Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 22 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Co to jest polisa na życie i dlaczego warto ją mieć?

Ubezpieczenie na życie to produkt wielofunkcyjny. Porównujemy przykładowe polisy, dzięki którym można inwestować, oszczędzać, liczyć na szeroką ochronę dla siebie, dziecka i pozostałych członków rodziny.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Polisa na życie to wybór nie tylko spośród dziesiątek ofert, ale także kilku rodzajów. Aby ułatwić podjęcie decyzji i wyjaśnić przy okazji pewne niejasności, przyjrzeliśmy się 6 różnym ubezpieczeniom życiowym:
 • dla 1 osoby,
 • dla grupy osób,
 • dla całej rodziny,
 • posagowej dla dziecka,
 • inwestycyjnej,
 • na życie i dożycie.
 
Tam, gdzie to możliwe, podajemy wyczerpujące szczegóły, w tym zakres ochrony i wyłączenia, a także wysokość przykładowej składki. Przykładowej, ponieważ na ostateczną cenę ma wpływ wiele czynników, jak choćby ustalenia co do samej polisy, jak i stan zdrowia czy wiek osoby zawierającej umowę z towarzystwem.


Polisa indywidualna dla 1 osoby lub pary


Taka polisa jest najpopularniejszym wariantem. Składa się z części podstawowej i rozszerzeń do dokupienia. Podstawą jest świadczenie za zgon głównego ubezpieczonego. Pieniądze z polisy otrzymuje w pierwszej kolejności osoba uposażona (widniejąca w umowie), a gdy jest to niemożliwe, krewni zmarłego.
 
Rozszerzenia to nawet kilkanaście innych zdarzeń, jak:
 • zgon w wypadku komunikacyjnym,
 • leczenie szpitalne,
 • nieszczęśliwy wypadek i jego następstwa,
 • rehabilitacja,
 • trwałe inwalidztwo,
 • niezdolność do pracy,
 • medyczne  assistance.
 
Oferty polis indywidualnych posiadają wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe. Przykładem takiej polisy jest Prudential Komfort Życia. Polisa jest dostępna już od 40 zł miesięcznie. Ubezpieczenie jest przeznaczone dla osób, które w dniu podpisania umowy są w wieku 18-71 lat.
 
Prudential nie ponosi odpowiedzialności w wariacie podstawowym, jak i rozszerzonym, np. za zgon ubezpieczonego w wyniku:
 • samobójstwa przed upływem roku od zawarcia umowy ubezpieczenia,
 • świadomego i dobrowolnego uczestnictwa w aktach przemocy, działaniach wojennych, zbrojnych, zamieszkach, czy aktach terroru,
 • okoliczności, o które ubezpieczyciel pytał przed zawarciem umowy i zostały one zatajone lub podane niezgodnie z prawdą.
   

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Polisa rodzinna dla dzieci, rodziców i teściów


Dla ochrony członków rodziny najbardziej korzystną ofertą jest ubezpieczenie rodzinne. Objąć ochroną można nie tylko dzieci, ale również rodziców, rodzeństwo czy nawet teściów. Jest to niezwykle komfortowe rozwiązanie, w którym można zastosować jedną opłatę dla wszystkich członków rodziny, dobierając inną ochronę dla każdego z poszczególnych członków rodziny.

Ubezpieczenie rodzinne nie jest grupowym, choć tak wygląda na pierwszy rzut oka. Można tu dowolnie ustalać zakres ochrony, wysokość maksymalnego odszkodowania czy liczbę ubezpieczonych – nawet do 0 osób.
 
Przykładem polisy rodzinnej jest Plan Ochronny AXA. To ubezpieczenie życia, zdrowia i następstw nieszczęśliwych wypadków ze składką od 3 zł dziennie. AXA proponuje nawet kilkanaście dodatków do podstawy według potrzeb członków rodziny:
 • dziecko– poważne zachorowanie, NNW, pobyt w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku;
 • małżonek– niezdolności do pracy zarobkowej, trwały uszczerbek i śmierć w następstwie nieszczęśliwego wypadku;
 • rodzic/teść - poważne zachorowanie, operacja medyczna.


Polisa grupowa dla pracowników


To oferta skierowana do osób zatrudnionych w większych firmach. Konstrukcja takiej polisy jest nieco inna niż w wariancie indywidualnym. Tu podstawa i rozszerzenia są w jednym pakiecie, nie można ustalać zakresu ochrony, wysokości sumy ubezpieczenia ani ceny składki. Główną wadą jest dostępność polisy grupowej, ponieważ mogą z niej skorzystać tylko te osoby, które posiadają status zatrudnionych w danej firmie, gdzie oferowane są „grupówki”
 
Są też plusy takiego ubezpieczenia. Jednym z istotniejszych dla klientów jest niska cena ubezpieczenia. Oferta kierowana jest docelowo dla szerszej grupy osób, dzięki czemu program ubezpieczeniowy jest znacznie tańszy, niż w produktach indywidualnych, ponieważ ryzyko ponoszone przez towarzystwo rozkłada się na kilkudziesięciu czy nawet kilkuset ubezpieczonych.
 
Zaletą jest także (w wybranych polisach) krótsza karencja lub jej brak na poszczególne zdarzenia. Dotyczy to zwłaszcza urodzenia dziecka.

Przykładem takiej oferty jest PZU P Plus. Składka miesięczna wynosi ok. 50 zł, ale to od pracodawcy zależy, czy pracownik zapłaci za polisę z własnej kieszeni czy dostanie taki produkt za darmo w ramach pakietu socjalnego. Ubezpieczenie grupowe jest ofertą terminową, ale uwaga – polisa kończy się z chwilą odejścia z firmy.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
 

Polisa posagowa dla oszczędnych rodziców


Ubezpieczenie jako długoterminowy prezent? Na tym zasadza się właściwie idea polisy posagowej dla dziecka. Reguły są bardzo proste – osoba dorosła (rodzic, krewny, opiekun lub inna osoba fizyczna) deklaruje w umowę regularne opłacanie składek za ubezpieczonego w określonej wysokości, by na koniec umowy uposażony otrzymał świadczenie, a przez cały czas trwania umowy gwarancję ochrony finansowej życia i zdrowia.
 
Przykład:wujek kilkuletniego dziecka w rodzinie zakłada polisę na 15 lat. Przez ten czas będzie opłacał składkę w wysokości 350 zł miesięcznie, z czego np. 50 zł składki będzie odpowiadać za część ochronną, a pozostałe 300 zł za część oszczędnościową. Gdy dziecko osiągnie 18. rok życia, dostanie sumę uzbieranych składek.

Przykładem takiej oferty jest Allianz Plan na dziś i jutro. Towarzystwo oferuje kilka dodatków dla dziecka, w tym:
 • poważne zachorowanie,
 • uszkodzenie ciała,
 • operacje,
 • pobyt w szpitalu.

Polisa inwestycyjna dla chcących zarabiać na UFK


Dzięki ubezpieczeniu inwestycyjnemu można pomnożyć swój kapitał. Polisa inwestycyjna ma za zadanie chronić ubezpieczonego oraz część jego składek inwestować w specjalne akcje zwane Ubezpieczeniowymi Funduszami Kapitałowymi.

Ubezpieczony sam ustala jaką część składek ma przeznaczyć na inwestycje, ale musi liczyć się również z ryzykiem finansowym. Tego typu rozwiązania są polecane osobom z zapasem kapitału, który chcą pomnożyć w dłuższym okresie czasu – 5, 10 czy 15 lat. Przez cały ten czas będą chronione z części opłacanej składki.
 
Przykładem takiej oferty jest Nationale Nederlanden Ochrona Jutra. Ochrona z polisy trwa do ukończenia 66. roku życia. Okres, w jakim umowa podstawowa będzie obowiązywała wynosi minimum 10 lat. W części inwestycyjnej środki można wypłacać w dowolnym momencie bez opłat, jak również regularnie bądź nieregularnie dokonywać wpłat. Bezpłatne jest też zmienianie funduszy w przypadku przenoszenia środków pieniężnych.


Polisa na życie i dożycie dla przewidujących


Ubezpieczenie oszczędnościowe to świetnie rozwiązanie dla osób, które nie są konsekwentne w codziennym gromadzeniu gotówki. W polisie na życie i dożycie wypłata świadczenia następuje z chwilą osiągnięcia przez ubezpieczonego wieku, który wskazał w umowie, np. 55 lat.
 
Przykładem takiej oferty jest MetLife Gwarancja Jutra. Polisa jest przeznaczona dla osób w wieku 18-61 lat. Zakres ochrony obejmuje dożycia przez ubezpieczonego do daty wygaśnięcia umowy, jak i zgon ubezpieczonego. Do podstawy można dobrać nawet 10 dodatków, jak:
 • zdiagnozowanie nowotworu,
 • poważna choroba,
 • pobyt w szpitalu,
 • konsultacja medyczna,
 • trwałe inwalidztwo.
Polisa na życie i dożycie do dodatkowe środki, które można wykorzystać do powiększenia emerytury czy spełnienia marzeń, na które w młodym wieku nie było czasu ani wystarczających środków.
To warto wiedzieć
1. Polisy na życie dzielą się na indywidualne i grupowe

2. Spośród indywidualnych do wyboru są ochronne i mieszane, czyli ochronno-oszczędnościowe i ochronno-inwestycyjne

3. Rodzaj polisy warto dobrać przede wszystkim do możliwości finansowych, aby zachować ciągłość  opłacania składek i ochronę

4. Rodzaj polisy można określić już na etapie porównania ubezpieczeń w kalkulatorze online
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
786893
8
4
2
9
6
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy