Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj Notice: Undefined index: 0 in /var/www/ubezpieczeniaonline.pl/new/_nowe/_classes/helper.php on line 396 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

pon.-pt. 800 - 1900, sob. 900 - 1500 71 736 75 55

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Co to jest polisa na życie i dlaczego warto ją mieć?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie na życie w dzisiejszych czasach to produkt wielofunkcyjny, dlatego warto zapoznać się z jego możliwościami przed zakupem. Można inwestować, liczyć na szeroką ochronę, zabezpieczyć bliskich, oszczędzać oraz planować przyszłość dzieci.


Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Polisa na życie może mieć różne rodzaje: istnieją polisy indywidualne i grupowe, podstawową ofertę można dowolnie rozszerzyć do maksymalnej ochrony, jak i włączyć można w ochronę całą rodzinę, z polisą na życie można również inwestować środki finansowe, jak i oszczędzać na przyszłość. Dla każdego klienta jednak korzystna może okazać się zupełnie inna oferta, dlatego dobrze przemyśleć strategię ubezpieczenia odpowiednio wcześniej.


Dla 1 osoby lub pary - polisa indywidualna


Ubezpieczenie indywidualne jest dostępne dla każdego – nie wymaga zatrudnienia w dużej firmie, ochrona zapewniona jest dla jednej osoby w zakresie, który samodzielnie się ustala. Oferty polis indywidualnych posiadają wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe, dzięki czemu możliwości jest naprawdę wiele.

Warto zwracać uwagę na zakres ochronny polisy indywidualnej. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe może oferować nieco inną strategię, przez co dobrze jest porównywać ze sobą oferty, chociażby za pomocą porównywarki ubezpieczeniowej. Dzięki temu można zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i sporo cennego czasu na poszukiwanie odpowiedniej oferty.

W polisie indywidualnej najważniejszym aspektem ubezpieczenia jest zabezpieczenie bliskich w razie śmierci osoby ubezpieczonej. Szerszy zakres ochrony jest kwestią indywidualnego wyboru klienta.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Dla pracowników - polisa grupowa


Jest to oferta głównie skierowana do osób zatrudnionych w większych firmach. Pracodawcy coraz częściej oferują swoim pracownikom możliwość ubezpieczenia grupowego, ponieważ dzięki takim profitom zatrzymuje się pracownika na dłużej.

Polisa grupowa ma kilka ważnych plusów. Jednym z ważniejszych dla klientów jest niska cena ubezpieczenia. Oferta kierowana jest docelowo dla szerszej grupy osób, dzięki czemu program ubezpieczeniowy jest znacznie tańszy, niż w produktach indywidualnych, ponieważ ryzyko ponoszone przez towarzystwo rozkłada się na kilkudziesięciu czy nawet kilkuset ubezpieczonych.

Ubezpieczenie grupowe jest ofertą terminową, ale uwaga – polisa kończy się z chwilą odejścia z firmy. Ponadto polisa grupowa ma w góry ustalony program ochronny. Nie ma tu zbyt wielu możliwości ustalania sumy ubezpieczenia czy dopierania umów dodatkowych.


Dla dzieci, rodziców i teściów - polisa rodzinna


Dla ochrony członków rodziny najbardziej korzystną ofertą jest ubezpieczenie rodzinne. Objąć ochroną można nie tylko dzieci, ale również rodziców, rodzeństwo czy nawet teściów. Jest to niezwykle komfortowe rozwiązanie, w którym można zastosować jedną opłatę dla wszystkich członków rodziny, dobierając inną ochronę dla każdego z poszczególnych członków rodziny.

Ubezpieczenie rodzinne wygląda jak typowa „grupówka”, ale działa na zasadach indywidualnej polisy na życie, więc możemy ustalać sumę ubezpieczenia na poszczególne zdarzenia i wybierać dodatki do podstawy. Taka polisa pozwala uniknąć również wielu opłat w różnych terminach, dzięki czemu nie ryzykuje się utraty ochrony w sytuacji nie opłacenia jednej ze składek.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Ochrona życia i zdrowia


Ubezpieczenie ochronne ma zapewniać szeroki zakres ochrony. Może to być wariant zdrowotny, nowotworowy, wypadkowy. W zależności od tego, na czym zależy konkretnemu klientowi, można dopasować odpowiedni program ochronny.

Jest to korzystne rozwiązanie dla tych osób, które chcą zabezpieczyć się w konkretnym zdarzeniu, np. na wypadek zachorowania na raka. W takiej sytuacji ubezpieczyciel nie tylko wypłaca określone w umowie świadczenie, ale również może zagwarantować innego rodzaju pomoc – jak transport medyczny, wsparcie psychologa, pomoc domową, dowóz leków, dofinansowanie do leków nierefundowanych czy rehabilitacji oraz konsultacje u specjalistów bez kolejek.


Zarabianie na ubezpieczeniu


Dzięki ubezpieczeniu inwestycyjnemu można pomnożyć swój kapitał. Polisa inwestycyjna ma za zadanie chronić ubezpieczonego oraz część jego składek inwestować w specjalne akcje zwane Ubezpieczeniowymi Funduszami Kapitałowymi.

Ubezpieczony sam ustala jaką część składek ma przeznaczyć na inwestycje, ale musi liczyć się również z ryzykiem finansowym. Tego typu rozwiązania są polecane osobom z zapasem kapitału, który chcą pomnożyć w dłuższym okresie czasu – 5, 10 czy 15 lat. Przez cały ten czas będą chronione z części opłacanej składki.


Oszczędności z polisy


Ubezpieczenie oszczędnościowe to świetnie rozwiązanie dla osób, które nie są konsekwentne w codziennym gromadzeniu gotówki. Zobowiązanie się umową sprawia, że nie tylko łatwiej oszczędzać, ale mieć zarazem ochronę finansową za doznane wypadki.

Polisa oszczędnościowa ma określony czas trwania, po którym ubezpieczyciel wypłaca ubezpieczonemu zgromadzoną kwotę, którą uzbierał w czasie trwania umowy. Ochronę w polisie oszczędnościowej można indywidualnie dopasować do własnych potrzeb, dzięki czemu zyskuje się oprócz oszczędności również solidną ochronę.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
595630
6
5
1
6
9
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy