wschodu. Ten kraj tętni zapachami i kolorami. Można tam znaleźć zarówno miasta pełne historycznych zabytków, jak i spokojne, malownicze plaże. Dzięki temu każdy spędzi czas w tym kraju tak, jak lubi.

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Zjednoczone Emiraty Arabskie, a zwłaszcza Dubaj, przyciągają uwagę przepychem i słoneczną pogodą. Można tam podziwiać nie tylko najwyższe budynki świata, ale także wspaniałe widoki na Zatokę Perską. To idealny wybór na krótkie wakacje w ciągu roku.

O czym pamiętać przed wyjazdem do ciepłych krajów w marcu?

Przed wyjazdem do ciepłych krajów warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. W tym celu kup ubezpieczenie turystyczne. To polisa, która zapewnia wsparcie finansowe w sytuacji, gdy trzeba skorzystać z pomocy medycznej w obcym państwie. W zależności od wariantu, towarzystwo może pokryć koszty:

 • leczenia w publicznych placówkach medycznych,

 • hospitalizacji,

 • ratownictwa,

 • transportu medycznego do Polski,

 • zakupu leków.

Ponadto z polisy turystycznej możesz otrzymać odszkodowanie np. za złamanie ręki (jako nieszczęśliwy wypadek) czy utratę bagażu (o ile ubezpieczenie uwzględnia takie rozszerzenie). Dzięki temu po powrocie z wakacji zyskasz dodatkowe pieniądze, które pozwolą na pokrycie kosztów dodatkowej rehabilitacji po nieszczęśliwym zdarzeniu czy będą rekompensatą za utracone rzeczy osobiste.

Jaką polisę turystyczną wybrać na wakacje w marcu?

Polisy turystyczne są dostępne w ofercie wielu towarzystw. Mają one zróżnicowane: zakres ochrony, sumę ubezpieczenia i cenę. Różnice dobrze widać na przykładzie zamieszczonym w poniższej tabeli.

Tabela 1. Ubezpieczenia turystyczne dla 29-letniej turystki na 7 dni do Turcji. Polisa obejmuje wypoczynek i nurkowanie.

Zakres
ubezpieczenia
Nationale
Nederlanden

Ergo
Hestia

Allianz

AXA
Partners

Europa
Ubezpieczenia

Koszty leczenia 150 000 zł 186 869 zł 500 000 zł 200 000 zł 1 401 515 zł
Ratownictwo 100 000 zł 23 359 zł 50 000 zł 200 000 zł 46 717 zł
NNW 10 000 zł 30 000 zł 40 000 zł 20 000 zł 46 717 zł
Bagaż Brak 1 200 zł 4 000 zł Brak 4 672 zł
Cena 44,53 zł 88,20 zł 89,95 zł 95,13 zł 137 zł

Źródło: Opracowanie własne.

Którą polisę warto wybrać na taki wyjazd? Najlepiej samodzielnie przeprowadzić porównanie w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych i wybrać tę polisę, która zapewnia Ci najwyższe odszkodowanie i gwarantuje ochronę od wielu zdarzeń. Jednocześnie zadbaj o to, żeby nie kosztowała zbyt dużo i nie podwyższała znacząco kosztów całej podróży.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Wakacje w marcu - Co warto wiedzieć?

1. W marcu jest ciepło w wielu krajach, zwłaszcza tych położonych na południu Ameryki Północnej, w północnej części Afryki oraz na Bliskim Wschodzie.

2. Na wakacje w marcu warto wybrać się zwłaszcza na Wyspy Kanaryjskie i Dominikanę oraz do Egiptu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

3. Na wakacje poza Unię Europejską koniecznie trzeba zabrać ze sobą paszport i ubezpieczenie turystyczne. Jest ono dostępne już od nieco ponad 40 zł za tydzień.

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania

 1. Gdzie lecieć w marcu, żeby było ciepło?

  Słoneczna pogoda w marcu panuje m.in. w Egipcie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Turcji i na Dominikanie. Osoby bez paszportu mogą udać się np. na Wyspy Kanaryjskie, które należą do Hiszpanii. Można tam podróżować na podstawie dowodu osobistego.

 2. Gdzie potrzebne jest dodatkowe ubezpieczenie turystyczne?

  W krajach, które należą do Unii Europejskiej, możesz korzystać z darmowych usług medycznych w ramach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, czyli EKUZ. Jednak pamiętaj, że karta nie pokryje np. kosztów transportu medycznego. Dlatego nie warto rezygnować z ubezpieczenia. Dobra polisa przyda się też, zawsze jeśli wyjeżdżasz poza granice UE.

 3. Czy wakacje w marcu są tańsze niż latem?

  Marzec to mało popularny miesiąc na wyjazdy wakacyjne. Dlatego jest szansa, że wycieczka za granicę do ciepłego kraju będzie kosztować Cię mniej niż np. w środku lata.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
4
4
2
4

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia